Kardinál Burke žiada pápeža o odvolanie nemeckých biskupov -

Kardinál Burke žiada pápeža o odvolanie nemeckých biskupov


31. mája 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Ak sa nebudú dištancovať od svojich vyhlásení, ktoré nie sú v súlade s učením katolíckej Cirkvi, potom musí pápež František nemeckých biskupov odvolať, tvrdí kardinál Raymond Burke.

V nemeckom Frankfurte nad Mohanom došlo nedávno na zasadnutí tamojšej Synodálnej cesty k hlasovaniu, ktoré drvivou väčšinou schválilo požiadavky, aby mohli byť ženy svätené na diakonky, aby bol celibát kňazov dobrovoľný a kňazmi sa mohli stať aj ženatí muži, aby sa požehnávali homosexuálne páry a aby v Cirkev bez problémov zamestnávala homosexuálov.

Vzhľadom na to, koľko prelátov tieto požiadavky podporilo, kardinál Raymond Burke apeluje na pápeža Františka, aby ich odvolal. Pápež „musí s týmito biskupmi hovoriť a žiadať ich, aby odvolali herézy a postoje, ktoré sú v rozpore s učením Cirkvi,“ povedal v rozhovore, ktorý zverejnila Katolícka akcia pre vieru a rodinu.

A ak neprijmú bratské napomenutie, potom ich musí pápež odvolať z funkcie,“ dodal Burke, ktorý pripomína, že je nanajvýš potrebné informovať aj veriacich, že títo cirkevní hodnostári viac nie sú v jednote s Cirkvou. „Žiaľ, zmätok spôsobujú tí, ktorí sú povolaní byť učiteľmi viery a pastiermi stáda,“ poznamenal kardinál, podľa ktorého sa takíto pastieri správajú ako žoldnieri, ktorí sa snažia prispôsobiť učenie Cirkvi sekulárnej vízii sveta, vízii sveta bez Boha.

Kardinál Burke je jedným z viac ako 100 signatárov kritického listu, v ktorom preláti napomínajú nemeckých biskupov a varujú ich pred následkami Synodálnej cesty. Dokument s úvodným oslovením: „Bratský otvorený list našim bratom biskupom v Nemecku…,“ poukazuje na bludy nemeckej Synodálnej cesty a vyzýva k vernosti Evanjeliu. Podľa kardinálov a biskupov, ktorí list podpísali, je nemecká Synodálna cesta dielom úzkej skupiny pokrokových teológov, čím sa stáva v podstate protievanjeliovou:

V dôsledku toho sa Synodálna cesta stáva skôr podriadenou a poslušnou svetu a jeho ideológiám než Ježišovi Kristovi ako Pánovi a Spasiteľovi.“

Pripomeňme si posolstvo z Akity

Situácia, ktorá momentálne v Cirkvi nastala, nám pripomína posolstvo Panny Márie z japonskej Akity v roku 1973. „Modlite sa každý deň modlitbu ruženca. Modlite sa s ružencom za pápeža, biskupov a kňazov. Dielo diabla prenikne aj do Cirkvi takým spôsobom, že bude kardinál proti kardinálovi, u biskupa vznikne nepriateľstvo voči biskupovi. Kňazi, ktorí ma uctievajú, budú spolubratmi opovrhovaní. Budú vyhodení z chrámov a od oltárov, Cirkev bude plná tých, ktorí prijímajú kompromisy a diabol bude mnohých kňazov a zasvätené duše tlačiť do toho, aby zanechali svoju službu Pánovi. Démon bude neúprosný zvlášť voči dušiam zasväteným Bohu. Myšlienka straty tak mnoho duší je príčinou smútku mojej duše.“

MM

Zdroj: catholicculture.org, titulný obrázok – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najväčšia hrozba pre svetový mier

Škandál okolo blasfemickej hry „Ježiš z Montrealu“ sa stupňuje

Británia čelí škandálu: Stovky moslimov falošne konvertovali na kresťanstvo, aby ich nemohli vyhostiť. V súkromí sú naďalej moslimami

Mesiac od tragického úmrtia Matúša a Márie