Otec Kuffa o hlásnej trúbe liberálnych katolíkov: „Sú pyšní, zlomyseľní, žiarliví, plní nenávisti!“ -

Otec Kuffa o hlásnej trúbe liberálnych katolíkov: „Sú pyšní, zlomyseľní, žiarliví, plní nenávisti!“


22. novembra 2023
  Krátke správy

Otec Kuffa vo veľkom štýle vrátil hlásnej trúbe liberálnych katolíkov požičané.

Zdroj: T2.sk, Anton Kulan / archív Christianitas.sk

My sme betónovali do noci, (bolo) sychravo; vo štvrtok na mňa napísali, hnusne na mňa napísali z Postoja. Odvtedy ich volám „postoj liberálnych kresťanov“. Postoj, presne tak, neváhajú pošpiniť kňazov!“ začína svoj príhovor na nedeľnej Trnavskej novéne otec Marián Kuffa.

Bolo by však chybou myslieť si, že známy kňaz na kázni rozprával o sebe. Naopak, v príhovore sa zastával predovšetkým svojho brata, štátneho tajomníka Ministerstva kultúry SR pre veci cirkevné, Štefana Kuffu, ktorého hlásna trúba liberálnych katolíkov zmietla ako cunami kvôli jeho prosbe vyhlásiť Krista za Kráľa Slovenska.

Otec Kuffa pripomína, že jeho brat je štátnym tajomníkom Ministerstva kultúry SR pre veci cirkevné a že teda mu „prislúchalo, aby prišiel na tú novénu“. „Vysmiali sa mu, vysmiali,“ hovorí kňaz skormútene na margo hlásnej trúby. Bratov prejav prirovnal ku špičkovému kuchárovi, ktorému však tri vlasy spadli do polievky. Ak je vedúci prevádzky čestný, vlasy vyberie, kuchárovi potichu dohovorí, no „ak má v sebe nenávisť, závisť, žiarlivosť“, potom sa na polievku „vykašle“ a dvihne vlasy. „Toto urobili s mojím bratom.“ Otec Kuffa pokračuje:

Teraz sa pozerajte liberálni kresťania, čo ste vy nevideli – aj tí kresťania, čo ste sa tak posmievali. Čo ste nevideli? Môj brat sa vyjadril k závažným veciam, ktoré ohrozujú našu spoločnosť. Postavil sa ako štátny zástupca proti genderu. Vy ste zbabelo mlčali a teraz odvážne podskakujete…?

Kňaz ďalej pripomenul, že Štefan Kuffa sa jasne postavil aj proti potratom, vyzdvihol manželskú vernosť. Pripomína, že liberálnym kresťanom neprekážalo, keď bývala ministerka, ktorá podporovala gender, prišla na omšu do Nitry, no katolícky politik im veľmi prekáža. Dotkol sa aj „najcitlivejšej“ témy – prosby jeho brata, aby bol Kristus intronizovaný za Kráľa Slovenska:

A keď chcel zasvätiť Kristovi Kráľovi Slovensko, počúvaj, čo tým zle chcel? Veď Panna Mária Fatimská žiadala, aby bolo zasvätené Rusko. To znamená, že to je klerikálny štát? Rusko?

Kňaz ďalej spomína príhodu, kedy sa v parlamente stretol so známou pro-LGBT poslankyňou, pani Cigánikovou. A tá, hoci na neho na začiatku vybehla, napokon sama požiadala, aby jej dal kňazské požehnanie. „I neveriaci pochopí, že ti nechcem zle,“ hovorí o požehnávaní a posväcovaní farár zo Žakoviec. Pripomenul, že každý laik má právo, dokonca i deti, požiadať o zasvätenie svojej krajiny.

Otec Kuffa ďalej spomína, ako bolo Portugalsko zasvätené Panne Márii uchránené od španielskej občianskej vojny, ako aj II. svetovej vojny. „Celý svet bol v ohni, len maličké Portugalsko bolo vyňaté – tu máš konkrétny príklad zasvätenia! No tak mi povedz, či je to zlé, keď môj brat žiadal zasvätiť?!“ Kňaz však pokračoval ďalej:

A ty? Ty si sa mu vysmieval, ty si ho znevažoval. Ktokoľvek sa mu vysmieval, ktokoľvek ho znevažoval, Pán Boh si ho zoberie na koniec a povie: „Poď sem. Tu si videl chybičky, áno? Ale toto si nevidel, tu polievku navarenú si nevidel. Ty si videl tie vlasy. Si pyšný, zlomyseľný, žiarlivý, plný nenávisti.“

Napokon si však kňaz kladie vskutku zaujímavú otázku: Že u médií – a zvlášť u hlasnej trúby liberálnych katolíkov – možno ani nešlo tak o politika Štefana Kuffu, ako o kňaza Mariána Kuffu – „a to je potom horšie,“ upozorňuje farár zo Žakoviec.

Ku koncu príhovoru sa zastal aj biskupa Jána Oroscha, „špičkového, perfektného chlapa“, ktorý sa „ako jediný zastal (Štefana) Kuffu“, pretože „na neho pozeral očami láskavého otca“. Otec biskup videl polievku, kým tí, čo pozerali „v nenávisti, žiarlivosti“, videli len vlasy.

MG

Zdroj: youtube Misie Filmom, titulný ilustračný obrázok, zdroj – T2.sk, Anton Kulan / archív Christianitas.sk


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.