Prvá lastovička? V kanadskom Westlock City zakázali vyvesenie dúhových zástav LGBT na verejných budovách -

Prvá lastovička? V kanadskom Westlock City zakázali vyvesenie dúhových zástav LGBT na verejných budovách


27. februára 2024
  Krátke správy

Obyvatelia mesta Westlock v provincii Alberta v Kanade sa rozhodli zakázať vyvesovanie zástav LGBT na verejných budovách a verejných priestoroch. Nové nariadenie bolo prijaté v rámci všeobecného hlasovania.

Zdroj: wikimedia commons

Obyvatelia mesta Westlock pripravili osobitnú petíciu mestským orgánom, v ktorých požadovali prijatie nových obecných predpisov. Žiadali, aby nový mestský zákon zakazoval propagáciu ideológie LGBT vo forme visiacich dúhových zástav. Kanada je krajina, v ktorej sa mestské inštitúcie servilne zapájajú do verejnej podpory požiadaviek ľavicového prostredia LGBT a mesto Westlock v štáte Alberta je teda prvým mestom, ktoré to odmieta. Transgenderi a prívrženci LGBTQ+ už vyjadrujú v Kanade svoje rozhorčenie.

Petícia predložená obyvateľmi obsahovala pokyny, ako je potrebné zákonne používať zástavy na verejných budovách a na mestských cestách. Predpisy vyžadujú, aby sa v meste mohli vyvesovať iba štátne vlajky a zástavy súvisiace s provinciou Alberta. „Na stožiaroch v meste Westlock môžu byť zavesené iba federálne, provinčné a mestské zástavy,“ píše sa v nariadeniach, ktoré úrady prijali v súvislosti s petíciou obyvateľov a všeobecným hlasovaním.

Predpisy okrem toho zakazujú maľovať farby dúhy LGBT na priechodoch pre chodcov. Na týchto miestach je možné maľovať z bezpečnostných dôvodov iba bežne používané biele pruhy. To tiež znamená, že „dúhové“ priechody pre chodcov sa majú nahradiť tradičnými bielymi pruhmi.

Starosta mestečka Jon Kramer je sklamaný, no zákon mu prikazuje splniť požiadavky petície. Už však kňučal, že je smutný, mestská rada je proti petícii, pretože „petícia je v rozpore s ich ponímaním rovnosti a rozmanitosti. Žiaľ, plebiscit je záväzný. Smutní členovia mestskej rady však už hľadajú kroky a spôsoby ako privítať v otvorenej komunite všetkých členov marginalizovaných skupín.“

Pred súčasným kanadským premiérom Trudeaom a jeho prívržencami tak stojí ťažká úloha zmeniť kanadské zákony a ústavu tak, aby sa podobná situácia nemohla zopakovať. Keďže však jeho pozícia je už od covidového šikanovania Kanaďanov značne otrasená, nebude to také jednoduché, ako si predstavuje.

BK

Zdroj: pch24.pl, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní