Liberálna demokracia verzus demokracia alebo Prečo by katolík nemal chcieť presadiť liberálnu demokraciu -

Liberálna demokracia verzus demokracia alebo Prečo by katolík nemal chcieť presadiť liberálnu demokraciu


7. júna 2024
  Video  

Milí čitatelia portálu Christianitas.sk, iste sú vám známe čoraz častejšie vyslovované názory, že demokracia nestačí, že potrebujeme demokraciu liberálnu. Čo to vlastne znamená, v čom si liberálna demokracia s toleranciou paradoxne protirečí a prečo by katolík nikdy nemal chcieť presadiť tento vo svojej podstate satanistický koncept, ktorý navonok hlása zhovievavosť a zmierlivosť – nám objasní a dokáže známy historik, autor početných kníh a aktívny publicista PhDr. Radomír Malý v druhej časti rozhovoru natočeného pre youtubový kanál Fatima TV.

Ako je vyspelá liberálna demokracia zlučiteľná s opakovaným trestaním katolíkov väzením a pokutami, ak sa nenásilným spôsobom v tichosti modlia za nenarodených pred zdravotnými zariadeniami? Iste ste už aj vy zaznamenali také prípady, hoci o nich médiá tzv. hlavného prúdu len s nevôľou a skôr okrajovo informujú.

Ako je tolerancia v spoločnosti zlučiteľná s ich odsúdením na nepodmienečné tresty vo väzení len preto, že dali pokojne najavo svoje presvedčenie a postoj? V Nemecku odhlasovali zákon, ktorý sa pripravuje aj vo Francúzsku a už platí v Anglicku, proti tzv. nenávistnému prejavu (angl. hate speech), takže ak budete citovať pasáže zo Sv. písma proti homosexualite, hrozí vám väzenie a už sú aj prví odsúdení. Vo Francúzsku bola nedávno v rámci legislatívneho procesu odobraná sloboda kritizovať niektoré vakcíny.

Iste sú aj vám známe dnes narastajúce prípady odsúdených za prejavenie konzervatívnych názorov, a to v západných štátoch, kde sa naplno prejavuje liberálna demokracia, ako je USA, Kanada, Nemecko, Francúzsko alebo Spojené kráľovstvo. Tento „pokrok“ umožňuje práve liberálna demokracia.

Je to teda sloboda či nesloboda? Alebo inak povedané: Sloboda pre koho?


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Sv. Benno z Meissenu, biskup a apoštol polabských Srbov

Duch Svätý nás posilňuje a teší

Protirečenia ľavicovo-liberálneho myslenia alebo Hitparáda slniečkárskej hlúposti

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť