Predpovede Pátra Pia o dôsledkoch potratov: Taliani už vedia, či hovoril pravdu -

Predpovede Pátra Pia o dôsledkoch potratov: Taliani už vedia, či hovoril pravdu

Mária Magotsová
22. júna 2022
  Cirkev Spoločnosť  


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Svätec Páter Pio svedčí o tom, že potrat, ktorý sa dnes stáva podľa „expertov“ z Európskej únie naším „právom“, nie je iba vraždou. Páter hovorí doslova o samovražde. A to, čo predpovedal, sa už v Taliansku stáva skutočnosťou.

Zdroj: internet

Všetko sa to začalo v roku 1905, teda dávno predtým, ako sa Páter Pio preslávil po celom svete svojimi stigmami a nadprirodzenými darmi. Seminarista brat Pio vtedy býval v skromnom kláštore Sant´Elia a Pianisi na juhu Talianska. A práve tu došlo k pozoruhodnej udalosti, o ktorej sa dozvedáme z vlastnoručného zápisu brata Pia zaslaného jeho duchovnému radcovi otcovi Agostinovi. V zmienenom texte, ktorý sa o viac ako sedemdesiat rokov neskôr stal súčasťou dokumentácie v kanonizačnom procese, stojí:

Pred niekoľkými dňami som mal neobyčajný zážitok. Okolo jedenástej hodiny večer som bol s bratom Anastáziom na chóre. Náhle som zistil, že sa v rovnaký čas nachádzam u veľmi bohatej rodiny. Pán domu práve umieral, keď sa mala narodiť jeho dcéra. Potom sa mi ukázala Najsvätejšia Matka, obrátila sa ku mne a hovorila: „Zverujem toto nenarodené dieťa do tvojej ochrany. Aj keď teraz nemá žiadny tvar, stane sa vzácnym drahokamom. Vybrusuj a lešti ho. Urob z nej, podľa svojich síl, briliant, pretože jedného dňa sa ním budem chcieť ozdobiť.“

Odpovedal som: „Ale ako sa to môže stať? Som len úbohý seminarista a nie som si istý ani tým, či sa vôbec stanem kňazom. A pokiaľ áno, ako sa o to dievča budem môcť starať, keď budem tak ďaleko?

Najsvätejšia Matka ma napomenula: „Nepochybuj o mne. Príde za tebou, ale skôr ju sám stretneš v Bazilike sv. Petra v Ríme.“

Potom som sa ocitol opäť na chóre.“

Panna Mária a jej slová o potrate

Nie je to len svedectvo o nadprirodzenom dare bilokácie Pátra Pia, zaznievajú tu tiež mimoriadne dôležité slová Panny Márie: „Zverujem toto nenarodené dieťa do tvojej starostlivosti a ochrany.“ Nazýva nenarodené dievča dieťaťom, a nie „zhlukom buniek“, ako radi argumentujú zástancovia potratov. To dieťa sa volalo Giovanna Rizzianiová. Je skoro zbytočné podotýkať, že sa všetko stalo tak, ako Panna Mária predpovedala.

To dieťa mohlo byť hoci aj pápežom

Alebo iný príbeh. Možno je to len legenda, a možno nie – ale traduje sa, že Páter Pio raz povedal žene, ktorá prišla do jeho spovednice: „Zatvorte oči a povedzte mi, čo vidíte.“ Žena poslúchla, zavrela oči a povedala: „Vidím obrovské námestie s množstvom ľudí. Medzi ľuďmi vidím slávnostný sprievod. Veľa kňazov, biskupov a kardinálov, všetci predchádzajú pápežovi, ktorý nastupuje na trón. Áno, vidím pápeža na veľkom tróne a veľký dav oslavujúci toho pápeža, veľmi pekné… Ale čo to všetko znamená?“

Páter Pio odpovedal: „Dieťa, ktoré si zabila vo svojom lone potratom, z vôle Božej, by malo byť tým pápežom.“

Zdroj: internet

Najhorší deň pre ľudstvo

Samotný Páter Pio veril, že potrat nie je iba vraždou. Ale samovraždou. Otec Pellegrino Funicelli, ktorý dlhé roky asistoval Pátrovi Piovi, spomína na jedno stretnutie, kedy svätec odmietol dať rozhrešenie žene, ktorá dobrovoľne podstúpila potrat.

Prečo ste boli taký krutý voči tejto úbohej žene?“ pýtal sa prekvapený otec Funicelli. A Páter Pio vážne povedal: „Deň, keď ľudia stratia zdesenie z potratu, bude tým najhorším dňom pre ľudstvo. Potrat nie je iba vraždou, ale je to aj samovražda. Nemali by sme mať odvahu prejavovať našu vieru pred tými, ktorí spáchali dva zločiny v rámci jedného skutku?“

Otca Funicelliho tieto jeho slová veľmi prekvapili a spýtal sa Pia ešte raz na to, čo myslí tým, že potrat má byť aj samovraždou.

Samovraždu ľudského pokolenia pochopia tí, ktorí uvidia zem obývanú starcami a bez detí: spálenú ako púšť,“ odpovedal stigmatizovaný svätec.

Dôsledky potratov

O tomto príbehu informoval aj Edward Pentin z portálu National Catholic Registers s tým, že demografické dôsledky rozšírených potratov, ktoré Páter Pio predpovedal, sa už v jeho rodnej krajine prejavujú. Taliansko má totiž mieru plodnosti o 33 % nižšiu, než je potrebné na zachovanie populácie. V dôsledku toho stredný vek stále rastie a, žiaľ, platí to nielen v Taliansku, ale aj v celom západnom svete, kde už vo väčšine krajín úmrtia prevyšujú narodenia. Európska populácia starne, niektorí sociológovia dokonca hovoria, že vymiera a bude to pokračovať. Dôvodom je nízka miera pôrodnosti, zvyšujúci sa vek prvorodičiek a čoraz menej detí rodiacich sa v usporiadanej rodine.

A v kontexte týchto smutných správ prichádzajú „odborníci“ z Bruselu s nariadeniami, o ktorých sme vás informovali aj v tomto článku. Rezolúcia Európskeho parlamentu vyzvala USA a európske krajiny, aby „nezhoršovali práva žien v súvislosti s interrupciou a zaručili k nej bezpečný prístup“. Umelý potrat definovali ako „právo“ a schválili ho 364 hlasmi.

Zdroj:
National Catholic Registers, Lifesitenews,
kniha Páter Pio – sám sebe záhadouhttps://www.christianashop.sk/sv–pater-pio-sam-sebe-zahadou/
http://christianitas.sk/padre-pio-a-nenarodene-deti-aj-ludsky-plod-ktory-nema-tvar-je-osobou/

***

Portál Christianitas.sk ďalej odporúča:

Otec Marian Kuffa, farár zo Žakoviec a veľký bojovník za život nenarodených detí, napísal predslov ku knihe poľskej novinárky Doroty Łosiewiczovej Život je zázrak, zachytávajúcej desať povzbudivých príbehov zo života ľudí 21. storočia.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/zivot-je-zazrak-s-prihovorom-otca-kuffu/

***

Dariusz Žuk-Olszewski prináša vo svojej knihe Licencia na zabíjanie odhalenie, ako a kde v histórii vznikla myšlienka umelých potratov, prečo bola v jednotlivých krajinách tak prudko podporovaná a kto boli protagonistky tejto ideológie.

Dozvieme sa, že podpora umelých potratov vôbec nie je šírením myšlienky tzv. „slobodnej voľby“. V skutočnosti ide o manipuláciu s jednotlivcami s jediným záujmom, a tým je finančný prospech.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/licencia-na-zabijanie/

***


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Synodalita – duchovní válka a globální mobilizace v Církvi

Pobožnosť na počesť piatich Kristových rán, neprávom odsunutá odpustková modlitba, I. časť

Liberálna katolícka aktivistka v rakúskom Grazi chce spojiť slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi s klimatickou agendou

Utah, USA: Biblia na zozname zakázanej literatúry