Štúdio Disney bude zrejme musieť obmedziť v nových filmoch LGBT, gender a „woke“ propagandu. Dôvod? Slabé zisky z korektných filmov… -

Štúdio Disney bude zrejme musieť obmedziť v nových filmoch LGBT, gender a „woke“ propagandu. Dôvod? Slabé zisky z korektných filmov…


17. apríla 2024
  Krátke správy

Filmoví diváci zahlasovali nohami. Neomarxistické regulácie filmového obsahu a prihlúple filmy obsadzované podľa politicko korektnej „woke“ schémy odpudili od produkcie štúdia Disney nemalé množstvo filmových fanúšikov. Štúdio hlási, že rok 2023 bol obzvlášť zlý.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Ako dôvod vidia manažéri a analytici Disney predražené a politicko korektné „prebudené“ produkcie. Portál NiUS informuje, že to sa má teraz zmeniť. Alebo ako vedeli už klasici filmového priemyslu – peniaze predovšetkým. Tomuto argumentu rozumejú všetci, aj do dúhova rozpálení producenti veľmi dobre.

Už v novembri 2022 bol Bob Iger, bývalý úspešný výkonný riaditeľ, znovu vymenovaný do vrcholového manažmentu Disney, aby zabrzdil prepad ziskov. Medzitým už zaviedol potichu ďalekosiahle zmeny a oznámil, že rovnako ticho, ale účinne ukončí prevládajúcu „kultúrnu vojnu“.

Zdá sa, že spiatočka už bola zaradená a kolesá sú v pohybe. Svedčí o tom aj fakt, že kritika „woke“ propagandy vo filmoch sa stala už súčasťou boja o moc v rámci tejto korporácie.

Pred valným zhromaždením začiatkom apríla tohto roku napríklad spustil akcionár Nelson Peltz novú kampaň, v rámci ktorej sa usiloval získať vedúcu pozíciu v spoločnosti Disney. Preto si dovolil kritiku na jej doterajšiu produkciu. V rozhovore pre Financial Times Peltz odhodil všeobecnú hollywoodsku masku politickej korektnosti a kritizoval progresívne zameranie mnohých nedávnych filmov:

Načo potrebujeme film zo série Marvel s čisto ženským obsadením? Nemám nič proti ženám, ale prečo to tak musí byť? Prečo nie spolu pre mužov a ženy? A načo jeho kópiu, celú s černochmi?

Narážal na filmy zo série o superhrdinoch podľa komiksovej predlohy The Marvels z roku 2023 a na druhú časť série Black Panther s názvom Wakanda Forever z roku 2022. Oba filmy prerobili a zisk nedokázal pokryť prehnane vysokú produkciu a reklamné náklady. To isté platí aj pre ostatné filmy z posledných rokov, ako sú Podivný svet, Indiana Jones a koleso osudu a Ant-Man and the Wasp: Quantumania.

Fanúšikovia filmov od Disney boli sklamaní, pretože titulom chýbala obvyklá kvalita, no zato boli prepchané propagandistickými vsuvkami o hysterickej ochrane životného prostredia, trápnymi feministickými vtipmi, ktoré zosmiešňovali mužov a predovšetkým rôznymi „nebinárnymi“ postavami.

Portál NiUS zhodnotil pocity divákov nasledovne: „Človek musel mať nutne pocit, že skutočnú radosť z rozprávania a originálnych nápadov postupne vystriedalo táranie o politicky korektných témach.“

Peltzovi sa síce do vedenia dostať nepodarilo, ale všetko nasvedčuje tomu, že úbytok ziskov vŕta v hlavách manažérov, producentov a akcionárov rovnako, bez ohľadu na to, ktorý z nich je práve pri filmovom koryte. Z toho vyplýva aj jediný účinný návod pre ľudí, ktorým prekáža neomarxistická propaganda vo filmovom priemysle, v médiách a umení všeobecne – bojkot.

Nemusíme sa starať až tak o to, kto je na ministerstve a kto je v televízii. Bojkotujme ich, ignorujme ich, zničme ich. Tieto ploštice, pijavice a šváby majú rady špecifický druh krvi – peniaze. Nedajme im ich a utečú preč, alebo zahynú.

BM

Zdroj: Kath.net, NiUS, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Mária Magdaléna de’ Pazzi, panna a rehoľníčka

O Matke nášho Vykupiteľa

Sexualita ako subjektívny zážitok alebo ako súčasť objektívneho poriadku? O dvoch nezmysloch súčasnej liberálnej feministickej teológie

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, II. časť