Neviditeľná vojna alebo Srbsko a Maďarsko bránia Slovensko aj Európu! -

Neviditeľná vojna alebo Srbsko a Maďarsko bránia Slovensko aj Európu!

Mikuláš Hučko
12. júla 2022
  Politika Spoločnosť


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Keď sa v týchto dňoch hovorí o vojne, ľudia myslia predovšetkým na Ukrajinu. Rozbombardované domy a utečenci, ruské tanky, deštrukcia, Vladimír Putin a Volodymyr Zelenskyj. Dlhotrvajúci a nepredvídateľný konflikt na východe v okamihu zmietol strach z covidu, obavy z klimatických zmien, či hrozbu migračnej vlny.

Zdroj: wikimedia commons / Gémes Sándor, SzomSzed

Migrácia však neustala, aj keď médiá jej už nevenujú toľko pozornosti. Ozbrojení Afganci a Maročania sa potulujú v lese pri hraničnom plote s Maďarskom a v srbskom meste Subotica panuje veľké znepokojenie po tom, čo v sobotu ráno 2. júla došlo ku krvavému stretu medzi migrantmi. Miestni obyvatelia sa obávajú, že už nebudú môcť bezpečne žiť vo svojich domovoch. Podľa nepotvrdených správ vedú gangy migrantov v lese Makkhetes neľútostnú vojnu.

Migranti na seba útočili, keď skupina Afgancov s automatickými zbraňami vtrhla do tábora iného nelegálneho gangu a spustila paľbu na tých, ktorí sa tam zdržiavali. Útočníci okrem strelných zbraní použili aj nože. Po zvyšok dňa severosrbské mesto ovládla vojnová atmosféra. Záchranári stále prevážali zranených z lesa za hlasitého, nepretržitého zvuku sirén. Na miesto boli nasadené aj policajné a protiteroristické jednotky, ktoré pomáhali polícii pri prehľadávaní lesa.

Napriek tomu, že od incidentu uplynulo už niekoľko dní, obyvatelia Subotice sa stále nestihli upokojiť. Väčšinou sa obávajú, že v lese môže byť stále veľa ozbrojených migrantov. Rodiny s malými deťmi vyhlasujú, že odteraz nedovolia svojim deťom chodiť bez sprievodu do neďalekej školy, pretože sa obávajú pomsty nelegálnych migrantov.

Veľavravný bilbord maďarskej opozície…
zdroj: wikimedia commons / SimonTrew

Podľa vyjadrení miestnych obyvateľov je les stále plný nelegálnych migrantov, ktorí si oblasť rozdelili medzi sebou. Na jednej strane sú Afganci, tí sú najagresívnejší a majú najviac zbraní. Na druhej strane sú Sýrčania a Maročania, tí spôsobujú menej problémov. Chcú čo najskôr opustiť Srbsko a vstúpiť do Európskej únie. Na druhej strane Afganci nechcú odísť. Majú svoje vlastné územie, chránia ho a robia odtiaľ svoje obchody. Presne vieme, ktorá časť lesa komu patrí.

Podľa obyvateľov Subotice nejde o prvú streľbu na srbsko-maďarskej hranici. Strety medzi migrantmi sú takmer na dennom poriadku. Migranti sa pravidelne pokúšajú preliezť hraničný plot pomocou rebríkov nielen na maďarskej hranici, ale aj na chorvátsko-srbskom úseku. Niekoľko dní po týchto udalostiach možno v Subotici stále vidieť nelegálnych migrantov. Voľne sa prechádzajú po centre mesta a nakupujú jedlo a nápoje v nákupných centrách. V meste sa nachádza prijímacie centrum, ale migranti radšej zostávajú v nelegálnych stanových táboroch a večer odchádzajú v snahe pokúsiť sa dostať do Európskej únie.

Od roku 2015 je celá pohraničná oblasť Európskej únie v stave obliehania! V roku 2015 sa liberálna elita Západu, ktorá ronila krokodílie slzy, postavila ako jeden muž za prijímanie nelegálnych migrantov a označila Maďarsko za neľudské a diktátorské, pretože odmietlo prijať davy migrantov. Odvtedy sa pozícia Maďarska nezmenila, maďarskí vojaci a polícia poctivo strážia hranice.

Namiesto legendárnej hordy sýrskych „inžinierov“ a „lekárov“ sa v malom lesíku pri Subotici stretli ľudia afganského a pakistanského pôvodu. V boji sa strieľalo, jeden človek bol zabitý a sedem zranených. Ale toto nie je Pakistan ani Afganistan, toto je Vojvodina, autonómna oblasť Srbska, kde ozbrojení nájazdníci nemajú čo robiť. Tento príbeh sa, samozrejme, nedostane na stránky západnej tlače, pretože nezapadá do liberálneho naratívu, kde je hlavným záujmom vojna na Ukrajine a dôvodom na rozhorčenie je situácia s americkými potratmi. Migračná situácia tam bola problémom dovtedy, kým bolo možné získavať finančné prostriedky na pomoc migrantom, viesť ich ako mimovládne organizácie a robiť si „selfie“ fotografie v utečeneckých táboroch, aby sa zbierali „lajky“ na Instagrame. Potom peniaze vyschli, nadšenie opadlo, prišla Gréta Thunbergová, prišiel covid a západná tlač si umyla ruky a zabudla na nedávnu minulosť.

Maďarsko-srbská hranica
zdroj: wikimedia commons / Délmagyarország, Schmidt Andrea

Migračná kríza bola vyhlásená za regionálny konflikt, čo znamená, že sa týka len tých, ktorí žijú v regióne, v našom prípade Maďarov a Srbov. Sem-tam sa nejaký článok napíše, ak sa tam náhodou ocitne napríklad britský štáb a urobí reportáž, ale v súčasnosti tento príbeh už nevyhrá voľby ani nezvýši sledovanosť. Celá migračná kríza je zlá spomienka, príliš veľa krvi bolo preliatej v dôsledku teroristických útokov, príliš veľa násilia v uliciach veľkých miest a príliš veľa páchateľov bolo potvrdených ako migranti vo veľkej vlne. V takýchto chvíľach je jednoduchšie pozerať sa inam a bojovať za práva LGBTQ komunity, pretože je to neustála téma diskusií, dobre sa platí a v podstate stačí nosiť dúhové oblečenie a nad všetkým sa pohoršovať.

Bitka v lesoch pri Subotici nie je zodpovednosťou Maďarska, ani zodpovednosťou Srbska. Tento chaos spôsobili nezodpovední a nemorálni politici, ktorí zo zištných dôvodov vyhlásili: „Wir schaffen das!“ (zvládneme to) a potom, keď sa to nepodarilo, odišli do dôchodku. Zodpovednosť nesú všetci tí darebáci, ktorí sa snažili rozbiť Európsku úniu tým, že prekračovali zákon, dramatizovali svoje svoje city a označovali Maďarsko za bezcitné. Srbsko a Maďarsko však bránia Európu!

Zdroj: magyarhirlap.hu, v4na.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Stop ekologickej kolonizácii. Biskupi z Tanzánie ďakujú Bohu za čínsky ropovod, ktorý kritizuje ekologicko-zelená demokratická frakcia

Na Nedeľu Božieho Milosrdenstva pokrstil vojenský ordinár Mons. Rábek 43-ročného policajta

Nemocnica v Birminghame nahnevala rodičov: Majú uviesť, či je ich bábätko transgender alebo nebinárne

Júnové výročia uhorských kráľov – František Jozef I.