Španielsko: Rok po prijatí „transzákona“ bol zaznamenaný nárast zákrokov na zmenu pohlavia o 400 % -

Španielsko: Rok po prijatí „transzákona“ bol zaznamenaný nárast zákrokov na zmenu pohlavia o 400 %


20. marca 2024
  Krátke správy

Je to len rok, čo Španielsko prijalo ultraliberálny transgenderový zákon a počet transzákrokov tam za uplynulých 365 dní stúpol o 400 %.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Španielsky denník El Mundo prišiel s reportážou, podľa ktorej v roku 2004 podstúpili zmenu pohlavia traja ľudia v celej krajine, kým v roku 2023 to bolo viac ako 5100 osôb. Na prepočet to vychádza, že denne podstupuje „tranzíciu“ okolo 15 osôb. Bol to 4-násobný nárast oproti roku 2022, kedy zmenu pohlavia podstúpilo 1306 osôb. Portál The European Conservative píše:

Za 12 mesiacov od 2. marca 2023, kedy zákon nadobudol účinnosť, stúpli zákroky na zmenu pohlavia o 392 %. Väčšinu žiadateľov – 64 % tvoria muži, ktorí chcú legálnym spôsobom zmeniť svoje pohlavie na ženské.“

Portál tiež pripomína „podivný prípad“ tzv. „non-normatívnych trans“: skupinu 200 vojakov a policajtov, ktorí si legálne zmenili pohlavie z mužského na ženské bez toho, žeby podstúpili akýkoľvek lekársky zákrok. V mnohých prípadoch si ponechávajú svoje mužské mená a rodinný status („slobodný“, „ženatý“). Trans organizácie ich nazývajú „podvodníkmi“, no skupina sa bráni. Tvrdí, že „my sme trans ako aj iní“ a chce žalovať trans organizácie za „transfóbiu“.

Zákon však tiež posúva súčasné Španielsko do totalitných vôd. Trans organizácie žalujú novinárov, ktorí sa postavili proti zákonu. Varovali pred jeho možnými zneužitiami (čo sa aj deje), ako aj pred tým, že „anuluje ženy“. „Kde je zneužitie zákona, tam musia byť aj tresty“, domáhajú sa transaktivisti.

Španielsky „transzákon“ z marca minulého roka je šialený. Dovoľuje zmenu pohlavia komukoľvek od 16. roka života. No nielen to: aj 14- až 16-roční si môžu zmeniť svoje pohlavie a o tom, či si môžu dať zmeniť pohlavie aj 12-ročné deti, mal rozhodnúť súd. Zákon čelil mohutnej kritike. Stavali sa proti nemu feministické organizácie, opozícia, ba veľké trenice zažila aj ultraľavicová koalícia, ktorú tvoria socialistický Podemos spolu s dvoma separatistickými stranami z Baskicka a Katalánska.

Zákon zakazuje tiež konverznú terapiu pod hrozbou veľkých peňažných pokút. Prestať so svojou verejnou činnosťou museli aj katolícke organizácie, ktoré „vzbudzujú a propagujú LGBTfóbiu“.

Samotné hlasovanie však napokon nebolo až také tesné, ako by sa zdalo: zákon prešiel 191 hlasmi za, 60 proti a 91 sa zdržalo hlasovania, PP (opozícia) varovala vládu, že zachádza príliš ďaleko a príliš rýchlo. Strana uviedla: „Nechceme vidieť nový a neúnosný zoznam obetí len niekoľko dní po tom, ako tento nový zákon vstúpi do platnosti.“

Zdá sa však, že ani PP nečakala, že už za rok stúpne „zoznam obetí“ o takmer 400 %.

MG

Zdroj: The European Conservative, The Guardian, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní