Sedem rokov nepokojov? -

Sedem rokov nepokojov?

Matej Gavlák
17. apríla 2024
  Spoločnosť

Zatmenie Slnka v USA v pondelok 8. apríla 2024 sprevádzalo množstvo podivných symbolov, ktorým jednoznačne dominovala číslovka 7. Mnoho veriacich sa nazdáva, že tentokrát sedmičky prinesú krajine skôr nešťastie. Avšak to, že nielen Amerika má pred sebou ťažké roky, našepkávajú aj iné indície. Bolo zatmenie Slnka posledným Božím varovaním, či ohlásením „obdobia súdu“?

Zatmenie nad Clevelandom, 8. apríl 2024. Zvlášť pohľad na mesto samotné – za jasného dňa ponorené v temnote – bol desivý. zdroj: snímka obrazovky / youtube.com

Dve zatmenia

Zopakujme si, kde všade bola v minulotýždňovom zatmení prítomná sedmička. Išlo vlastne už o druhé zatmenie nad Amerikou v priebehu krátkeho časového úseku. To „posledné“ pozorovali Američania v roku 2017 – pred siedmimi rokmi. Zatmenie v roku 2017 prechádzalo ponad sedem mestečiek nesúcich názov Salem, ktorý je odvodený od židovského pojmu „šalom“, čo znamená pokoj, či mier. V USA sa dnes pýtajú, či to reprezentovalo sedem rokov pokoja a mieru. Úkaz v roku 2017 bol tiež 7. veľkým zatmením v Spojených štátoch amerických od ich vzniku v roku 1776. Boli aj iné zatmenia, tie však neprechádzali cez väčšinu územia Ameriky, ale boli viditeľné len v niektorej jej časti, tie sa nerátajú.

Tohtoročné zatmenie, opäť viditeľné z obrovského územia USA, prechádzalo siedmimi inými mestečkami – s názvom Niniveh (po biblickom Ninive) a jedným mestečkom s názvom Jonah nazvanom po Jonášovi. Ninive bolo, samozrejme, mesto, kam prišiel Jonáš ohlásiť Boží súd. Ak sa mesto neobráti, o 40 dní bude rozvrátené, hlásal vtedy judejský prorok. Podľa Biblie sa mesto prekvapivo obrátilo:

Mužovia z Ninive uverili Bohu, vyhlásili pôst a obliekli sa do vrecovín od najväčších po najmenších. Vec došla až k ninivskému kráľovi; i vstal zo svojho trónu, zhodil zo seba plášť, obliekol si vrecovinu a posadil sa do popola. A takto volal v Ninive: „Nariadenie kráľa a jeho veľmožov je toto: Ľudia a zvieratá, statok a ovce nech nič neokúsia; nech sa nepasú a vodu nech nepijú! Ľudia i zvieratá nech sa poobliekajú do vrecovín, nech hlasno volajú k Bohu a nech sa každý odvráti od svojej zlej cesty a od násilia, ktoré má v rukách. Ktovie, azda sa Boh odvráti a zmiluje sa; odvráti sa od svojho hnevu a nezahynieme.“ Boh videl ich skutky, že sa odvrátili od svojich zlých ciest, a Boh sa zmiloval a nepostihol ich nešťastím, ktorým ich zamýšľal postihnúť.“ (Jon 3,5–10)

V čase, kedy Jonáš prechádzal cez Ninive nastalo nad mestom úplné zatmenie Slnka dnes známe ako Asýrske zatmenie z roku 763 pred Kr. Práve preto sa Ninivčania tak rýchlo obrátili.

Tohtoročné zatmenie bolo ďalej 7 dní po Veľkej noci (presne týždeň po Veľkonočnom pondelku) a – čo je taktiež zaujímavé – takmer presne na deň 7 mesiacov pred dlhoočakávanými americkými prezidentskými voľbami, v ktorých sa stretnú demokrat Joe Biden s republikánskym nominantom Donaldom Trumpom. Zaujala aj aktivita emeritného biskupa Josepha Stricklanda, ktorý sa vyjadril, že bude počas zatmenia celebrovať mimoriadnu svätú omšu kvôli údajným okultným a satanistickým obradom, ktoré mali vykonávať aj (všemocní?) slobodomurári. Zatmenie sa tiež udialo na významný katolícky sviatok Zvestovania Pána.

V skratke: obe zatmenia pripomínajú biblický Jozefov výklad faraónovho sna o siedmich rokoch hojnosti a následných siedmich rokoch hladu. A aby sme nezabudli, obe zatmenia boli viditeľné len z jedného miesta v USA – v štáte Illinois. Južný Illinois je pritom v celej Amerike známy ako „malý Egypt“.

Sedem rokov pokoja?

Prvá otázka, ktorá mi prichádza na um v súvislosti s oboma zatmeniami, je nasledujúca: Bolo predošlých sedem rokov, aspoň teda v USA, pokojných?

Áno…, aj nie. Prvé tri roky vrátane roku 2017 boli relatívne „štandardné“. Ak, pravda, nerátame brutálne útoky na prezidenta Donalda Trumpa a predovšetkým snahu o jeho odvolanie (tzv. „impeachment“), či jeho prepojenie s úplne falošnou „ruskou stopou“. Lenže ďalšie štyri roky – 2020 až 2024 – boli doslova hororom. Samozrejme, reč je o covide, lockdownoch, testoch, očkovaní (neraz povinnom) atď. Len čo sa covid skončil, vypukla vojna na Ukrajine, ktorá však Ameriku zasiahla len okrajovo (aj keď z finančného hľadiska bolestivo).

Jediné miesto v USA, kde boli videné obe zatmenia, má prezývku „malý Egypt“. V krajine sa skloňuje sen faraóna o dvoch 7-ročných obdobiach.
zdroj: snímka obrazovky / youtube.com

Veľkým problémom bola po roku 2020 aj politika. Republikáni – vrátane D. Trumpa – sú dodnes presvedčení, že voľby v tom roku boli zmanipulované. Nasledovalo obsadenie Kapitolu Trumpovými prívržencami, čo Demokrati označili za „domáci 11. september“ a väčšinu Trumpovho voličstva za „domácich teroristov“. Tajné služby sledovali konzervatívcov, veriaci latinských svätých omší zistili, že sú skrz-naskrz infiltrovaní agentmi FBI.

Avšak najväčšou témou sa stala nelegálna migrácia, ktorá za Bidenovho úradovania dosiahla astronomické rozmery. Denník New York Post k tomu uvádza:

Podľa vládnych údajov sa počet migrantov žijúcich na území USA do konca septembra zvýši na 8 miliónov, čo predstavuje dramatický nárast o 167 % za päť rokov v dôsledku postupu prezidenta Bidena pri riešení hraničnej krízy.“

Správy denne prinášajú zábery ilegálnych migrantov prekračujúcich hranice, potulujúcich sa po uliciach amerických miest ako aj to, že stoja daňových poplatníkov doslova miliardy dolárov. Napätá situácia vznikla najmä medzi Texasom a Washingtonom, medzi texaskou Národnou gardou a federálnymi agentmi riadenými Washingtonom. Zatiaľ po sebe nestrieľajú. Zatiaľ…

Demokrati verzus Republikáni

Medzi rokmi 2017 až 2024 teda azda nebol v Amerike pokoj, ale bol tam aspoň mier. Ľudia sa urážali a nenávideli, no nestrieľali po sebe. No slovné spojenie „Second civil war“, čiže „druhá občianska vojna“ sa skloňuje po celej krajine stále viac. Práve v týchto dňoch prichádza aj do našich kín americký film reálne zobrazujúci možnú občiansku vojnu za morom (pôvodný názov je „Civil War“, slovenský distribučný názov je „Kolaps“).

Situácia v USA začína byť natoľko zamotaná a neprehľadná, že čím ďalej, tým viac ľudí hovorí o tom, že východiskom z nej môže byť nakoniec len pozdvihnutie zbrane proti vlastným spoluobčanom. Absolútne kritickým momentom sa stávajú práve prezidentské voľby – presne 7 mesiacov odo dneška.

Na vysvetlenie: Republikáni sa desia prípadných ďalších 4 rokov Joea Bidena v Bielam dome. Jeho kultúrno-sociálne experimenty (transgender plavkyne…) sú jedna vec, no otvorenie hraníc pre milióny nelegálnych a nezamestnateľných migrantov už podľa názoru Republikánov otvorene ohrozuje kohéziu USA. V skratke: pravica neverí, že Spojené štáty americké ako jeden štát prežije ďalšie 4 roky otvorených hraníc a progresivistických experimentov Joea Bidena.

Ale aj Demokrati sa rovnako desia protikandidáta. Heslo „Lebo Trump“ je obdobou hesla „Lebo Fico“. Liberáli prišli s teóriou tzv. „kresťanského nacionalizmu“, podľa ktorého sa Trump údajne pokúsi v Amerike odstaviť na vedľajšiu koľaj im vyhovujúcu liberálnu demokraciu a nahradiť ju „teokraciou“, čiže akousi pseudonáboženskou diktatúrou. Donald Trump, samozrejme, nemá na to, aby čelil celému americkému politickému establišmentu, no liberáli si hudú svoju pesničku. V skratke: Demokrati sa obávajú, žeby sa z prezidenta Trumpa mohol stať doživotný prezident Trump opierajúci sa o diktátorskú formu vlády pod patronátom „kresťanských nacionalistov“.

Variantov, čo vlastne hrozí USA, je viacero: ak budú voľby príliš tesné, porazený kandidát ich nemusí uznať. A spolu s ním ich neuznajú ani desiatky miliónov jeho podporovateľov. Proti znovuzvolenému Bidenovi sa môžu postaviť tradičné republikánske bašty, zvlášť Texas, a vyhlásiť samostatnosť, čo by bolo podľa americkej ústavy nelegálne. Proti prezidentovi Trumpovi sa zas môže postaviť Kalifornia, či rovno liberálne špičky americkej armády, tajných služieb a úradníckych kruhov. Puč zo strany tuv. „deep state“ by však rozzúril 70 miliónov jeho voličov.

Pred kolapsom?

Samozrejme, nikto nevie, čo ono zatmenie reprezentuje a či vôbec niečo. Je to úkaz, ktorý sa niekde na svete deje každý rok. Čo robí práve tohtoročné zatmenie pozoruhodným, je práve sedmičková symbolika ako aj to, že to s týmto svetom ide viditeľne kamsi dolu vodou – a na konci môže čakať mohutný vodopád.

Ak by tento rok skutočne začal nejaký nový „sedemročný cyklus“, skončil by sa v roku 2031. Otázka za milión, ktorá je legitímnejšia, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať, znie: Budú v tom čase Spojené štáty americké vôbec ešte existovať? Ak by sme sa mali riadiť prvým 7-ročným obdobím, potom by sme aj to druhé mali rozdeliť na dve polovice:

1) 2024 až 2027 (+/-)

2) 2027 až 2031

Takže rok 2027 by mohol byť podobným predelom, akým bol covidový rok 2020. Bude to znieť neuveriteľne, ale práve rok 2027 som už raz spomínal – a síce vo videu o tzv. „poslednom pápežovi“ z proroctiev sv. Malachiáša.

Hoci sv. Malachiáš († 1148) spis o 112 (v skutočnosti 113) pápežoch nikdy nenapísal a prvá polovica spisu je jasný podvrh, druhá polovica sa natoľko zhoduje s postupne prichádzajúcimi pápežmi, že sa dnes odborníci pýtajú, či proroctvo nenapísal sám Nostradamus († 1566), ktorý žil práve v čase jeho skutočného zhotovenia. Na pápeža Františka sedí heslo „čierny vodca“, ktoré síce nie je v proroctve zapísané, ale po stáročia sa ústne podáva. Po ňom by mal byť ešte jeden pápež s menom Peter II., za vlády ktorého má dôjsť k zničeniu Ríma (viac už v samotnom videu: https://www.youtube.com/watch?v=GaRCsvt-gBk).

Dôležité však je, že autor proroctva v ňom skryl presný rok, kedy má k tejto kataklizmatickej udalosti dôjsť. Pri pápežovi Sixtovi V. je totiž zápis „osa medzi znameniami“, čo podľa odborníkov znamená, že je presne v strede. Medzi prvým pápežom zo zoznamu a Sixtom ubehlo 442 rokov. Predpokladá sa teda, že k zničeniu Ríma za vlády Petra II. má dôjsť o ďalších 442 rokov, čo pripadá na rok – 2027.

Povedzme, žeby tohtoročné novembrové voľby v USA skutočne viedli k občianskej vojne. Pravdepodobne by trvalo istý čas, kým by sa skonsolidovali rozhárané a neisté nepriateľské tábory. To znamená, že k skutočne veľkým bitkám by nemuselo dochádzať niekoľko mesiacov, možno celý rok. Skutočná občianska vojna by sa teda rozhorela až niekedy na prelome rokov 2025/2026.

Kolóna amerických tankov postupuje na… Washington. Záber z filmu „Kolaps“ (Civil War, 2024).
zdroj: snímka obrazovky / youtube.com

Z histórie však vieme, že občiansku vojnu občas nevyhráva jedna, či druhá strana, ale tretia strana – tá zo zahraničia. A keby bola Amerika odstavená, nuž Rusko, Čína, Irán a Severná Kórea by mohli zacítiť svoju jedinečnú šancu. III. svetová vojna by najprv dorazila do Európy a Ázie, aby následne zasiahla aj zdevastované bývalé USA. Možno práve toto symbolizuje onen rok 2027 (covid bol tiež do Ameriky importovaný z Číny, mimochodom, spočiatku to nebol ich vnútroštátny problém).

Varujú i mariánske zjavenia

Početné varovania Panny Márie pri množstvách jej zjavení potvrdzujú závažnosť doby, v ktorej žijeme. Druhé fatimské proroctvo hovorí o tom, že „Rusko zničí mnohé národy“, zverejnené tretie fatimské proroctvo (ktoré je podľa nejedného názoru nekompletné) zas hovorí o „zničenom meste“ – zrejme Rím – a o pápežovi, ktorého zabijú vojaci. Len na pripomenutie: vojaci naposledy zavraždili pápeža ešte pred vzostupom kresťanského cisára Konštantína Veľkého.

Rovnako tak zjavenie v Akite jasne hovorí, že príde doba, kedy bude „biskup proti biskupovi a kardinál proti kardinálovi“ (čo sa zjavne deje teraz) a po nej bude nasledovať „ohnivý dážď z neba“. I zjavenie na Turzovke na Slovensku v 50. rokoch jasne odkazuje na masívne ničenie v Európe „ak sa ľudia neobrátia“. A to nespomíname iné, menej známe zjavenia Marie-Julie Jahenny, Luise Piccarete, sestry Natálie z Maďarska, či Bruna Cornacchiolu a mnohých iných, ktoré sa nápadne podobajú na vyššie zmienené varovania.

Ohľadom možnej občianskej vojny v USA a mariánskych zjavení existuje jeden detail, ktorý väčšina ľudí prehliada, no niekoľko katolíckych autorov (spomeňme Yvesa Duponta, či otca Geralda Culletona) ho postrehlo:

Mariánske zjavenia varujú pred tým, že Európa – a zvlášť Vatikán – budú dobyté spojenými rusko-moslimskými armádami. Otázkou však je, prečo tieto proroctvá vôbec nespomínajú Ameriku? Je predsa zjavné, že keby došlo k takto masívnej vojne, USA by sa do nej zapojili. Spomínaní autori preto došli k záveru, že mariánske zjavenia – a zvlášť to vo Fatime – naznačujú, že „Amerika bude mať v tom čase dosť vlastných problémov“ a že tam zrejme v tej dobe bude nejaká forma občianskej vojny, či masívnej prírodnej katastrofy typu výbuchu supersopky v Yellowstone.

Napokon všetko dobre skončí

Niet trestu bez výchovného účelu,“ spomenul istý súčasný katolícky autor. Ak aj Boh dopustí tu spomenuté veci, bude to preto, aby „ľudia nezašli príliš ďaleko“.

Tieto veci boli – a možno stále sú – odvrátiteľné. Ale keď deti v triede pridlho vystrájajú, je len otázkou času, kedy si vykoledujú nejaký kolektívny trest. My sme v Božích očiach takéto deti.

Avšak Panna Mária, Pán Ježiš i anjeli pri početných zjaveniach vždy zdôrazňovali dve veci, ktoré je dobré si zapamätať: že dobrých ochránia a že pre spravodlivých napokon všetko dobre skončí, nech už by sa dialo čokoľvek.

A to mňa osobne napĺňa hlbokým pokojom a nádejou v lepší svet pre tých, čo prídu po nás.

P.S.: Na svojom starom blogu som prednedávnom publikoval návod, ako sa zachovať počas niektorých katastrofických udalostí (členovia redakcie ho dostali v tlačenej podobe). V prípade záujmu si ho môžete pozrieť tu: https://mpgavlak.blog.pravda.sk/2024/04/10/prirucka-ako-sa-zachovat-pocas-nuklearneho-a-chemickeho-utoku/


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Mária Magdaléna de’ Pazzi, panna a rehoľníčka

O Matke nášho Vykupiteľa

Sexualita ako subjektívny zážitok alebo ako súčasť objektívneho poriadku? O dvoch nezmysloch súčasnej liberálnej feministickej teológie

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, II. časť