Dostupnosť tzv. interrupcií znižuje úmrtnosť žien? Neexistujú pre to žiadne vedecké dôkazy! -

Dostupnosť tzv. interrupcií znižuje úmrtnosť žien? Neexistujú pre to žiadne vedecké dôkazy!


3. októbra 2022
  Krátke správy

Doktorka Monique Chireau Wubbenhorstová, bývalá pracovníčka americkej Agentúry pre medzinárodný rozvoj a profesorka na Lekárskej fakulte Dukeovej univerzity, vypovedala pred výborom Snemovne reprezentantov o vedeckých zisteniach týkajúcich sa tzv. interrupcií.

Ilustračný obrázok, zdroj: youtube.com

Zástupcovia Demokratickej strany v Kongrese zorganizovali toto vypočutie s vopred určenou tézou – dokázať, že dostupnosť prenatálnej vraždy zvyšuje bezpečnosť žien. Názov zasadnutia bol „Skúmanie škôd, ktoré pacientom spôsobujú obmedzenia interrupcií, a rizík celoštátneho zákazu interrupcií“.

Aké muselo byť sklamanie zástancov potratov v Kongrese, keď známa lekárka a bývalá členka administratívy vo Washingtone, D. C., vypovedala v súlade… s faktami.

Dr. Wubbenhorstová na otázku, či sú interrupcie potrebné na zníženie úmrtnosti matiek, odpovedal, že nie. – Toto nie je pravda založená na vedeckých poznatkoch.“ Zdôraznila, že „neexistujú žiadne štúdie, ktoré by dokazovali, že zvýšenie počtu potratov znižuje úmrtnosť matiek.“

Krajiny, v ktorých boli potraty trestné a zakázané – mám na mysli najmä Čile, Írsko a Cyprus – mali donedávna najnižšiu úmrtnosť matiek na svete.“ Dodala, že Írsko malo niekoľko rokov po sebe nulovú úmrtnosť matiek v čase, keď boli interrupcie úplne nezákonné.

Skutočnosť, ako sa nechali počuť politici podporujúci potraty, je presne opačná, než sa to snaží tvrdiť potratový biznis. Ďalším mýtom, ktorý vedkyňa vyvrátila, bola údajná potreba zabíjať deti černošských žien, ktorú s vytrvalosťou hodnou lepšej veci opakuje infanticídna loby. V skutočnosti, ako zdôraznila Dr. Wubbenhorstová, práve u černošských menšín existuje súvislosť medzi vysokou mierou prenatálnej infanticídy a úmrtnosťou matiek.

MH

Zdroj: lifenews.com, ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Kardinál Müller: Nemecká biskupská konferencia nemá žiadnu právomoc na odtrhnutie svojich diecéz od jednoty s pápežom a katolíckou Cirkvou

Najväčšia hrozba pre svetový mier

Škandál okolo blasfemickej hry „Ježiš z Montrealu“ sa stupňuje

Británia čelí škandálu: Stovky moslimov falošne konvertovali na kresťanstvo, aby ich nemohli vyhostiť. V súkromí sú naďalej moslimami