„Filantrop“ Soros útočí na Najvyšší súd USA -

„Filantrop“ Soros útočí na Najvyšší súd USA

Luca Volontè
14. júla 2022
  Politika Spoločnosť


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

V článku uverejnenom 4. júla na portáli Project Syndicate George Soros označil sudcov, ktorí hlasovali za zrušenie rozsudku Roe verzus Wade, za extrémistov. Magnát sa tiež obul do Najvyššieho súdu za rozhodnutie, ktoré sa nepáči tým, ktorí rovnako ako on podporujú nelegálne prisťahovalectvo. Za jeho slovami sa skrýva pohŕdanie demokraciou, ktorú údajne bráni.

Zdroj: flickr.com

4. júla, v Deň nezávislosti USA, magnát a „filantrop“ George Soros v článku na portáli Project Syndicate vyjadril svoje pohŕdanie americkým demokratickým systémom a pohrozil všetkým disidentom, ktorí sa stavajú proti novým ľavicovým dogmám. Medzitým viceprezidentka Kamala Harrisová hovorí v súvislosti s rozhodnutím v prípade Dobbs o návrate k otroctvu a výtržníci a vandali sa podľa toho, samozrejme, správajú.

Bojovník za „otvorenú spoločnosť“, opakujúci lži a polemiky, ktoré sa v posledných týždňoch objavili v neliberálnych (čiže neznášanlivých – pozn. red.) novinách po celom svete, nám chce vnútiť homologizovanú spoločnosť a používa násilné a neslýchané tóny, aby sa ohradil voči rozhodnutiam Najvyššieho súdu (predovšetkým voči rozsudku vo veci Dobbs) a potvrdil svoje odhodlanie presadzovať jediné povolené demokratické „hodnoty“: svoje vlastné. To je jediná podmienka obnovy „demokracie“ a „civilizácie“.

Citujeme niekoľko ukážkových pasáží zo Sorosovej knihy.

Spojené štáty boli od svojho založenia v roku 1776 neustále sa rozvíjajúcou demokraciou, ale ich prežitie ako demokracie je teraz vážne ohrozené… Ešte vážnejšia hrozba pre Spojené štáty pochádza od vnútorných nepriateľov demokracie. Patrí k nim aj súčasný Najvyšší súd, ktorému dominujú krajne pravicoví extrémisti, a Republikánska strana Donalda Trumpa, ktorá týchto extrémistov na súd dosadila…

Čo kvalifikuje väčšinu súdu ako extrémistov? Nejde len o ich rozhodnutie zrušiť rozsudok Roe verzus Wade, prelomový prípad z roku 1973, ktorý uznal právo ženy rozhodnúť sa, či chce alebo nechce porodiť (všimnite si, že sa v ňom nehovorí o vražde nevinného, ale o voľbe, pozn. red.). To, čo ich kvalifikuje ako extrémistov, sú argumenty, ktoré použili… Sudca Samuel Alito, autor väčšinového stanoviska, založil svoje rozhodnutie na tvrdení, že štrnásty dodatok chráni len tie práva, ktoré boli všeobecne uznávané v roku 1868, keď bol dodatok ratifikovaný. Tento argument však podkopáva mnohé ďalšie práva, ktoré boli odvtedy uznané, vrátane práva na antikoncepciu, manželstva osôb rovnakého pohlavia a práv LGBTQ.

G. Soros pokračuje: „Je jasné, že súd má v úmysle začať frontálny útok na výkonnú moc (opak je pravda: to Joe Biden intriguje proti rozhodnutiam Najvyššieho súdu, pozn. red.). Existuje len jeden spôsob, ako ovládnuť Najvyšší súd: vyhodiť Republikánsku stranu lavínou hlasov. To by umožnilo Kongresu legislatívne chrániť práva, ktoré boli zverené do ochrany Najvyššieho súdu… Kongres musí konať, počnúc ochranou práva ženy na voľbu. Ak je na dosiahnutie tohto cieľa potrebné zmeniť obštrukčnú politiku, nech sa tak stane. Republikáni nielenže zaplnili Najvyšší súd a mnohé nižšie súdy extrémistickými sudcami. V štátoch ako Florida, Georgia a Texas prijali sériu zákonov, ktoré veľmi sťažujú hlasovanie… Radikálny Najvyšší súd sa opäť pričinil o to, že zrušil federálny zákon o volebných právach a umožnil stranícke prerozdeľovanie, ktoré oslabuje volebnú silu menšín.

Magnát ďalej hovorí: „Nie som sám, kto tvrdí, že prežitie demokracie v Spojených štátoch je vážne ohrozené. Americká verejnosť je rozrušená rozhodnutím o zrušení rozhodnutia v prípade Roe. Ľudia si však musia uvedomiť, že toto rozhodnutie je súčasťou starostlivo premysleného plánu, ako premeniť USA na represívny režim, zameraný najmä proti ženám, bez ohľadu na ničivé dôsledky. Musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme tomu zabránili… Som stúpencom Demokratickej strany, ale toto nie je stranícka záležitosť. Ide o obnovenie fungujúceho politického systému dvoch strán, ktorý je základom americkej demokracie.

Okrem toho, že Soros využíva rozhodnutie v prípade Dobbs z 24. júna v úplne neliberálnom tóne, útočí na Najvyšší súd, pretože rozhodnutím Berger z 23. júna dal za pravdu (v pomere 8:1, proti jedinej sudkyni Sonii Sotomayorovej) republikánskym zákonodarcom, aby mohli podať žalobu na obranu zákonov o identifikácii voličov v Severnej Karolíne (požiadavka na preukaz totožnosti) proti demokratickým úradníkom, ktorí v tomto štáte, ako aj v iných, uprednostňujú nelegálne prisťahovalectvo, aby, ako dúfajú, zvýšili počet voličov v ich prospech.

Nezabúdajme, že Soros, propagátor nelegálneho prisťahovalectva, je v tejto otázke mimoriadne zanietený. Niet divu, že neliberálne médiá opovrhli oslavami 4. júla a že niektoré hollywoodske hviezdy teraz urážajú tzv. „americký sen“. Zlovestný liberalizmus, ktorý dobre opísal portál Economist minulý rok a potvrdil Soros: každý, kto má iný názor alebo obhajuje dôvody odlišné od ich názorov (možno aj populárnejších), si zaslúži, aby bol vyradený z verejného života a odsúdený na večné mlčanie.

Nečudujme sa teda, že banda vandalov v nedeľu večer počmárala všetky steny katolíckeho kostola v Madisone (Wisconsin), ani že skupina zástancov potratov a anarchistov prechádzala hlavnými ulicami centra Washingtonu a sľubovala smrť všetkým zástancom života v krajine. Úplne beztrestne. Skutočne, dobre to odôvodnila Kamala Harrisová, podľa ktorej má rozhodnutie v prípade Dobbs za následok opätovnú legalizáciu otroctva. Každý, kto bráni také samozrejmé veci ako je počaté dieťa a chce pomôcť matke, bude musieť tasiť meč, ako učí G. K. Chesterton.

Preklad z lanuovabq.it


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista

Nadužívanie a zneužívanie slova „láska“ v Cirkvi ako duchovný kastračný nástroj proti katolíckej bojovnosti

Kresťanská tradícia Európy: Procesie a vlečky v akte kajúcnosti a smútku