Maltský arcibiskup ústretovo rokoval s LGBT aktivistami. Stuttgartský biskup chce svätiť ženy a brániť LGBT -

Maltský arcibiskup ústretovo rokoval s LGBT aktivistami. Stuttgartský biskup chce svätiť ženy a brániť LGBT


16. februára 2022
  Krátke správy  


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Vyzerá to tak, že sa spustila skutočná lavína každodenných správ o tom, ako sa významní európski preláti predbiehajú, kto z nich bude pokrokovejší a lepšie spochybní tradičné cirkevné učenie o morálke.

Maltský arcibiskup Charles Scicluna, spolu s ďalšími biskupmi, sa stretol pred niekoľkými týždňami s viacerými organizáciami propagujúcimi homosexuálny život a LGBT ideológiu, priamo na pôde svojho arcibiskupského paláca. Organizácia prohomosexuálnych katolíkov New Ways Ministry, informovala o stretnutí medzi arcibiskupom a týmito maltskými LGBT organizáciami: Allied Rainbow Community, Drachma LGBTI, Drachma Parents Group, LGBTI + Gozo a Malta LGBTIQ Rights Movement (MGRM). Správu prebral 12. februára portál NCR.

Dodajme len, že na portáli National Catholic Register (NCR) uvádza vatikanista Edward Pentin, že arcibiskup Scicluna je tipovaný ako možný nástupca kardinála Luisa Ladariu, vo funkcii prefekta Kongregácie pre náuku a vieru. Tiež sa „preslávil“ takou interpretáciou encykliky Amoris laetitia na Malte, ktorá umožnila sväté prijímanie znovu zosobášeným rozvedeným a tvrdým postihom voči kňazom a seminaristom, ktorí to odmietli. Jeho prohomosexuálne aktivity zahŕňajú, okrem iného, aj odpor ku konverznej terapii homosexuálov, či formálne povolenie udelené skupine Drachma LGBTI v roku 2014, aby mohla konať na pôde Cirkvi stretnutia.

Ako informovalo New Ways Ministry, rozhovory prebehli v „pozitívnej a pohodovej“ atmosfére. Jedna z rokujúcich skupín, Drachma LGBTI, spokojne hodnotila stretnutie: „Zástupcovia týchto organizácií mali možnosť podeliť sa o aspekty svojho života a práce. Hovorili o výzvach, ktorým čelia, ale aj o pozitívnych zmenách, ktoré zaznamenali za posledných pár rokov. Jedna z vecí, o ktorých hovorili, bola hrdosť.“

Počas stretnutia sa hovorilo aj o téme „LGBT katolíci“ a ako im pomôcť, aby sa cítili „v Cirkvi viac doma“. Zdá sa však, že na tom sa už v Cirkvi intenzívne pracuje.

V tejto súvislosti bolo na stretnutí povedané, že Cirkev by sa mala „učiť“ od súčasných psychologických, sociologických a biologických vied, aby prehodnotila svoju doterajšiu náuku: „Je nevyhnutné, aby Cirkev prehĺbila svoju reflexiu a pastoračné postoje,“ uviedla skupina Drachma LGBTI. Ďalšie z organizácií zase prezentovali výsledky dvoch vnútrocirkevných prieskumov – vysoko hodnotených maltskými biskupmi – o postojoch k „LGBT ľuďom“.

Drachma LGBTI oceňuje: „Biskupi preukázali veľkú citlivosť k potrebám LGBTIQ + katolíkov a sú odhodlaní pokračovať v podpore priateľského priestoru pre všetkých. Toto dvojhodinové stretnutie, ktoré sa konalo v Arcibiskupskej kúrii vo Floriane, bolo sprevádzané hlbokým zmyslom pre synodalitu, ktorú jasne cítili a vyjadrovali všetci prítomní. Jeden aktivista bol taký dojatý, že stretnutie bolo opísané ako skutočne upokojujúci a liečivý zážitok.“ Liečivé účinky takýchto stretnutí na katolíkov môžu byť určite značné, najmä pokiaľ sa ilúzií týka.

Ale ani biskupi v iných častiach Európy nezaháľajú. Gebhard Fürst, biskup zo Stuttgartu, v rozhovore pre portál Heilbronner Voice, sa už teší na svätenie diakoniek: „Máme veľa žien, ktoré kážu, ktoré vedú liturgiu slova, ktoré dávajú prijímanie. Očakávam, že teraz budeme vysväcovať diakonky. Budem na tom pracovať.“

Ďalej odkázal všetkým aktívnym homosexuálom: „Ľudia, ktorí chcú prežiť svoju homosexualitu v Cirkvi a vykonávať svoje povolanie v Cirkvi, sa už nesmú biskupa báť,“ a dodal, že nepripustí žiadnu diskrimináciu „queer ľudí“.

Menej pochopenia už však našiel pre bývalého pápeža Benedikta XVI. Podľa biskupa je jeho správanie „veľmi nešťastné a nezodpovedné“: „Spravil veľmi vážne škody našej Cirkvi, ako celku.“ A sarkasticky dodal: „Medzičasom sa aspoň trochu ospravedlnil. No, už nie je pápež, je oficiálne emeritný, ale keď sa lúčil, sám povedal, že odteraz je pustovníkom Benediktom. Takže, tak ho vidím.“

BM

Zdroj: NCR, Kath net, PCH24, newwaysministry.org, titulný obrázok – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…

Cirkev predala 500-ročný španielsky kláštor budhistickým mníchom na meditácie. Obyvatelia protestujú

Herézy a bludy, IX. časť: Donatisti, 1/2

Medzi deformitas a deiformitas. Poznámky k ekleziológii Valerija Vilinského a svätého Augustína