Nemecko plánuje povoliť zmenu pohlavia pre každého nad 14 rokov -

Nemecko plánuje povoliť zmenu pohlavia pre každého nad 14 rokov


7. júla 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Ľavicoví zákonodarcovia tvrdia, že starý zákon z roku 1980 je „diskriminačný“.

Podľa návrhu zákona, ktorý vo štvrtok 30. júna predstavili spolkový minister spravodlivosti Marco Buschmann a spolkový minister pre rodinu, seniorov, ženy a mládež, si bude môcť každý v Nemecku od 14 rokov slobodne zmeniť pohlavie a krstné meno.

Všetky tri vládne strany – Sociálni demokrati (SPD), Zelení a liberálna Slobodná demokratická strana (FDP) – súhlasia s tým, že legislatíva o postavení transsexuálov by mala byť nahradená novým zákonom,“ uvádza sa vo vyhlásení oboch ministrov.

Teraz tzv. zákon o sebaurčení nahradí starý zákon, o ktorom nemecká ľavicová vláda tvrdí, že je diskriminačný a zastaraný, uvádza maďarský spravodajský portál Magyar Nemzet. Podľa základných princípov vypracovaných počas rokovaní medzi vládnymi stranami a príslušnými ministerstvami musí nový zákon stanoviť, že každý od 14 rokov si môže samostatne a slobodne určiť svoje pohlavie a krstné meno prostredníctvom jednoduchého postupu na matričnom úrade, a to bez lekárskeho vyšetrenia alebo znaleckého posudku.

Očakáva sa, že zákon vyvolá niektoré potenciálne náročné otázky, ako napríklad účasť transrodových žien v ženských športoch, čo nedávno zablokovali viaceré medzinárodné športové organizácie. Okrem toho si ľudia môžu zmeniť pohlavie počas rozvodového konania, aby dosiahli priaznivejší výsledok. V iných krajinách, napríklad vo Švajčiarsku, si muži dokonca zmenili pohlavie, aby mohli odísť do dôchodku skôr a dostávať dôchodok.

Buschmann povedal, že hoci je to štatisticky zriedkavé, je „veľmi normálne“, že existujú ľudia, ktorých sexuálna identita sa líši od ich biologického pohlavia.

Mnoho, mnoho desaťročí sme sa k týmto ľuďom správali ako k pacientom, akoby s nimi nebolo niečo v poriadku, ale táto patologizácia je nesprávny prístup, ktorý treba opustiť, pretože každý človek si zaslúži, aby sa s ním zaobchádzalo s rešpektom,“ povedal Buschmann.

Podľa jeho slov cieľom nového zákona nie je rozvrátiť spoločenské vzťahy, ale naplniť hlavný prísľub ústavy, že každý má rovnakú slobodu a rovnakú dôstojnosť.

Nemecký zákon sa výrazne líši od cesty, ktorou sa vydali krajiny ako Maďarsko, ktoré v roku 2020 odhlasovalo, že biologické pohlavie všetkých občanov pri narodení sa stanoví ako ich trvalé pohlavie. Maďari si napríklad nemôžu zmeniť pohlavie v štátnych dokumentoch.

V Nemecku si transgenderizmus osvojila nielen politická trieda, ale aj médiá. Nemecká verejnoprávna televízia napr. pripravila širokú škálu pro-transgenderového obsahu bez toho, aby diskutovala o závažných vedľajších účinkoch, ktoré sa bežne spájajú s operáciami na zmenu pohlavia a liekmi na blokovanie puberty, ako sú duševné choroby, rakovina a osteoporóza.

MH

Zdroj: magyarnemzet.hu, titulný ilustračný obrázok – wikimedia commons / flickr.com Peter O’Connor


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista

Nadužívanie a zneužívanie slova „láska“ v Cirkvi ako duchovný kastračný nástroj proti katolíckej bojovnosti