Pozor na podujatia organizované tzv. „Federáciou rodín“. Ide o Moonovu sektu -

Pozor na podujatia organizované tzv. „Federáciou rodín“. Ide o Moonovu sektu


2. júna 2023
  Krátke správy

Okrem sekty Sinčchondži sa na Slovensku opäť organizuje aj Moonova sekta. Kým tá prvá sa zameriava najmä na mladé ženy z kresťanských komunít, tá druhá si vzala na mušku rodiny. Buďte opatrní vy, aj vaše deti.

Ilustračný obrázok, zdroj: fb Federácia rodín

Všimla som si, že nielen v „satelitoch“ v okolí Bratislavy pribúdajú – so zlepšujúcim sa počasím – mnohé akcie pre rodiny s deťmi. Na plagátikoch, aj na tých na sociálnej sieti, ktoré zaplavili dediny v okolí hlavného mesta môžete vidieť krásne obrázky usmiatych mužov, žien a detí spolu s pozvánkami na benefičný koncert, piknik, popoludnie s hrami pre najmenších. Všetko často zaobalené do dojímavých slov o tom, ako napríklad na benefičnom podujatí pomôžete podporiť chudobné rodiny alebo choré deti.

Dávajte si však veľký pozor na organizátorov! Na mnohých z týchto pozvánok je totiž podpísaná nejaká milo sa tváriaca „Federácia rodín“, ale keď si kliknete na jej webovú stránku, „hodí“ vás to rovno k Moonovej sekte. A tu už končí každá „sranda“.

Ilustračný obrázok, zdroj: fb Federácia rodín

Je to totiž jedna z najnebezpečnejších siekt, ktoré momentálne fungujú na svete, a žiaľ, aj na Slovensku. Sama som videla, čo dokážu urobiť s vlažným katolíkom. Moja spolužiačka totiž v tejto sekte skončila a dokonca sa aj vydala za muža, ktorého jej vybral predstaviteľ sekty. Neskončilo to s ňou dobre.

Moonova sekta sa prezentuje aj pod menom „Cirkev zjednotenia“ alebo „Federácia rodín za svetový mier a zjednotenie“. Smutne ju preslávili, okrem šírenia neuveriteľných bludov, najmä hromadné sobáše na štadiónoch, podozrenia z finančných machinácií a to, že ich zakladateľ sám seba pokladal za novodobého Mesiáša.

Zakladateľ sekty už zomrel, predtým však stihol vo veľkom podnikať a napríklad založiť aj prestížny denník Washington Times. (To ste netušili, však?) Posedel si vo väzení kvôli kráteniu daní, ale na popularite mu to neubralo. Po jeho boku sa občas verejne objavil aj americký prezident George Bush.

Ilustračný obrázok, zdroj: fb Federácia rodín

Špecialitou sekty je skrývať sa za podujatia s „ľúbivými“ podtitulmi ako „Deň mieru“, „Oslavy pokoja“, „Stretnutia rodín“, „Hodina šťastia“ a pod. Podobne organizujú aj konferencie, ktoré sa tvária ako ekumenické stretnutia a školenia kresťanských lídrov. Nenaleťte im.

MM

Zdroj: Federácia rodín, ilustračný obrázok, zdroj – facebook Federácia rodín


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť

Nový dokument o pápežskom úrade: I. vatikánsky koncil sa má nanovo interpretovať, dogmy nanovo vyložiť, funkcie pápeža prehodnotiť. Čo nás ešte čaká?

Brazília: V parlamente bol predložený návrh zákona, ktorý prirovnáva interrupciu k vražde

Protestanti radi opisujú Luthera ako žiaka sv. Augustína. Luther však v skutočnosti sv. Augustínom pohŕdal