Rakúsko: Organizácia Katolícka mládež oslavovala Deň transrodových ľudí -

Rakúsko: Organizácia Katolícka mládež oslavovala Deň transrodových ľudí


7. apríla 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Rakúska katolícka mládež sa na ceste pokroku a inkluzívnosti dostala už tak ďaleko, že jej môžu veriaci z východnejšie položených cirkví len ticho závidieť. Ich organizácia nesúca názov Katolícka mládež Rakúska sa totiž na svojej facebookovej stránke pochválila, že spolu s celým pokrokovým svetom oslávila Medzinárodný deň zviditeľnenia trans* ľudí.

V príspevku môžeme čítať: „Aj transrodoví ľudia veria v Boha! Dnes oslavujeme deň zviditeľnenia trans* ľudí! Ešte stále čelia predsudkom, ignorancii a neistote – aj v Cirkvi!“

Katolícka mládež Rakúska nás ďalej „učí“, že: „Je načase, aby sme všetkých ľudí uznali za súčasť Cirkvi.“ Celú minikatechézu zakončili radostným výkrikom: „Hosi*anna!“

Medzinárodný deň zviditeľnenia trans* ľudí po prvýkrát oslávili v roku 2009 a bolo to v USA. Možno však už čoskoro budeme oslavovať tento deň v celej Cirkvi, pričom rakúska omladina je len jedna z prvých lastovičiek pokroku.

Nie je však osamotená, spolu s ňou sa snažia o zmenu katolíckeho morálneho učenia rôzni vysokopostavení preláti a hierarchovia, ako napríklad kardinál Hollerich, kardinál Marx alebo biskup Bätzing. Zatiaľ bez nejakých výraznejších cirkevných postihov.

Pokiaľ sa niekomu zdá nádejné, že podobné excesy ešte vo východnej Európe nie sú natoľko vypuklé a radikálne, mal by si uvedomiť, že podobné to bolo kedysi aj v Rakúsku. Metóda „dva kroky vpred, jeden vzad“, ktorá má konzervatívcov uchlácholiť, že ešte nie je tak zle a inde je to horšie, funguje dokonale. Podobne sa utešujú mnohí tým, že cirkevných predstaviteľov, ktorí presadzujú tieto zvrátenosti „nie je až tak veľa“.

A keď ich už bude záplava a všade sa bude oslavovať Medzinárodný deň zviditeľnenia trans* ľudí, tak sa budú pravdepodobne utešovať tým, že iní už popierajú božstvo Ježiša Krista. A u nás ešte nie…

BM

Zdroj: Kath.net, titulný obrázok – s4tj.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Po honbe na „extrémistov“ v nemeckej cirkvi prichádza podobný pohon aj v rakúskej cirkvi: Musíme zachrániť liberálnu demokraciu!

Liberálna demokracia je žalárom pre dobromyseľných a cestou do Pekla alebo Liberálna revolúcia ako nástroj diablovej vzbury

Totálny škandál na prvom Katolíckom svetovom dni detí v Ríme, organizovanom pápežom: Deťom tancoval transsexuálny umelec!

Křesťanství v pojetí Ortegy y Gasseta, II. část