Prečo sa opičie kiahne spočiatku „neujali“? -

Prečo sa opičie kiahne spočiatku „neujali“?

Tomasz D. Kolanek
3. augusta 2022
  Spoločnosť


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

V pondelok sa v Holandsku začala nová očkovacia kampaň. Netýka sa však koronavírusu, ale opičích kiahní. Na tom by nebolo nič prekvapujúce, nebyť toho, že prípravok proti novému patogénu bude najprv podaný „mužom s početnými sexuálnymi kontaktmi s osobami rovnakého pohlavia“. Otázka sa preto zdá byť čoraz oprávnenejšia: Je skutočnosť, že drvivú väčšinu opičích kiahní tvoria tzv. LGBT osoby zároveň dôvodom, že WHO nevyhlásila „novú pandémiu“?

Vírus opičích kiahní
zdroj: flickr.com

V posledných rokoch sme už mali do činenia so „zvieracími chorobami“, ktoré vyvolali celosvetovú paniku. Vtáčia chrípka, prasacia chrípka, choroba šialených kráv a ďalšie podobné prípady spôsobili, že WHO pomaly, ale isto získava čoraz väčšiu moc a sanitarizmus sa stal čímsi ako náboženstvom, ktoré môže zachrániť ľudstvo pred vyhynutím. Vyvrcholenie tohto fenoménu sme zaznamenali za posledných 2,5 roka, keď sme sa zaoberali tzv. pandémiou koronavírusu – chorobou, ktorú podľa jednej verzie preniesol na človeka… netopier.

Všetko nasvedčuje tomu, že globalisti a tí, ktorí si na tzv. pandémii urobili kariéru, sa vzhľadom na slabnúci vplyv strachu, ktorý niekoľko mesiacov vyvolávali, rozhodli kuť železo, kým je horúce, a rýchlo spustiť kampaň proti novej nákaze. Nákaza, ktorá je zväčša bezpríznaková a na ktorej odhalenie nie sú potrebné žiadne testy, pretože príznaky, konkrétne nebezpečne vyzerajúca vyrážka, sú viditeľné voľným okom. Stačí si spomenúť na prvé správy o opičích kiahňach, keď bolo neoddeliteľnou súčasťou šírenia strachu ukazovanie fotografií ľudí, ktorých telá boli takmer úplne pokryté charakteristickými škvrnami kiahní na koži, vyrážkami a pľuzgiermi.

Potom sa veci začali vyvíjať veľmi rýchlo, takmer rovnako ako v prípade choroby Covid-19. Médiá boli nadšené správou, že v jednej krajine bol zistený prvý prípad opičích kiahní, a odborníci diskutovali o tom, aké obmedzenia by sa mali zaviesť, aby sa zastavil prenos patogénu. Vyskytla sa aj otázka novej očkovacej kampane, a to napriek tomu, že priebeh opičích kiahní je oveľa miernejší ako u bežných kiahní. Médiá a odborníci o tom hovorili len polomlčky alebo sa o tom vôbec nezmienili.

Zrazu však táto téma utíchla. Ba čo viac! Človek mal dojem, že choroba dokonca zmizla takmer tak rýchlo, ako sa objavila a vyvolala krátky, ale predsa len rozruch v médiách. Je dôvodom skutočnosť, že opičími kiahňami sa nakazia najmä homosexuáli, ako sa o tom čoraz častejšie dozvedáme z médií?

Niektoré príklady:

Opičie kiahne, hoci sa mi tento termín nepáči, pretože ide o vírus vyskytujúci sa medzi malými africkými zvieratami a opice sú jeho obeťami, sú chorobou, ktorá sa ľahko šíri v homosexuálnom prostredí. Pri tomto type pohlavného styku je väčšia pravdepodobnosť poškodenia a kontaktu s krvou nakazeného. Vzhľadom na to, že niektorí z týchto ľudí sú bisexuálni, treba brať do úvahy riziko šírenia choroby na iné skupiny. Chcel by som tiež dodať, že niekedy sa môže prenášať cez posteľnú bielizeň alebo oblečenie,“ povedal profesor Włodzimierz Gut, virológ, v rozhovore pre online službu denníka Rzeczpospolita.

Európski zdravotnícki pracovníci tiež potvrdili, že väčšina známych prípadov v Európe sa týka MSM (mužov, ktorí žijú v partnerskom vzťahu s mužmi). Šéfka Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb Andrea Ammonová uviedla, že pravdepodobnosť ďalšieho šírenia vírusu prostredníctvom úzkeho kontaktu, napríklad počas sexuálnych aktivít medzi ľuďmi s viacerými sexuálnymi partnermi, sa považuje za vysokú,“ informoval portál news18.com.

Inštitút Roberta Kocha, štátna jednotka pre monitorovanie epidémií, uviedol, že homosexuálni muži, ktorí majú anonymný sex, sú obzvlášť náchylní na opičie kiahne,“ informoval portál jungefreiheit.de.

Zaujímavé je, že v poslednom prípade protestovalo Nemecké združenie lesbičiek a homosexuálov (LSVD), ktoré obvinilo nemecké ministerstvo zdravotníctva zo „stigmatizácie homosexuálnych mužov“, čo však nemalo žiadny účinok, keď ministerstvo vysvetlilo, že nejde o homofóbiu, ale o konštatovanie skutočnosti, že „opísaná skupina je jednoducho osobitnou rizikovou skupinou“, pokiaľ ide o nákazu opičími kiahňami.

Ak k tomu pridáme spor v rámci WHO o posúdenie situácie s opičími kiahňami, situácia sa zdá byť jasná. Pripomíname: generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus v sobotu vyhlásil, že je zmierovateľom v spore o to, či by sa epidémia opičích kiahní mala považovať za „celosvetový stav ohrozenia“. Deväť členov výboru expertov bolo proti vyhláseniu celosvetového stavu ohrozenia, zatiaľ čo šesť bolo za. „Hoci vyhlasujeme stav ohrozenia verejného zdravia medzinárodného významu, zatiaľ ide o epidémiu, ktorá sa zameriava najmä na mužov, ktorí majú sex s mužmi, najmä na tých, ktorí majú viacero sexuálnych partnerov,“ uviedol šéf WHO.

Pripomína to situáciu spred 20–30 rokov, keď nás na každom kroku strašili vírusom HIV a chorobou AIDS, ktorú spôsoboval. Odborníci sa predbiehali vo výpočtoch, koľko ľudí na túto chorobu agonicky zomrie, médiá dokonca odporúčali, aby manžel bozkával svoju ženu na líce, aby sa nenakazil AIDS, a čo? Keď sa ukázalo, že AIDS je choroba, ktorá postihuje najmä tzv. LGBT ľudí, propaganda sa spomalila a HIV sa stalo takmer okrajovou témou. Je ťažké nenadobudnúť dojem, že v prípade opičích kiahní máme do činenia s podobným mechanizmom.

Nie je sa však z čoho tešiť. Skutočnosť, že sa opičie kiahne spočiatku „neujali“, neznamená, že tí, ktorí nás kŕmia strachom, nemali plán B, a tým plánom B je, samozrejme, koronavírus. To je však téma na iný článok. A WHO stav globálneho ohrozenia pre opičie kiahne nakoniec predsa len vyhlásilo.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“