Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi -

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi


2. marca 2024
  Krátke správy

Holandský biskup Robert Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi za jeho obranu viery v časoch zámerne forsírovaného doktrinálneho zmätku. Zároveň sa vyslovil kriticky k tolerancii voči takým biskupom v Cirkvi, ktorí verejne podkopávajú katolícku doktrínu.  

Holandský biskup Robert Mutsaerts
zdroj: youtube.com

Svoje rozhorčenie vyjadril práve k prepusteniu biskupa Stricklanda, ktorý je podľa Mutsaertsa príkladom vernosti tradícii a tiež nad tým, že proti nemeckým biskupom, ktorí sa vyjadrili a naďalej vyjadrujú proti katolíckej doktríne a morálke, neboli nepodniknuté žiadne kroky.

Mutsaerts kritizoval, že s biskupom Stricklandom sa zaobchádza drsne, zatiaľ čo so zradcami viery, s tými biskupmi, ktorí kážu herézy, tolerantne a láskavo. Postup pápeža pri odstránení Stricklanda z jeho diecézy prirovnal k metódam v Severnej Kórei.

Biskup Mutsaerts ukázal, ako v Cirkvi neplatí pápežom Františkom zdôrazňované „Todos, todos“ – „všetci, všetci, všetci sú vítaní“, pretože to určite neplatí pre tradičných katolíkov, ku ktorým zvolil drsný prístup.

Úplne zhodne s kardinálmi Müllerom a Sarahom, ako aj mnohými africkými biskupmi odpovedal holandský biskup na otázku o pápežovom schválení požehnania neregulárnych zväzkov a homosexuálnych vzťahov dokumentom Fiducia supplicans: „Je v rozpore s katolíckym učením.“

„Nepomáha ani tvrdenie pápeža Františka, že kňazi vo väzniciach môžu žehnať aj najväčším zločincom,“ povedal biskup Mutsaerts. „Áno, môžu, ale ich aktivity nežehnáme. Môžem požehnať zlodejov, ale nie ich činnosť. Môžem požehnať homosexuálov, ale nie ich zväzok.“ A pokračoval:

„Nevylučujem, že pápež František podnikne nové kroky smerom, ktorým sa vydal. To sme ešte nevideli dvetisíc rokov… To, že došlo k rozchodu s tradíciou, môže byť zrejmé z odporu. Za dvetisíc rokov sme nikdy nevideli toľko ľudí – alebo dokonca celý kontinent –, aby odporoval rímskej deklarácii.“

Pôsobenie pápeža Františka vytvára podľa biskupa Mutsaertsa zmätok a prináša rozdelenie. Ako príklad uviedol deklaráciu Amoris laetitia. Pýta sa: „Je dovolené, aby sväté prijímanie prijímal niekto, kto nie je v stave milosti? Jednoznačnou odpoveďou Cirkvi bolo vždy jednoznačné „Nie“. Amoris laetitia obsahuje mnoho vyhlásení, ktorých vágnosť alebo nejednoznačnosť umožňuje interpretácie, ktoré sú v rozpore s vierou alebo morálkou, alebo ktoré naznačujú vyhlásenie v rozpore s vierou a morálkou…“

Biskup uviedol, že vo Fernándezovom Dikastériu pre náuku viery vládne taký relativizmus, žeby sa mohol nazvať Dikastériom pre rozvracanie.

Holandský biskup, podobne ako kardinál Müller, má jednoznačne jasno v otázke, či je porušením jednoty vyjadrenie nesúhlasu s pápežom. Práve naopak: „Mlčanie neprispieva k jednote Cirkvi.“ A dodáva, že práve „zmätok, ktorý sa vytvára nejednoznačnosťou vo vatikánskych posolstvách ohrozuje dôveryhodnosť Cirkvi a spôsobuje, že ľudia strácajú vieru a niektorí dokonca opúšťajú Cirkev v skľúčenosti“.

Kardinál Müller, ktorý sa tiež verejne zastáva biskupa Stricklanda, hovorí, že týmto novodobým útokom, akým je Synoda o synodalite aj Fiducia supplicans, pápežom Františkom schválený dokument, ktorý podľa kardinála a bývalého prefekta Kongregácie pre náuku viery (v súčasnosti dikastérium) „odporuje katolíckemu učeniu a vedie k heréze“, je nutné „vzdorovať“. Hovorí, že zažívame „pokus o nepriateľské prevzatie moci nad Cirkvou“.

Tento odkaz sa zhoduje s pre niekoho možno prekvapivým učením sv. Roberta Bellarmina, Učiteľa Cirkvi, o tom, že je dovolené vzdorovať a klásť odpor pápežovi a komukoľvek, kto útočí na duše alebo ničí občiansky poriadok alebo predovšetkým, pokúša sa zničiť Cirkev, a to tým, že neurobíte, čo prikáže, ako aj bránením vykonaniu jeho vôle.

AK

Zdroj: InfoVaticana, LifeSiteNews, EWTN, The Remnants, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní