Ľudská duša Kristova trpela mukami -

Ľudská duša Kristova trpela mukami


26. marca 2023
  Pokladnica viery

Nikto nesmie pochybovať o tom, že jeho ľudská duša, čo sa tohto týka, nebola uchránená pred mukami a utrpením, keďže na seba skutočne vzal ľudskú prirodzenosť, a preto je potrebné vyznávať, že i na duši pocítil najtrpkejšie bolesti, o čom hovorí: „Moja duša je smutná až na smrť.“ Aj keď ľudská prirodzenosť bola spojená s Božskou osobou, napriek tomu cítil horkosť utrpenia, ako keby toto spojenie neexistovalo.

Bolo to preto, lebo v jednej osobe Ježiša Krista sa zachovali vlastnosti obidvoch prirodzeností: Božskej a ľudskej. Teda to, čo je podrobené utrpeniu a smrti, podrobené utrpeniu a smrti aj zostalo a zase to, čo ako vyznávame, že je prirodzenosťou Božou, to si svoju vlastnosť uchovalo a utrpeniu a smrti podrobené nebolo.

Tridentský katechizmus sv. Pia V.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.