Jeruzalemský patriarcha odsúdil izraelský nálet na komplex katolíckych škôl v Gaze -

Jeruzalemský patriarcha odsúdil izraelský nálet na komplex katolíckych škôl v Gaze


9. júla 2024
  Krátke správy

Izraelská armáda podnikla nálety proti komplexu Školy posvätnej rodiny v Gaze, ktorý je podľa informácií Jeruzalemského latinského patriarchátu útočiskom civilistov. Izraelskej armáde je to však jedno, tvrdí, že priestor využíva Hamas ako úkryt pre militantov a nachádza sa v ňom výroba zbraní. Dôkaz, o pravdivosti podobných tvrdení však hovorca izraelských ozbrojených síl nepredložil.

„Latinský patriarchát v Jeruzaleme s vážnym znepokojením monitoruje správy o náletoch, ktoré podnikla izraelská armáda proti Škole posvätnej rodiny v Gaze,“ uviedol patriarchát vo vyhlásení zverejnenom v nedeľu 7. júla 2024. „Zábery a mediálne správy z miesta zahŕňajú scény s civilnými obeťami a zničeným areálom katolíckej školy.“

„Hoci je Škola posvätnej rodiny majetkom Latinského patriarchátu Jeruzalema, od začiatku vojny bola útočiskom pre stovky civilistov, v škole sa nenachádza žiaden náboženský personál.“

„Latinský patriarchát čo najdôraznejšie odsudzuje útoky na civilistov alebo akékoľvek agresívne akcie, ktoré zaťahujú civilistov do bojového diania,“ uviedol vo svojom vyhlásení jeruzalemský patriarcha.

Bojové lietadlo izraelskej armády
zdroj: wikimedia commons

Izraelské lietadlá pri nálete na katolícku školu v Gaze v nedeľu 7. júla 2024 zabili najmenej štyroch ľudí. Útok na školu Posvätnej rodiny bol tento víkend už druhou vojenskou operáciou proti škole v Gaze. Úrady v pásme Gazy uviedli, že najmenej 16 ľudí bolo zabitých a 75 zranených pri útoku izraelskej armády na školu Al-Jawni pod vedením OSN v sobotu 6. júla.

Agentúra OSN pre pomoc a prácu (UNRWA) podľa agentúry AFP odsúdila útok na školu, pri ktorom zahynuli aj pracovníci UNRWA. Izraelská armáda už zaútočila na 190 zariadení UNRWA v Gaze.

Hamas je presvedčený, že keď sa Iránu podarí získať atómovú zbraň, začne sa Izrael správať na Blízkom východe v súlade s normami medzinárodného práva.

https://www.youtube.com/watch?v=75P2jJsxK5E

BK

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Zomrel Anton Hykisch – zatiaľ posledný veľký slovenský katolícky spisovateľ

Hnutie Emauzy potvrdilo o zakladateľovi, že Abbé Pierre, idol liberálneho katolicizmu bol sexuálnym násilníkom. Dodajme: aj obhajcom LGBT a heretikom

Poľsko: Šikanovanie Cirkvi liberálmi narastá – Dvom progresívcom vadilo zvonenie z kostola a sudca ho zakázal

Firma John Deere upúšťa od podpory agendy LGBT, rodovej rovnosti a gender. Konzervatívni zákazníci ju začali bojkotovať