Fatima TV: Medaila sv. Benedikta -

Fatima TV: Medaila sv. Benedikta

Anna Kulanová
19. mája 2023
  Video

V dnešnej relácii na Fatima TV sa jej diváci môžu zoznámiť s aktuálnym príbehom z februára tohto roku a v ňom s odpoveďou na otázku: Ako mohol Kamil z Bratislavy zakúsiť v tomto roku tak zázračné uzdravenie?

– Jednoduchou detskou a neutíchajúcou vierou, lebo toto je napísané: Nespočetné milosti udelené pri uctievaní medaily po stáročia: „Ochrana v pokušeniach, ťažkých skúškach, vyliečenia z chorôb, ochrana v nebezpečenstvách, ochrana proti jedu.“ Kamil, člen nášho Fatimského Apoštolátu sa o príhovor sv. Benedikta utiekal s úplnou dôverou a toto bola jeho odmena.

Sv. Benedikt bol známy veľkou úctou k Svätému krížu. Prostredníctvom tohto znamenia Boh zázračne maril zámery satana a v živote svätca vykonal mnohé zázraky. Medailón sv. Benedikta patrí k sväteninám, o ktorých Katechizmus katolíckej Cirkvi učí: Svätá Matka Cirkev ustanovila sväteniny. Sú to posvätné znaky, ktoré označujú účinky, ktoré sa dosahujú prostredníctvom modlitby Cirkvi. Pripravujú ľudí na prijatie hlavného účinku sviatostí a posväcujú okolnosti života. Spomínané znaky na medailóne sú prvé písmená slov modlitby exorcizmu.

Medailón sa rozšíril v 17. storočí vďaka sv. Vincentovi de Paul. Zakladateľ Milosrdných sestier nariadil, aby ho rehoľníčky nosili spolu s ružencom. Svätý Benedikt je považovaný tiež za patróna dobrej smrti, pretože v deň svojej smrti prijal Eucharistiu a zomrel v stoji, podporovaný svojimi bratmi, spievajúc pritom žalm pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití

Hrob – kniha života