Peru zakázalo potraty – život sa začína počatím. Patrilo by sa to aj na Slovensku -

Peru zakázalo potraty – život sa začína počatím. Patrilo by sa to aj na Slovensku


21. marca 2024
  Krátke správy

Peruánski katolícki poslanci presadili zákon o ochrane tehotných žien a nenarodených detí počas každej fázy tehotenstva. Na rozdiel od slovenských pseudokresťanských poslancov nehľadali kompromis, ale presadili nový zákon, dopĺňajúci zmeny v peruánskej ústave, kde je už rovnako zakotvená skutočnosť, že život sa začína počatím.

Ilustračný obrázok, zdroj: snímka obrazovky/youtube.com

Z peruánskej ústavy a zákonov bola tiež vyhodená zmienka o tom, že žena má právo na potrat. Ten je povolený len v prípade, ak je bezprostredne ohrozený život matky, pričom je potrebné odobrenie lekárskej komisie. Potrat sa tak stáva v Peru ilegálnou záležitosťou a dúfajme, že sa stane minulosťou.

Zákon už stihli skritizovať peruánski liberáli, progresívci, tradične spolupracujúci s americkou ambasádou a na americkej výplatnej listine. Ľudia v uliciach Limy prijali tento zákon s radosťou. Prolife pochody sa pokúšali bezúspešne mediálne narušiť peruánski liberáli a progresívci.

Je nesmierne pozitívne, že peruánski poslanci dali stopku potratom, a to v pomere 87 poslancov za stop potratom, 18 bolo proti zastaveniu potratov a 7 poslancov sa zdržalo hlasovania. Zákon už smeruje k stolu peruánskej prezidentky Diny Boluarte, ktorá zákon podpíše.

Na základe zákona sa poskytuje aj špeciálna osobitná ochrana nielen tehotným ženám, ale aj nenarodenému dieťaťu vo všetkých fázach tehotenstva. Ženy a deti majú právo na komplexné zdravotné poistenie, zdravotné kontroly pred pôrodom i po pôrode. V prípade, nezamestnaných žien alebo žien s nízkym príjmom preberá financovanie a zodpovednosť za ženu v tehotenstve a nenarodené dieťa štát.

Peruánsky zákon takisto uznáva práva otca.

Dúfajme, že aj slovenskí kresťanskí poslanci sa konečne zobudia a nebudú servilne hľadať kompromis s progresívcami a liberálmi ohľadom potratov, ale postavia sa k veci tak, ako sa na skutočných kresťanov patrí – za ochranu nenarodených detí a prijmú fakt, že život sa začína od počatia.

Načo sú nám v slovenskom parlamente rôzni pseudokresťanskí politici (niektorí aj s nulitou manželstva), ktorí sa morálne a programovo takmer v ničom nelíšia od progresívcov a liberálov, bojujúci v prvom rade za práva homosexuálov a LGBTQ+ agendu, pričom život nenarodených detí je pre nich marginálnou témou?

BK

Zdroj: Aleteia, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní