Týždeň na Slovensku -

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
30. apríla 2022
  Spoločnosť


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Exminister Kaliňák za mrežami – a právnikom sa to nepozdáva. Vieme prečo. Stále však nevieme, prečo štát blokuje niektoré weby. Slováci sa hladu neboja, lebo sme hrdými členmi Únie. Jej predstaviteľ Macron však pred hladomorom varoval už pred mesiacom. Čoraz viac v nás narastá odpor k súčasnej vláde, napriek tomu nám Heger ďakuje za dôveru a hovorí, že sme pripravení na stopku ruského plynu a ropy. Myslí to vážne alebo si z nás robí dobrý deň?

***

Tejto vláde skoro nikto neverí, ale aj tak vládne

Na svete je ďalší prieskum o tom, koľko percent Slovákov dôveruje svojej vláde. Na jeho skvelé výsledky nás upozornil premiér Heger, ktorý na sociálnu sieť napísal: „Ďakujem vám za dôveru.“ A keďže pripojil aj tabuľku, z ktorej vyplýva, že mu dôveruje presne 33 % Slovákov, musíme sa opýtať, či si z nás týmto vyhlásením robí Eduard Heger uťahuje. Inak sa tento jeho status vysvetliť nedá.

Zdroj: facebook.com

Rovnako sa nedá logicky vysvetliť, ako mohol náš premiér po zastavení dodávok plynu do Poľska vyhlásiť, že Slovenská republika je pripravená čeliť obdobným obštrukciám zo strany Ruska, akým dnes čelí Poľsko.“ Pretože, milí Slováci, naozaj sme pripravení na to, že doma nebude čím kúriť, nebude teplá voda, skolabujú priemyselné podniky, aj poľnohospodári, benzín bude na prídel a drasticky sa zdvihnú ceny? Veď už teraz máme drahšie potraviny než v Česku, Maďarsku a Poľsku.

Áno, keď Rusi vypnú plyn a ropu, z celej Európskej únie bude najviac plakať jeden národ – a to ten, ktorý je od ich dodávok závislý najviac. Slováci, tretia najchudobnejšia krajina v EÚ (za nami sú už len Bulhari a Gréci).

Polícia SR neodporúča život v Rusku, Ukrajina je lepšia?

Polícia bojuje proti ruskej propagande na Slovensku tým, že zverejnila na sociálnej sieti mrazivé fakty o Rusku. Dozvedeli sme sa tak napríklad, že v Rusku žije 35 miliónov ľudí bez toalety, 29 miliónov bez vodovodu a 47 miliónov Rusov je bez teplej vody. Podľa slov polície to teda nie je žiadna krajina snov. Súhlasíme… Ozaj, a na Ukrajine ste sa už pozrieť boli?

Zdroj: facebook hoaxy a podvody Polícia SR

Kaliňák za mrežami, právnici v rozpakoch

Víťazoslávne gesto s putami na rukách od exministra, smeráka Roberta Kaliňáka, obletelo internet spolu s komentárom dekana Právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduarda Burdu, ktorý pre Pravdu povedal: „Predmetné uznesenie o vznesení obvinenia považujem za značne prehnané… Obávam sa však, aby sa nestalo vzorom pre umlčiavanie kritikov pôsobenia osôb vo verejnom živote.“

Kaliňáka a Fica obvinili zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny a ak sa pozrieme bližšie na obavy dekana právnickej fakulty, tak nie sú celkom neopodstatnené. Na umlčiavanie kritikov, či opozičných, „škodlivých“ webov si už na Slovensku začíname zvykať. Veď už aj v manifeste našich liberálov, Denníku N, pripustili, že: „Nedávno prijatý zákon o blokovaní webstránok dezinformačnej scény zďaleka nespĺňa základné ústavné požiadavky.“

ŠZdroj: TASR

Čo vlastne robia kresťania v parlamente?

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský veľmi nenápadne vydal niečo, o čom hovorí, že je to odborné usmernenie. Na základe toho sa na Slovensku môžete vyhlásiť za príslušníka opačného pohlavia a nemusíte podstúpiť chirurgický zákrok. Otázkou je, prečo takéto „odborné usmernenie“ vôbec uzrelo svetlo sveta, keď máme plný parlament kresťanov. Ba čo viac – lídrov charizmatických spoločenstiev. Ako sa vôbec mohlo stať, že minister z rovnakej parlamentnej strany ako oni, predloží verejnosti takýto paškvil (zrejme) bez ich vedomia? Portál Christianitas to podrobnejšie rozobral v tomto článku.

Zdroj: facebook.com

To, čo sa tam udialo, stručne okomentoval poslanec OľaNO, György Gyimesi: „Na ministerstve zdravotníctva sa asi museli zblázniť.“

Macron varuje pred hladom, na Slovensku sa nebojíme

Ak ste sa v posledných dňoch vybrali nakupovať, tak v niektorých obchodných reťazcoch ste si určite všimli, že vám dovolili kúpiť len menší počet fliaš oleja alebo kíl múky. Prezidentka Zväzu obchodu SR Nadežda Machútová pre médiá potvrdila, že sa u nás obmedzilo množstvo predávaného tovaru z obáv pred ich vykúpením. Machútová ešte informovala, že nedostatku potravín pre Slovákov sa neobávajú, pretože sme súčasťou odolného jednotného trhu Únie.

Zdroj: pixabay.com

Teda presne tej Únie, ktorej čelný predstaviteľ Emmanuel Macron vyhlásil, že svet sa musí pripraviť na bezprecedentnú potravinovú krízu. Rovnako aj prezident USA Joe Biden varoval, že svet bude pociťovať nedostatok potravín. A situácia na trhu sa čoskoro rýchlo zhorší, pretože Indonézia zakázala vývoz palmového oleja, ktorý je najpoužívanejším olejom na celom svete. A jeho najväčším dodávateľom je – práve Indonézia.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Kardinál Müller: Nemecká biskupská konferencia nemá žiadnu právomoc na odtrhnutie svojich diecéz od jednoty s pápežom a katolíckou Cirkvou

Najväčšia hrozba pre svetový mier

Škandál okolo blasfemickej hry „Ježiš z Montrealu“ sa stupňuje

Británia čelí škandálu: Stovky moslimov falošne konvertovali na kresťanstvo, aby ich nemohli vyhostiť. V súkromí sú naďalej moslimami