Od apríla budú mať v Škótsku extrémne zákony proti tzv. nenávistným prejavom. Za obhajobu hetero-manželstva hrozí až 7 rokov väzenia -

Od apríla budú mať v Škótsku extrémne zákony proti tzv. nenávistným prejavom. Za obhajobu hetero-manželstva hrozí až 7 rokov väzenia


26. marca 2024
  Krátke správy

Škótsko pod vedením nanajvýš inkluzívneho a tolerantného premiéra Humza Júsufa, statného škótskeho horala pakistanského pôvodu a moslimského náboženstva, dozrieva pozvoľna do štádia neomarxistickej dúhovej totality. Od 1. apríla, zrejme aby to bolo ešte veselšie, začína totiž platiť v Škótsku nová legislatíva, ktorá má byť pre všetkých aktivistov oporou v boji proti tzv. nenávistným prejavom.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Osou celého zákona je termín „podnecovanie k nenávisti“, ktorý bude vďaka svojej vágnosti umožňovať dokonalé kultúrne aj psychické vyžitie pre všetkých LGBT aktivistov, multi-pohlavných a multi-kultúrnych mimovládkarov. Ide o dodatočné ustanovenie k Zákonu o trestných činoch z nenávisti, ktorý bol v platnosti od roku 1986. Ten postihoval „podnecovanie rasovej nenávisti“, avšak teraz bude rozšírený o podnecovanie nenávisti na základe: zdravotného postihnutia, sexuálnej orientácie, veku, transrodovej identity, zmeny v sexuálnych charakteristikách a náboženstve. A podstatný doplnok, aby bolo všetkým zrejmé, že nenávistné prejavy ohľadom náboženstva sa týkajú predovšetkým nekresťanských náboženstiev – škótsky zákon o rúhaní z roku 1843 (o rúhaní sa proti kresťanskej viere, samozrejme), sa od 1. apríla definitívne novým zákonom ruší!

Joanna Cherryová, škótska nacionalistická poslankyňa „nepochybuje“ o tom, že zákon „vyzbrojí aktivistov za práva trans ľudí, aby sa pokúsili umlčať, a čo je ešte horšie, kriminalizovať ženy, ktoré nezdieľajú ich presvedčenie“. Ešte to ani pomaly nedopovedala a už sa to začalo. Rajan Barot, bývalý prokurátor, varoval J. K. Rowlingovú, ktorá žije v Edinburghu, že jej staré príspevky na Twitteri „s najväčšou pravdepodobnosťou porušujú nový zákon“ a odporučil jej, aby „začala mazať“. Odpovedala, že nebude nič vymazávať: „Ak si skutočne predstavujete, žeby som vymazala príspevky, ktoré muža označili ako muža, aby som nebola stíhaná podľa tohto smiešneho zákona, môžete čakať radšej na matku všetkých prvoaprílových vtipov.

Zákon nebude pokrývať len príspevky na sociálnych sieťach alebo články v novinách, ale týka sa aj domácností a noviny The Spectator píšu, že „pokryje čokoľvek vyslovené a kdekoľvek – dokonca aj u vás doma. Deti budú môcť teoreticky nahlásiť svojich rodičov“.

Škótska polícia vo svojich interných usmerneniach uvádza, že zločiny z nenávisti „sú kriminálnym správaním, ktoré má korene v predsudkoch“; čo je vskutku tak široká definícia, že sa dá do nej zahrnúť takmer všetko. Samozrejme, okrem „predsudkov“ voči kresťanom, pretože označiť predsudky voči kresťanom za predsudky, znamená predsa automaticky aplikovať kresťanský predsudok voči všetkým nekresťanom, ktorí by predsa mali byť nositeľmi údajných predsudkov voči kresťanom. No a to je jasný – nenávistný prejav.

Podľa policajných inštrukcií nenávistné správanie zahŕňa „vyhrážky, slovné nadávky alebo urážky, vrátane hanobenia, útokov, lúpeží a takého poškodzovania majetku, ako sú graffiti na stenách“ domov, klubov (a ďalších budov). Zákon má ochraňovať predovšetkým LGBTQ+ ľudí a etnické minority. Niektorí protestujúci náboženskí predstavitelia (katolícki biskupi), ale aj kultúrni predstavitelia varujú, že podľa novej legislatívy hrozí každému, kto obhajuje manželstvo muža a ženy, Sväté písmo alebo prirodzenú sexualitu, až sedem rokov väzenia.

Denník The Spectator píše, že škótska vláda a polícia si pripravili pre svojich občanov vzhľadom na novú legislatívu aj peknú kampaň s názvom Nenávisť zraňuje! (Hate Hurts!). V nej uvádzajú, že majú obavy z toho, aké nenávistné prejavy by Škóti mohli povedať „susedovi, niekomu na ulici, v noci pri dverách“ a pod.: „Slová môžu bolieť a môžu mať škodlivý vplyv na to, ako sa niekto cíti,“ informujú občanov vládcovia a varujú ich, že ak stratia nervy „potom skôr než sa nazdáte, spáchate zločin z nenávisti“. Až to vyzerá, že páchanie týchto zločinov je akési fatum či tara, ktorým sa nedá vyhnúť. Najmä pokiaľ ste beloch a kresťan. Navyše polícia to sama deklaruje. Podľa jej materiálov sú ľudia, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou spáchajú zločin nenávistného prejavu bieli mladí muži „s hlboko zakorenenými pocitmi, že sú sociálne a ekonomicky znevýhodnení, v kombinácii s ich predstavami o práve bielych mužov“. Inými slovami ide o „bielu robotnícku triedu“.

Už teraz sa dá očakávať, že nový zákon nielenže ešte viac povzbudí do slniečkova opálených aktivistov a udavačov, ale naštartuje aj vybavovanie si účtov medzi spoluobčanmi, susedmi a príbuznými. Nový zákon je vďaka svojej vágnosti a neomaxistickej nabudenosti aktivistov, ideálnym nástrojom na to, ako niekomu zavariť. Škótska polícia preto od 1. apríla aktivuje po celom Škótsku niekoľko ohlasovacích stredísk, v ktorých má udavač – informátor garantovanú anonymitu. To je priam ideálne. Pokiaľ vám niekto pije krv (vedúci, učiteľ, svokra, sused) vleziete do udavačskej „búdky“ a trochu mu osolíte jeho život. Zoznam centier zahŕňa pozoruhodný počet univerzitných ubytovní (tam sa zrejme predpokladá zvýšený výskyt vrtákov), ale aj bizarné miesta, ako napr. hubovú farmu North Berwick.

Udavač však nie je len informátorom, ale podľa policajných inštrukcií sa stáva aj samozvaným oprávneným posudzovateľom a teda vlastne aj sudcom. Ako píše portál La Nuova Bussola Quotidiana, podľa výkladu škótskej polície, obeť trestného činu alebo iná osoba, ktorá vníma ohavnosť údajného nenávistného trestného činu, „motivovaného celkom alebo čiastočne zlomyseľnosťou, alebo zlou vôľou voči sociálnej skupine“, sama určuje, či ide o „trestný čin z nenávisti“! Mení sa tým celá doterajšia prax založená na rímskom práve, v ktorom bolo treba vinu obžalovanému dokázať. Teraz budú, podobne ako vo všetkých totalitných režimoch obžalovaní dokazovať svoju nevinu.

Než sa však zbytočne naťahovať s úradmi a políciou, je lepšie byť obozretný a bdelý. A to aj smerom do minulosti. Ľudia v Škótsku už niekoľko týždňov diskutujú, či by mali vymazať svoje staré chaty v aplikácii WhatsApp, pretože sa obávajú toho, že podobne ako v prípade J. K. Rowllingovej budú aj oni popoťahovaní za svoje bývalé výroky.

BM

Zdroj: The Spectator, La Nuova Bussola Quotidiana, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní