Novým predsedom Americkej biskupskej konferencie sa stal biskup, ktorý sa postavil covidovej tyranii -

Novým predsedom Americkej biskupskej konferencie sa stal biskup, ktorý sa postavil covidovej tyranii


16. novembra 2022
  Krátke správy

Svitá Americkej biskupskej konferencii (USCCB) na lepšie časy? Inštitúcia bola v posledných rokoch sprofanovaná takmer vo všetkých smeroch: drvili ju sexuálne škandály, kritizovaná bola za svoju otvorenosť voči masovo pro-imigračnej politike USA, podporovala či mlčky obchádzala šialené covidové nariadenia vlády, vo viacerých otázkach v tichosti nahrávala demokratom na čele s ich „katolíckym“ prezidentom Joeom Bidenom.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

Len málo biskupov v Amerike si v covidových časoch dokázalo zachovať pevné presvedčenie a nepodľahnúť drvivému tlaku štátnej mašinérie. Jedným z takýchto biskupov bol aj vojenský arcibiskup Timothy Broglio. A práve ten bol zvolený za novú hlavu Americkej biskupskej konferencie. Mons Broglio je arcibiskupom Arcidiecézy pre vojenské služby, ktorá je v USA samostatnou arcidiecézou, pod ktorú spadajú americké vojenské základne nielen v USA, ale aj tie vo svete.

National Catholic Register označil Broglia za „neochvejného obhajcu ochrany náboženskej slobody pre tých, ktorí slúžia v armáde“. A niet sa čo čudovať. V októbri 2021, kedy vrcholil tlak na predstaviteľov vojska, aby sa dali povinne očkovať kontroverznými vakcínami proti koronavírusu a to pod trestom vyhadzovu z armády, napísal verejné vyhlásenie, v ktorom jasne avizoval, žeby nikto nemal byť nútený prijať vakcínu proti ochoreniu Covid-19, ak to je to v rozpore s jeho svedomím, alebo náboženským presvedčením. Mons. Broglio poukázal vo svojom liste na niektoré kontroverzie okolo spomenutých vakcín:

Vakcíny Pfizer a Moderna proti ochoreniu Covid-19 boli testované s použitím bunkových línií z potratených detí. Takýto druh spolupráce bol po stáročia považovaný za nepatrnú materiálnu spoluprácu so zlom a nikdy nebol hriešny. Vakcína Johnson & Johnson bola vyvinutá, testovaná a vyrába sa z bunkových línií pochádzajúcich z potratov. Táto vakcína je preto problematickejšia…“

Bez ohľadu na morálnu prípustnosť týchto vakcín si Cirkev cení svoje učenie o nedotknuteľnosti svedomia.“

Na konci listu arcibiskup dodáva:

Preto by nikto nemal byť nútený dostávať očkovaciu látku proti Covid-19, ak by to porušovalo nedotknuteľnosť jeho svedomia… Aj keď sa rozhodnutie jednotlivca môže zdať byť chybným alebo rozporuplným pre ostatných, ani vtedy svedomie nestráca svoju dôstojnosť.

Timothy Broglio bol na post predsedu biskupskej konferencie zvolený spomedzi 10 uchádzačov a jeho funkčné obdobie bude trvať tri roky. Dnes 70-ročný rodák z Clevelandu (štát Ohio) pôsobil vo vatikánskych diplomatických službách a následne sa v roku 2007 stal arcibiskupom Arcidiecézy pre vojenské služby.

Na čele USCCB bude čeliť viacerým závažným výzvam. Medzi najväčšie bude určite patriť vysporiadanie sa so sexuálnymi škandálmi v americkej cirkvi, rapídny úbytok veriacich, či takzvaná „Synodálna cesta“, ktorá – ako aj na našom portáli takmer denne upozorňujeme – naberá mimoriadne nebezpečný kurz ohrozujúci jednotu a samotnú „katolíckosť“ všeobecnej Cirkvi.

MG

Zdroj: NC Register, America: the Jesuit Review, ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…

Cirkev predala 500-ročný španielsky kláštor budhistickým mníchom na meditácie. Obyvatelia protestujú

Herézy a bludy, IX. časť: Donatisti, 1/2

Medzi deformitas a deiformitas. Poznámky k ekleziológii Valerija Vilinského a svätého Augustína