Rodičia nesmú dovoliť, aby sa ich dcéry obliekali nemravne alebo Poslúchať módu, či patriť Bohu? -

Rodičia nesmú dovoliť, aby sa ich dcéry obliekali nemravne alebo Poslúchať módu, či patriť Bohu?


17. apríla 2024
  Krátke správy

Louise Perryová: „Rodičia majú povinnosť dbať na slušné oblečenie svojich dcér.

Ilustračný obrázok, zdroj: nara.getarchive.net

Britská autorka, komentátorka a agnostička Louise Perryová vyhlásila, že rodičia majú povinnosť nedovoliť, aby sa ich dospievajúce dcéry obliekali provokujúco. K tomuto presvedčeniu však zástankyňa feministických názorov dospela až po pracovnej skúsenosti v krízovom centre pre znásilnenie.

Autorka známej knihy The Case Against the Sexual Revolution (Prípad proti sexuálnej revolúcii) vo svojom podcaste vysvetlila, že provokujúce obliekanie má nebezpečné potenciálne následky, pričom jedným z nich môže byť zvýšenie pravdepodobnosti sexuálneho obťažovania.

Myslím si, že mladé ženy nemajú potuchy, čo robia, keď vyjdú z domu oblečené vo veľmi, veľmi odhaľujúcom oblečení…, ale myslím si, že rodičia majú povinnosť im to nedovoliť, pretože (ich deti) nevedia, čo robia.

Perryová po vysokej škole pracovala v krízovom centre pre znásilnenie. Naznačila, že dozrieť na slušné obliekanie je obzvlášť dôležité v období dospievania. Zo skúseností vie, že dievčatá bývajú sexuálne obťažované najviac v tínedžerskom veku.

Muži jednoducho považujú tento vek za veľmi atraktívny z adaptačných dôvodov,“ povedala Perryová s vysvetlením, že dievčatá vo veku okolo 16 rokov sú nielen veľmi plodné, ale zvyčajne ešte nemajú deti.

Dodala, že „nič z toho neospravedlňuje mužov, ktorí budú obťažovať školáčky cestou (do školy a) zo školy. Myslím si, že s každým mužom, ktorý spôsobuje, že sa tieto dievčatá cítia nepríjemne, by iní muži mali zaobchádzať veľmi, veľmi priamo. V ideálnom prípade polícia.

Perryová nezbavuje obťažovateľov zodpovednosti a ani neviní obete, ale reálne uznáva, že nemorálnych mužov neslušné obliekanie ešte viac jednoducho provokuje, hoci je samozrejmé, že k znásilneniu môže dôjsť a dochádza bez ohľadu na obliekanie.

Azda najznámejším kritikom provokatívneho odievania je americká feministická novinárka, Susan Brownmillerová. Je tiež autorkou knihy Proti našej vôli: Muži, ženy a znásilnenie (1975). Susan Brownmillerová sa kriticky vyjadrila k sporému odievaniu nasledujúcimi slovami: „Ženy si myslia, že môžu mať všetko“, bez následkov.

Perryová ďalej pripomenula fakt, že mladí potrebujú, aby im v živote stanovili hranice autoritatívni dospelí, vrátane rodičov a zamestnancov školy, ktorí vytvárajú jednotné pravidlá. Sama prezradila, že kým nepracovala v krízovom centre, zastávala liberálne myšlienky o sexualite. Táto skúsenosť ju však priviedla k tomuto presvedčeniu napriek tomu, že nie je praktizujúca kresťanka.

AK

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – nara.getarchive.net


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Mária Magdaléna de’ Pazzi, panna a rehoľníčka

O Matke nášho Vykupiteľa

Sexualita ako subjektívny zážitok alebo ako súčasť objektívneho poriadku? O dvoch nezmysloch súčasnej liberálnej feministickej teológie

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, II. časť