„Zaočkovaná Británia“ má viac covidových prípadov ako Francúzsko, Nemecko, Taliansko a Španielsko dohromady -

„Zaočkovaná Británia“ má viac covidových prípadov ako Francúzsko, Nemecko, Taliansko a Španielsko dohromady


20. októbra 2021
  Krátke správy

V Bratislave si nezaočkovaný nemôže sadnúť ani do reštaurácie (teda pokiaľ nie je aspoň testovaný) a v takzvaných čiernych okresoch sa momentálne nedostane dokonca ani do kostola. Všetky „pravidlá hry“ sú skrátka nastavené tak, akoby covidova vakcína koronavírus úplne potláčala – čo však nie je pravda. Najlepším príkladom toho je „zaočkovaná Británia“, kde viac ako 67 % obyvateľstva je zaočkovaných proti covidu, no napriek tomu je na tom horšie ako ďalšie štyri najväčšie krajiny Európy. CNN uvádza:

Británia za posledné dva týždne zaregistrovala takmer pol milióna prípadov (nákazy covidom) – a v pondelok takmer 50 000 – viac ako Francúzsko, Nemecko, Taliansko a Španielsko dohromady. Spojené kráľovstvo informovalo v utorok o 223 úmrtiach, čo je najvyšší denný údaj od začiatku marca.

Liberálna CNN dáva tieto čísla za vinu Johnsonovej politike „úplného otvorenia krajiny“, keďže Británia nevyžaduje zelené pasy ako napríklad Taliansko, kde vás bez tohto „zázraku“ nevpustia ani na pracovisko. Britská vláda sa bráni tým, že počet zaočkovaných v krajine je natoľko vysoký, že obmedzenia takéhoto typu netreba – a koniec koncov, vakcína mala aj na ostrovoch priniesť „slobodu“ a „návrat do normálu“. Spravodajská stanica však uznáva, že chyba nie je len v otvorení sa krajiny, ale aj v samotných vakcínach. Píše:

Väčšina obyvateľovnad 40 rokov v Británii bola pôvodne očkovaná čiastočne domácou vakcínou Oxford-AstraZeneca, ktorej účinnosť proti variantu delta bola preukázaná ako nižšia oproti očkovacím látkam Pfizeru a Moderny.

Štúdia agentúry Public Health England (PHE) zistila, že ochrana po zaočkovaní (Astrou) proti infekcii klesla po 20 týždňoch zo 66,7 % na 47 % v porovnaní s poklesom z 90 % na 70 % v prípade vakcíny spoločnosti Pfizer.“

Experti už preto „bijú na poplach“ a vyzývajú vládu, aby prijala reštrikčné opatrenia podobné tým „na kontinente“, pretože v zime „budú veci len horšie“. Experti tiež obviňujú vládu, že „vysielala správy“ akoby už pandémia „skončila“. O tom, že to boli samotní vedci, kto presviedčal obyvateľov že lockdowny a následné očkovanie „veci vyriešia“ sa už správa na CNN nezmieňuje.

MG

Zdroj: CNN, titulný obrázok – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití

Hrob – kniha života

Kardinál Schönborn z Viedne sa podelil s novokňazmi o svoju múdrosť. Povedal im: „Prosím, len žiadne pobožné reči!“