Christianofóbia na Slovensku – Aj nový rok sa začal v znamení nenávisti voči Bohu -

Christianofóbia na Slovensku – Aj nový rok sa začal v znamení nenávisti voči Bohu

Mária Magotsová
30. januára 2023
  Spoločnosť  

Zničený betlehem, útok na kostol, na zosnulého pápeža, aj na nespravodlivo obvineného kardinála. Liberálna tlač a médiá nezaháľali ani v prvý mesiac nového roka a takto pokračujú v systematických útokoch na Cirkev a kresťanstvo.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Koniec Vianociam, zelená sviatkom

Tohtoročné Vianoce sa už u niektorých spoluobčanov neniesli v znamení narodenia Ježiša Krista, ale pekne korektným slovníkom povedané –, aby sme nikoho neurazili – už hovoríme len o sviatkoch. Alebo ako to bolo za minulého režimu – o sviatkoch zimy. V praxi nám premenovanie Vianoc predviedla strana Progresívne Slovensko, ktorá nám vo svojom vianočnom vinši zaželala „pokojné a progresívne sviatky“.

Takto sa to dnes robí. Len nič o Ježišovi Kristovi. A ak sa oslavujú Jeho narodeniny, radšej to nikde nespomínajme. Zaobaľme to len do slova „sviatky“.

Zničený betlehem v Tatrách

K prvému útoku na symbol Vianoc došlo už koncom roka, kedy nešťastný chatár Z Rainerovej chaty vo Vysokých Tatrách informoval, že snehový betlehem so sochami Panny Márie, svätého Jozefa a Dieťatka, ktorý staval spolu s dobrovoľníkmi, nejaký opitý turista oblial červeným vínom. Hrozné je, že sa na to prizerali ďalší ľudia a nezabránili mu v tom. Zrejme sa im myšlienka ničenia symbolu kresťanských Vianoc mimoriadne pozdávala.

Útok na kostol v Považskej Bystrici

Začiatkom januára došlo k ďalšiemu útoku na katolícky kostol. Konkrétne sa tak stalo v Považskej Bystrici, kde mladý muž porozbíjal okná a spôsobil škodu za približne tisíc eur. Zdá sa, že na Slovensku sa toto už pomaly stáva národným športom. Nie je to prvý, druhý, ani tretí kostol, na ktorom si niekto vybil nenávisť voči Cirkvi.

Denník N(enávisť) pokračuje v útokoch

V posledný deň minulého roka zomrel emeritný pápež Benedikt XVI. Trvalo len päť dní, kým Denník N(enávisť) priniesol rozhovor s nejakým literárnym historikom a pápežovu pamiatku pošpinil titulkom: „Joseph Ratzinger bol manipulátor, zlikvidoval katolícku teológiu“. Dotyčný pán, ktorý takto zhodnotil zosnulého pápeža je mimochodom autorom publikácie s názvom Kresťanstvo a homosexualita – Pokusy o integráciu… A sme doma…

Čo sa dialo po smrti nespravodlivo obvineného kardinála

Christianofóbia v celej svojej sile sa však skutočne prejavila až po smrti kardinála Georgea Pella, nespravodlivo obvineného z pedofílie, čo priznal aj austrálsky Najvyšší súd s tým, že obvinenia voči Pellovi boli nespoľahlivé a vykonštruované, pričom prokurátor a obžaloba nepredložili žiaden relevantný dôkaz. Napriek tomu však bulvárny denník Plus JEDEN DEŇ po jeho smrti prišiel s titulkom „Zomrel jeden z najvplyvnejších kardinálov, sexuálne zneužíval 13-ročných chlapcov“. Podobne – len ešte v horšej miere – sa opäť predviedol aj Denník N(enávisť).

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Denník Sme nezaostáva za kolegami

Najvyššiu mieru nenávisti voči kresťanstvu z LGBT komunity sme zaregistrovali u aktivistky Hany Fábry, ktorá svoj facebook kŕmila každý deň toľkými odpornými odkazmi, až ju aj sociálna sieť začala blokovať. Ale nevadí, nenávisť voči Bohu a Cirkvi má stále zelenú aj v denníku Sme, ktorý s ňou nedávno priniesol rozhovor a v ktorom štandardne obvinila „mužskú, bielu, heterosexuálnu, katolícku väčšinu“ z „neprajných postojov“.

Smutné je, že Sme dalo priestor na svojich stránkach žene, ktorá je dlhé roky známa nenávisťou voči kresťanstvu natoľko, že jej vlastní ľudia z LGBT komunity majú s ňou problém a mnohí z nich sa jej radšej vyhýbajú.

Do škôl sa zaviedla sexuálna výchova

Žiakom v školách pribudne nový predmet – sexuálna výchova. Vlastne to nebude len jediný predmet, z ktorého môžete svoje dieťa vziať preč, ak nechcete, aby mu vtĺkali do hláv to, čo sledujeme v „modernej“ Európe, teda LGBT propagandu. „Za úplne najlepšie považujem, aby bola integrovaná do viacerých predmetov,“ vyhlásil minister školstva.

Pri takomto systéme výuky, samozrejme, rodič nemá šancu vopred informovať učiteľa, že si neželá, aby „vzdelával“ jeho dieťa o niečom, čo napríklad odporuje kresťanskej viere, v ktorej je dieťa vychovávané doma.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Niekoľko poznámok k chystanému, trúfalo formulovanému, pastierskemu listu bp. M. Chovanca pre veriacich

Vďaka zvratu potratového rozhodnutia „Roe verzus Wade“ sa v USA narodilo 32-tisíc bábätiek

Pomocný biskup Athanasius Schneider obviňuje pápeža Františka z prenasledovania verných katolíkov

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…