Kardinál Sarah reagoval na Mons. Bobera, aj biskupa Schneidera -

Kardinál Sarah reagoval na Mons. Bobera, aj biskupa Schneidera

Anna Kulanová
20. septembra 2023
  Video  

Kardinál R. Sarah, bývalý prefekt Kongregácie pre boží kult a disciplínu sviatostí jasne uviedol, že prijímanie Eucharistie do úst je lepšie ako prijímanie na ruku.

Na nasledujúci deň po sviatku sedembolestnej Panny Márie sa Fatima TV zúčastnila tradičnej pontifikálnej svätej omše s kardinálom Robertom Sarahom. Na stretnutí Fatima TV dostala od tohto bývalého najvyššieho predstaviteľa Kongregácie pre boží kult a disciplínu sviatostí aj niekoľko odpovedí na otázky, ktoré trápia nás aj našich divákov.

Pýtali sme sa napríklad na to, na čo ste nás upozornili, a síce, že Mons. Bernard Bober uviedol, že prijímanie do úst a na ruku sú rovnocenné. Na stretnutí a v rozhovore vo Viedni, ktoré sa uskutočnilo len pred mesiacom, však biskup Schneider uviedol, že prijímanie na ruku, ktoré sa teraz praktizuje, sa ani zďaleka nepodobá svojou formou prijímaniu ranej Cirkvi, teda že táto forma nie je vhodná, musí byť zastavená a tak sme sa úplne prirodzene opýtali aj bývalého prefekta na jeho názor a pohľad.

A kardinál Sarah úplne jasne uviedol, že prijímanie Eucharistie do úst je lepšie ako prijímanie na ruku. Pre ďalšie vysvetlenie si už prosím pozrite naše najnovšie video.

A že má kardinál Sarah konzistentný názor, o tom svedčí aj náš starší článok na portáli Christianitas.sk: Kardinál Sarah: Podávanie Eucharistie na ruku je súčasťou Satanovho útoku na Cirkev, k prečítaniu ktorého vás týmto tiež pozývame.

A ešte malá perlička: správca Nadácie Slovakia Christiana sa opýtal kardinála aj na to, čo on osobne očakáva od októbrovej Synody v Ríme a prekvapivá reakcia zachytená kamerou už hovorí sama za seba.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Pomocný biskup Athanasius Schneider obviňuje pápeža Františka z prenasledovania verných katolíkov

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…

Cirkev predala 500-ročný španielsky kláštor budhistickým mníchom na meditácie. Obyvatelia protestujú

Herézy a bludy, IX. časť: Donatisti, 1/2