Novozélandská premiérka v prejave na pôde OSN označila internet za „vojnovú zbraň“ a vyzvala na celosvetovú cenzúru webu! -

Novozélandská premiérka v prejave na pôde OSN označila internet za „vojnovú zbraň“ a vyzvala na celosvetovú cenzúru webu!


30. septembra 2022
  Krátke správy

Ako bojovať proti globálnemu otepľovaniu, keď existujú ľudia, ktorí tomu neveria? Ako zaručíte ľudské práva, keď sú ich adresáti vystavení nenávistnému jazyku a ideológii? Zbrane sa môžu meniť, ale ciele tých, ktorí ich používajú, zostávajú rovnaké: spôsobiť chaos a oslabiť zraniteľných,“ vyhlásila Jacinda Ardernová, premiérka Nového Zélandu, na Valnom zhromaždení OSN.

Treba však poznamenať, že definícia „ľudských práv“, o ktorej hovorí Ardernová, zahŕňa aj akékoľvek nároky skupín LGBT a garantovanie prístupu k interrupcii a eutanázii.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Ako zdôraznila, tok informácií na internete je novou výzvou pre svetových lídrov. Pri tejto príležitosti poukázala na iniciatívu svojej vlády, ktorá spolupracuje s technologickými spoločnosťami a neziskovými organizáciami s cieľom „pochopiť mechanizmy dezinformácií a manipulácie“ na internete.

Ako vedúci predstavitelia sa oprávnene obávame, že aj ten najpriaznivejší prístup k dezinformáciám by mohol byť nesprávne interpretovaný ako nepriateľský voči hodnotám slobody prejavu, ktoré si tak vysoko ceníme,“ – zdôraznila a zároveň potvrdila vážne obavy zo zavedenia akejkoľvek regulácie.

Ale hoci dnes nemôžem dať odpoveď na túto výzvu, môžem s istotou povedať, že ju nemôžeme ignorovať,“ priznala.

Podľa nej internet využívajú „rozsievači chaosu“, aby zasiahli medzinárodné spoločenstvo a rozbili „kolektívnu silu krajín, ktoré spolupracujú“. „Máme však možnosti ako zabezpečiť, aby sa táto konkrétna vojnová zbraň nestala pevnou súčasťou vedenia vojny,“ zdôraznila a vynález, ktorý umožňuje zdieľanie informácií v doteraz nevídanom rozsahu, nazvala priam „vojnovou zbraňou“.

Bojujeme na mnohých frontoch. Existuje však dôvod na optimizmus. Na každú zbraň, ktorej čelíme, nakoniec nájdeme nástroj, ako ju prekonať. Každej skupine, ktorá tlačí svet do chaosu, možno čeliť kolektívnym presvedčením o obnovení poriadku. Máme prostriedky, potrebujeme len spoločnú vôľu,“ – uzavrela svoje vyhlásenie.

MH

Zdroj: Twitter, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“