Fatima TV: Abp. Gänswein potvrdil pravosť listu a slov Benedikta XVI., že sily antikrista v spoločnosti už pôsobia -

Fatima TV: Abp. Gänswein potvrdil pravosť listu a slov Benedikta XVI., že sily antikrista v spoločnosti už pôsobia

Anna Kulanová
13. júna 2023
  Video  

Zástupcovia youtubových kanálov Fatima TV a Portál Christianitas, Anna Kulanová a Matej Gavlák sa na pozvanie poľského katolíckeho vydavateľstva Esprit zúčastnili tlačovej konferencie s arcibiskupom Gänsweinom, bývalým sekretárom emeritného pápeža Benedikta XVI. Arcibiskupovi položili niekoľko otázok priamo na konferencii a následne ešte pokračovali v rozhovore pre kanál Fatima TV.

Mons. Gänswein okrem iného odpovedal na to – či Benedikt „nezutekal pred vlkmi“ vo Vatikáne, na ktorých sa počas svojho života sťažoval; ako pociťoval ten smútok, o ktorom jeho sekretár informoval svet po tom, čo terajší pápež obmedzil slúženie tradičných omší; či sa Benedikt niekedy pokúšal pápeža Františka ovplyvniť, či ho dokonca opraviť tak, ako to verejne urobil biskup Schneider po Františkovej chvále cudzích náboženstiev, ale tiež to, či III. fatimské posolstvo, ktoré bol Benedikt XVI. predchádzajúcim pápežom Jánom Pavlom II. poverený oznámiť svetu – bolo úplne alebo len čiastočne odtajnené.

Mons. Gänswein v rozhovore tiež potvrdil autenticitu listu adresovaného slovenskému politikovi Vladimírovi Palkovi, v ktorom najvyšší rímsky biskup upriamil pozornosť na antikrista, ktorého sily v spoločenských otázkach už pôsobia.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.