Guvernér Floridy: „Hurikán Ian k nám priniesol 500-ročnú povodeň“ -

Guvernér Floridy: „Hurikán Ian k nám priniesol 500-ročnú povodeň“


1. októbra 2022
  Krátke správy

Aj u nás známy republikánsky guvernér Floridy a nádejný kandidát na budúceho prezidenta USA, Ron DeSantis, vyhlásil, že polostrov „nikdy nezažil“ takú katastrofu, akú so sebou priniesol hurikán Ian.

Nikdy sme nevideli búrku tejto sily,“ vyhlásil na mimoriadnej tlačovej konferencii a pokračoval: „Množstvo vody, ktoré stúpa a pravdepodobne bude aj dnes stúpať, aj keď búrka prejde, je v podstate 500-ročná povodeň“.

Ilustračný obrázok, zdroj: tasnimnews.com

Guvernér však pochválil vzájomnú solidaritu a reakcie obyvateľov, ktoré sú podľa jeho slov „pôsobivé“. Prvá dáma Floridy Casey DeSantisová uviedla, že štát vyzbieral 2 milióny dolárov za 24 hodín na pomoc obetiam hurikánu.

Hurikán Ian zasiahol Floridu ešte v stredu ako silná búrka štvrtej kategórie s maximálnym trvalým vetrom 250 km za hodinu, informoval Hill. Ian sa odvtedy zmenil na tropickú búrku, no predstavitelia Floridy varovali, že vietor a dážď sú stále nebezpečné.

DeSantis tiež hovoril s prezidentom Bidenom, ktorý pre niekoľko okresov vyhlásil stav národnej katastrofy.

Ameriku sužujú čím ďalej, tým ničivejšie prírodné katastrofy. Zatiaľ čo ľavicová propaganda zvádza všetko na „zmenu klímy“, pravicové kruhy si tým nie sú až také isté. Guardian priniesol v máji tohto roka článok,1 podľa ktorého Donald Trump ešte ako prezident zvažoval možnosť, že sú USA pod útokom čínskych zbraní na zmenu počasia. Z článku:

Ako prezident sa Donald Trump opakovane pýtal svojich spolupracovníkov, či by Čína bola schopná vyrábať hurikány a posielať ich, aby poškodili Spojené štáty, povedali v utorok pre Rolling Stone traja nemenovaní bývalí vysokí predstavitelia… Trump tiež údajne chcel vedieť, či by použitie takejto „hurikánovej zbrane“ predstavovalo vojnový akt, a ak áno, či by USA mohli vojensky odpovedať.“

MG

Zdroj: Post Millennial, ilustračný obrázok, zdroj – tasnimnews.com

1https://www.theguardian.com/us-news/2022/may/10/donald-trump-china-hurricanes


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“