Fatima TV: Je poslušnosť najvyššia cnosť? -

Fatima TV: Je poslušnosť najvyššia cnosť?

Anna Kulanová
7. septembra 2023
  Video  

Milí čitatelia, na našom youtubovom kanáli Fatima TV vám prinášame slovensky nahovorenú nezostrihanú verziu rozhovoru s Jeho Excelenciou, biskupom Athanasiom Schneiderom, ktorý sme s ním nakrútili 21. augusta vo Viedni.

Témou prvej časti rozhovoru bola úcta k sv. Eucharistii. Mons. Schneider trpezlivo odpovedal na všetky možné námietky a výčitky ohľadom prijímania na ruku, podrobne sa zaoberal aj osobnou skúsenosťou, ktorú mal so Svätým Otcom Benediktom XVI., ktorý jeho argumenty uznal za presvedčivé, zmenil svoju dovtedajšiu prax, a až do konca svojho pontifikátu už nikdy nepodával sv. prijímanie inak ako na kľakadle a do úst.

A prečo sa nepripojili všetci? Odpoveď na túto, ale i ďalšie otázky sa dozviete v dnešnej časti. A dozviete sa aj odpoveď na otázku v názve – Je poslušnosť najvyššia cnosť? – odpoveď, ktorou Mons. Schneider vyvrátil všetky pochybnosti a nejasnosti.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.