Denník Pravda sa pýta, či bude v USA pre možný zákaz potratov „náboženská tyrania“ -

Denník Pravda sa pýta, či bude v USA pre možný zákaz potratov „náboženská tyrania“


16. mája 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Denník Pravda sa chce asi „dotiahnuť“ na červené mienkotvorné denníky. Vo svojom novom rozhovore s Diane Carlinovou, emeritnou profesorkou politickej komunikácie z univerzity v St. Louis v Missouri, si totiž už v nadpise kladie otázku, či USA smerujú k „náboženskej tyranii“. Dôvod? V Amerike plánuje Najvyšší súd zrušenie potratového rozhodnutia. Už obmedzenie potratov je teda pre ľavicový denník znakom „náboženskej tyranie“.

Pred rozhodnutím Najvyššieho súdu z roku 1973 v prípade Roe verzus Wade boli potraty vo väčšine amerických štátov v podstate zakázané. Verdikt, ktorý ich umožnil, bol založený na práve na súkromie podľa 14. dodatku americkej ústavy, teda že interrupcia je osobným rozhodnutím ženy,“ hovorí Carlinová pre slovenské noviny.

Denník Pravda spolu s Carlinovou ďalej kritizujú nedostatok sexuálnej výchovy na školách, ktorý údajne vedie k nechceným tehotenstvám. Denník však zachádza ešte ďalej a drzo sa pýta, že keďže Najvyšší súd plánuje zrušiť precedens ohľadom potratov, či sa môže vrátiť aj segregácia? Na čo Carlinová odpovedá, že si je istá, „že segregačné zákony sú v USA minulosťou“.

Denník sa tiež bojí o to, že sa štáty, v ktorých budú interrupcie zakázané, pokúsia ženám zakázať cestovať niekde, kde budú povolené. Tento svoj konštrukt prirovnáva k dystopickej sérii „Príbeh služobníčky“, za ktorý sa drzé a neraz vulgárne potratové aktivistky rady schovávajú pre jeho ústrednú tému „náboženskej tyranie“ v blízkej budúcnosti. Na otázku Pravdy, či teda ide o „náboženskú tyraniu“ Carlinová odpovedá:

Je veľa ľudí, ktorí s tým súhlasia. Dve tretiny Najvyššieho súdu tvoria katolíci, hoci katolíckych Američanov je len 21 percent. Väčšina ľudí si myslí, že sudcovia verdiktom neinterpretujú ústavu, ale vyjadrujú svoje náboženské presvedčenie. Vnímajú to tak, že USA teraz dominujú menšinové náboženské pozície. A čo sa týka interrupcií, katolícke názory podporujú stúpenci evangelikalizmu a konzervatívni židia. Sú preto Američania, najmä takí, ktorí sú bez náboženského vyznania, ktorí majú pocit, že Spojené štáty sa uberajú smerom k teokracii.

Carlinovej okrem snáh o zákaz interrupcií prekážajú aj „vojny proti učiteľom“ a „zákazy kníh“.

Postoje tejto liberálky sú, samozrejme, absolútne falošné, ale to „Pravde“ zjavne vyhovuje. Začnime odzadu: o takzvaných „vojnách proti učiteľom a zákazom kníh“. Naráža sa tu zrejme na oprávnené obavy rodičov i konzervatívnych politikov, ktorí sú v Amerike zaskočení množstvom vyhlásení na sociálnych sieťach od rôznych mladých transgender a LGBT učiteľov, ktorí hovoria o tom, ako sa snažia vlastných žiakov vlákať do týchto šialených ideológií. Rod Dreher na svojom blogu publikoval celú knižnicu videí s týmito mladými extrémistami, u ktorých by ste už podľa výzoru nevedeli zistiť, či sú to chlapci alebo dievčatá (koniec-koncov, nevedia to ani oni sami). To isté platí aj o knihách s LGBT a transgender tematikou. Je do oči bijúce, ako sa celý tento ideologický priemysel zameriava predovšetkým na deti a mladistvých.

A potraty? Ochrana života je „náboženská tyrania“? To práve potraty boli vždy vývozným artiklom tyranií; ako prvý štát na svete uzákonil potraty Sovietsky zväz. Nacistické Nemecko bolo tretím štátom na svete. To bola Amerika do roku 1973 tyraniou? Liberálni extrémisti sa zjavne nezastavia pred ničím. Ako vidno, „dialóg“ funguje len keď sa extrémisti snažia presadiť svoje legislatívu; keď ju chcete zvrátiť, stávate sa „tyranom“.

MG

Zdroj: denník Pravda, titulný obrázok – theserfsup.wordpress.com

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Otec Marian Kuffa, farár zo Žakoviec a veľký bojovník za život nenarodených detí, napísal predslov ku knihe poľskej novinárky Doroty Łosiewiczovej Život je zázrak, zachytávajúcej desať povzbudivých príbehov zo života ľudí 21. storočia.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/zivot-je-zazrak-s-prihovorom-otca-kuffu/

***

Dariusz Žuk-Olszewski prináša vo svojej knihe Licencia na zabíjanie odhalenie, ako a kde v histórii vznikla myšlienka umelých potratov, prečo bola v jednotlivých krajinách tak prudko podporovaná a kto boli protagonistky tejto ideológie.

Dozvieme sa, že podpora umelých potratov vôbec nie je šírením myšlienky tzv. „slobodnej voľby“. V skutočnosti ide o manipuláciu s jednotlivcami s jediným záujmom, a tým je finančný prospech.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/licencia-na-zabijanie/

***


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“