Medvede útočia a odborník radí: „Do lesa len na vlastné riziko!“ Slovensko – raj pre medvede, divé svine a politikov… -

Medvede útočia a odborník radí: „Do lesa len na vlastné riziko!“ Slovensko – raj pre medvede, divé svine a politikov…

Branislav Michalka
17. mája 2022
  Spoločnosť


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Minulý týždeň došlo k ďalším napadnutiam človeka medveďom, v rámci nekonečného seriálu s dobrodružnou tematikou, odohrávajúcom sa v environmentálne panenských slovenských horách.

Zdroj: rawpixel.com

Na turistickom chodníku neďaleko horskej chaty Poľana pri Hriňovej, napadla podvečer rozzúrená medvedica, ktorá bola na prechádzke s tromi mláďatami, dvoch, ako uvádzajú médiá „turistov“. Jeden z nich však bol zamestnancom štátnych lesov, takže o štandardnom turistovi (v zmysle obyvateľa bratislavskej Petržalky, či občana ČR) je v tomto prípade možné hovoriť len s veľkou dávkou preháňania.

Skrátka, medvedica si „vyskočila“ aj na jedného zo svojich údajných „správcov“ a ukázala mu, kto je v európskom lese 21. storočia skutočným pánom. Napadla správcu, ktorý by sa mal v našich lesných „bratoch“ vyznať. Veď les je jeho pracovným prostredím a navštevuje ho často. Ako potom skončia tí, ktorí sa s našimi lesnými „bratmi“ dlhodobo nepoznajú a nekamarátia?

Jeden z mužov bol ťažko ranený, záchranári ho museli previezť vrtuľníkom do Roosveltovej nemocnice v Banskej Bystrici a pravdepodobne bude mať vážne poškodenú tvár. Druhému medvedica „len“ rozhryzla plece. Ten nakoniec privolal záchranu.

Útok pri horskej chate nebol na Podpoľaní počas minulého týždňa jediný. Dva dni pred ním napadla medvedica horára z Očovej. Čiže, opäť človeka, ktorý má s divou zverou značné skúsenosti a vie sa v lese správať dostatočne ostražito. Avšak ani to mu evidentne nepomohlo a medveď na neho zaútočil.

Horár, zrejme plný netolerantných predsudkov, začal utekať, ale šelma ho, zrejme plná empatie a pochopenia pre pobyt ľudskej minority v horách, zrazila labou na zem. Postavil sa a utekal ďalej. Potom ho už šelma neprenasledovala, zrejme sklamaná jeho zjavnými segregačnými pohnútkami. Podľa médií utrpel viaceré poranenia.

Zdroj: pxhere.com

Napádanie človeka divými šelmami v lesoch, ktoré boli ešte pre 30 rokmi bežne z hľadiska bezpečnosti dostupné, nám utešene narastá a paradoxne s ním sa do všetkých strán šíri zelená rétorika. Stále viac treba chrániť prírodu pred ľuďmi, stále viac „environmentalizovať“, stále viac „klimatizovať“. Divé svine sa bežne prechádzajú po bratislavských cestách pri moste Lafranconi, kde spôsobujú dopravné nehody, avšak evidentne nikto nepomýšľa na ich vystrieľanie.

Štát pravdepodobne skôr plánuje trestať nezodpovedných vodičov, ktorí úbohé prasiatka, v rámci neprispôsobenia jazdy situácii na vozovke, zavraždili.

Niečo podobné, v súvislosti s medveďmi, možno čaká aj po turistike príliš lačnejúcich potomkov Adama a Evy. Už celé roky rozpálení environmentalisti obviňujú ľudskú rasu, najmä nepokrokové štruktúry z radov starých dôchodkýň, že úbohým medvedíkom kradnú v horách lesné plody. Neprišiel náhodou čas im definitívne zakázať vstup do lesa? A pri porušení zákazu ich poriadne a exemplárne potrestať? Samozrejme, po konzultácii s medveďou radou…

Toto riešenie možno nie je až také vzdialené, ako by sa niektorí domnievali. Veď len posúďte čo navrhujú, v tejto pozoruhodnej situácii, keď sa stáva „pán tvorstva“ zásluhou psychopatickej environmentálnej a klimatickej hystérie, rukojemníkom svojich lesných „bratov“, naši do zelena rozpálení ľavicoví liberáli.

Jedna z ich hlásnych trúb, denník SME, oslovil odborníka na medvede, zoológa Tibora Patakyho z Katedry aplikovanej zoológie a manažmentu (!) zveri Lesníckej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene.

Ten sa v pokrokových médiách pravidelne vyjadruje k téme spolunažívania s našimi lesnými „bratmi“ a „sestrami“, aby sme sa nedotkli horeuvedenej medvedice. Niektoré titulky z minuloročných príspevkov nám osvetlia tento zvláštny svet dokonalej symbiózy stvorenstva, ktoré sa podľa pokrokových rousseauovských predpokladov, nachádza zrejme v rajskom stave nevinnosti, nepoznačenej prvotným hriechom:

23. 12. 2021 (ta3) – Zoológ Pataky: Správanie medveďov sa vrátilo do normálu, ostatnej zveri je požehnane

18. 10. 2019 (SME) – Zoológ: Pri stretnutí s medveďom sa mu musíte pozerať do očí

Apropo, prečo potom všetci, vrátane horára z Očovej, utekali? Prečo sa svojmu lesnému kamarátovi najprv podľa rady Tibora Patakyho nepozreli hrdo do očí? Nebola nakoniec táto nezdvorilosť príčinou útoku? Veru, veru, urážajú macíka svojím správaním, a potom sa čudujú, že sa hnevá.

Zdroj: youtube.com

V štúdii s názvom Porovnanie situácie výskytu medveďa hnedého (resp. veľkých šeliem) minulosť verzus súčasnosť z roku 2016, nám Tibor Pataky so spoluautorom Jozefom Bučkom skľúčene ohlasuje v názve jednej z kapitol „intoleranciu“ poľovníkov : „Žiaľ – poľovnícka verejnosť – verzus veľké šelmy, osobitne vlk – stále evidujeme veľkú intoleranciu.“

No a čo nám odporúča zoológ dnes? Cituje ho denník SME: „Do lesa odporúčam ísť len na vlastné riziko.1

Tomu sa hovorí evolúcia… Ešte v roku 2016 „intolerantní“ poľovníci robili zle úbohým zvieratkám (usudzujúc podľa príslušného textu), v roku 2019 sme mali medveďovi hrdo pohliadnuť do tváre, v roku 2021 sa už údajne správanie medveďov vrátilo do „normálu“, v roku 2022 už chápeme asi do akého „normálu“, no a výsledkom je, že zrejme niektoré lesy (okrem bratislavského Kamzíka, Železnej studienky, či zvyškov lužného lesa pri Dunaji – obľúbených to výletných miest pokrokových Bratislavčanov) sa stanú pre bežného človeka tabu.

Zdá sa, že nožnice medzi papierovou a reálnou slobodou sa stále viac a viac otvárajú. Prechádzka s deťmi do lesa už zrejme nebude hroziť, pandémie možno opäť zatvoria hranice a školy, vtipy budete môcť hovoriť len o kresťanoch (a aj to len o tých tmárskych), informácie budete dostávať len také, ktoré vám štát pustí, budete sa možno povinne očkovať a bublinovať. Pokiaľ nebudete správne jasať, tak vás obvinia z vlastizrady, dane budete platiť stále vyššie, o dôchodkoch zabezpečujúcich nezávislú starobu budete pravdepodobne už len snívať, a tak podobne, veď to už poznáte.

Najnovšie k tomu pribudne pravdepodobne limitovanie dostupnosti zalesnených oblastí. To, čo nás odlišovalo od pokrokového Západu, čiže – možnosť navštevovať lesy a voľne sa nimi prechádzať sa stane minulosťou. Keď to nešlo podobrom, na základe odporúčaní a dohovárania zelených aktivistov, ktorí s nevôľou hľadia, keď niekto okrem nich a ich lesných „bratov“ brázdi krížom-krážom húštiny, tak to pôjde po zlom. Keď sa nebojíte klímy, budete sa báť medveďa.

Eventuálne nejakého environmentálneho udavača, ktorý nezaťažuje planétu plodením detí, nezvyšuje uhlíkovú stopu, a preto bude mať dosť času behať po zakázaných územiach a rozdávať pokuty. Prvé lastovičky týchto zelených hujerov k nám už prileteli a radostne si stavajú hniezda pod strechami štátu a mimovládnych organizácií.

Zdroj: pixabay.com

Avšak nebuďme smutní, pretože niektorí z nás určite budú sentimentálne a povedzme si, aj nezodpovedne spomínať, ako chodili pred 40 či 30 rokmi s kamarátmi do lesa, ale radšej sa zamyslime: nie je to povznášajúci pocit, že sa u nás zvieratkám tak darí? A nielen tým štvornohým, ale aj dvojnohým.

Úprimne a ruku na srdce, môže sa niektorá krajina popýšiť takou chránenou rezerváciou pre politikov, ako je Slovensko? Kde inde by sa mohli chovať politici ako medveď, vlk, divá sviňa, zajac, hyena, tchor či sliepka bez toho, aby im hrozili aspoň nejaké demonštrácie? Nie je to radosť prebývať v slovenskej politickej rezervácii? Takých dobrých občanov len tak ľahko vo svete nenájdeš. Hlavne teraz ešte nezabudnúť na dobrú radu: „Do lesa len na vlastné riziko!

Aj do toho politického…

1 https://domov.sme.sk/c/22908715/expert-na-medvede-do-lesa-odporucam-ist-len-na-vlastne-riziko.html


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista