Ordo Iuris odhaľuje klamstvá LGBT komunity, iniciuje prvé súdne procesy -

Ordo Iuris odhaľuje klamstvá LGBT komunity, iniciuje prvé súdne procesy


25. februára 2021
  Krátke správy

Poľská právnická organizácia Ordo Iuris sa rozhodla brániť dobré meno Poľska a iniciuje prvé súdne procesy voči dezinformátorom a konšpirátorom z LGBT komunity, ktorí obviňovali Poľsko z porušovania medzinárodných dohôd a šírili o Poľsku klamstvá a dezinformácie.

Ordo Iuris pripravil správu o sociálno-právnej situácii ľudí s homosexuálnymi sklonmi a transgenderovo narušenou identitou, ktorí šírili o Poľsku nepravdivé informácie. V rámci boja proti dezinformáciám pripravil Ordo Iuris žalobu na poľskú feministku Sylwiu Spurekovú, ktorá v Európskom parlamente klamala, keď tvrdila, že v Poľsku neexistuje právny štát a nedodržiavajú sa ľudské práva. Na Twitteri napísala, že polovica poľských voličov je zložená z xenofóbov, homofóbov, ktorí upierajú ženám ich práva a chystajú sa vytvoriť v Poľsku zóny bez LGBT.

Klamstvá členov LGBT komunít o vytváraní zón bez LGBT komunity majú v Poľsku bohatú históriu. Ide pritom čisto o dezinformácie zo strany LGBT komunity.

Ďalším, kto čelí žalobe Ordo Iuris je aj Małgorzata Prokop-Paczkowska a britské periodikum Daily Mail.

Poslankyňa Prokop-Paczkowska obvinila Poliakov z účasti na holokauste. A v britskom Daily Mail bolo vyhlásenie o „poľskom tábore smrti“. Francúzsky portál France Culture písal podobne o údajnej „zodpovednosti Poľska za zločiny Tretej ríše“.

Podľa Ordo Iuris bude inštitút žalovať aj Nemca Hansa G., ktorý svojím poľským zamestnancom zakričal, že „zabije všetkých Poliakov“. Vo všetkých týchto prípadoch inštitút ohlásil rozhodné právne kroky a na konferencii predstavil prvý zo súdnych sporov – proti Daily Mail.

Súčasťou novej kampane inštitútu Ordo Iuris je správa odhaľujúca nepravdivosť obvinení aktivistov LGBT. Publikácia sa začína predstavením výsledkov výskumu Európskej agentúry pre základné práva. Tieto štúdie ukazujú – na rozdiel od dezinformácií z dielne LGBT komunity –, že Poľsko nie je krajinou, v ktorej by bolo viac prípadov diskriminácie ľudí z dôvodu ich homosexuálnych sklonov alebo porúch rodovej identity, ako v iných európskych krajinách.

Podľa analýzy Ordo Iuris sa v poľskej spoločnosti zhoršuje mediálne postavenie LGBT komunity, ktorá stratila sympatie kvôli svojím provokačným antikresťanským a antinárodným prejavom a urážkam štátneho znaku, katolíckych symbolov a blasfemickým antikresťanským prejavom.

Poľsko si plní všetky medzinárodné záväzky v oblasti antidiskriminácie. Osoby s homosexuálnymi sklonmi alebo narušenou rodovou identitou môžu, za rovnakých podmienok ako ostatní občania, uplatňovať trestnoprávne opatrenia a opatrenia civilnej ochrany. Môžu slobodne vykonávať práva a slobody vrátane slobody združovania, zhromažďovania a slobody prejavu. V tejto oblasti sa aktivisti LGBT javia ako privilegovaná skupina. LGBT aktivisti sa dnes naopak snažia presadiť zmeny v právnych predpisoch, zamerané na obmedzenie slobody slova ich oponentov.

Jerzy Kwaśniewski, prezident poľského Ordo Iuris uviedol, že zákony musia v Poľsku platiť pre každého a LGBT nie sú žiadnou privilegovanou skupinou v štáte.

BK

Zdroj: OrdoIuris.pl


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najsvätejšie Srdce Ježišovo a modlitba svätého ruženca

Kardinál Burke v prejave na Kolégiu sv. Tomáša Akvinského: Revolúciu podporujú zvnútra Cirkvi aj tí, ktorí sú povolaní pásť stádo!

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku

Možný zázrak v Lurdoch? Takmer úplne slepej žene sa vrátil zrak