Ďalšie podivnosti okolo dnešného zatmenia Slnka nad USA -

Ďalšie podivnosti okolo dnešného zatmenia Slnka nad USA


8. apríla 2024
  Krátke správy

Amerika zažíva už druhé zatmenie Slnka za posledných 7 rokov. Obe zatmenia sú pritom pretkané vskutku symbolickými znameniami. Emeritný biskup Joseph Strickland bude celebrovať mimoriadnu svätú omšu, keďže podľa niektorých správ chcú úkaz pre svoje ceremónie zneužiť satanisti.

Zdroj: youtube Michael Knowles

Len pripomenieme, že dnešné zatmenie Slnka zaujalo z viacerých dôvodov: je už druhé za posledných sedem rokov, bude viditeľné zo siedmich amerických mestečiek (a jedného kanadského) nesúcich názov Ninive a za morom sa pýtajú, či úkaz nepredstavuje varovanie pred „siedmimi rokmi hladu“. Viac v nedávnej správe našom portáli: https://christianitas.sk/americki-veriaci-sa-pytaju-ci-pondelnajsie-zatmenie-slnka-predstavuje-varovanie-pred-siedmimi-rokmi-hladu/

Michael Knowles je v USA známym konzervatívnym youtuberom. On sám je katolík (navštevujúci tradičné latinské omše), no do svojich programov si pozýva celú škálu hostí. Do najnovšej časti si pozval pastora Troya Brewera, ktorý doplnil ďalšie zaujímavé podivnosti ohľadom dnešného zatmenia. Jeho pozorovania sú vskutku mimoriadne zaujímavé.

Pastor Brewer si v prvom rade všíma, že dnešné zatmenie je presne 7 dní po Veľkej noci – a skutočne: dnes je pondelok 8. apríla a Veľkonočný pondelok bol presne pred týždňom, 1. apríla. Len pripomenieme, že dnes je aj sviatok Zvestovania Pána, kedy sa archanjel Gabriel zjavil Panne Márii, aby jej oznámil, že „počne a porodí syna“, ktorý „bude naveky kraľovať“ a „jeho kráľovstvu nebude konca“. (porov. Lk 1,26–33)

Američania sa však tiež všímajú, že zatmenie z roku 2017 bolo videné zo siedmich mestečiek po celej Amerike nesúcich názov Salem. Názov Salem je pritom odvodený od židovského slova „šalom“, čo znamená „mier alebo pokoj“. Podľa Brewera sa zdá, že Boh chcel Američanom povedať, že majú pred sebou sedem rokov mieru a pokoja.

Ako už bolo spomenuté v minulom článku, dnešné zatmenie bude, naopak, prechádzať cez sedem mestečiek s názvom Ninive (angl. Niniveh) a jedného s názvom Jonas po biblickom Jonášovi. Podľa Svätého písma prišiel Jonáš do Ninive s varovaním, že ak sa jeho obyvatelia neobrátia, bude „o 40 dní rozvrátené“. Ninivčania sa skutočne obrátili – ale zrejme najmä preto, že práve v tom čase došlo aj v ich meste k zatmeniu Slnka, čo ich vydesilo. Podľa iných apologétov je dnešné zatmenie úzko spojené s potrebou pokánia, aké bolo práve v asýrskom Ninive.

Za zmienku stojí aj ďalší postreh a síce, že dnešné zatmenie uvidia aj obyvatelia južného Illinois, ktoré je v USA bežne nazývané aj „Malý Egypt“. Illinois je jedno z mála miest v Amerike (ak nie jediné!), kde bolo možné pozorovať obe zatmenia z roku 2017 i 2024. Bolo to pritom práve v Egypte, kde Jozef vyložil faraónovi jeho sen o siedmich úrodných rokoch a siedmich rokoch hladu.

Avšak okrem astronómov, vedcov, laickej verejnosti a biblických učencov si zatmenie všímajú aj… satanisti. „Biskup Joseph Strickland, emeritný biskup diecézy Tyler v Texase, bude v pondelok 8. apríla slúžiť svätú omšu, ako pokánie za údajne zvýšenú aktivitu slobodomurárov a satanistov počas nadchádzajúceho zatmenia Slnka,“ oznamuje portál LifeSiteNews. Portál pokračuje:

Konzervatívny sociálny komentátor Alex Jones na sociálnych sieťach uviedol, že slobodomurárske skupiny plánujú satanistické rituály, ktoré sa budú konať v čase pondelkového zatmenia. „Slobodomurárske rituály sa plánujú po celom svete s cieľom zaviesť nový svetový poriadok,“ napísal Jones v príspevku na X.

MG

Zdroj: youtube Michael Knowles, LifeSiteNews


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Mária Magdaléna de’ Pazzi, panna a rehoľníčka

O Matke nášho Vykupiteľa

Sexualita ako subjektívny zážitok alebo ako súčasť objektívneho poriadku? O dvoch nezmysloch súčasnej liberálnej feministickej teológie

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, II. časť