LGBT jezuita James Martin už sníva pred biskupmi o homosexuálnych manželstvách v Cirkvi. Len mesiac po Fiducia supplicans… -

LGBT jezuita James Martin už sníva pred biskupmi o homosexuálnych manželstvách v Cirkvi. Len mesiac po Fiducia supplicans…


1. februára 2024
  Krátke správy

O tom, že sa liberálny parný valec nezastaví v Cirkvi práve tak, ako sa nezastavil vo svetskej sfére, sme písali na Christianitas.sk viackrát. Po požehnávaní homopárov sa už zbiehajú progresívcom sliny na dovŕšenie sodomského diela v podobe cirkevných sobášov tých homosexuálnych dvojíc, ktoré momentálne ako fotón v urýchľovači dokážu byť naraz jedno aj dva.

Páter James Martin SJ
zdroj: flickr.com

Prvá lastovička s požiadavkou „sobášov“ doletela z Nemecka a písali sme o nej tu:

https://christianitas.sk/a-uz-je-to-tu-nemecky-knaz-oznamuje-cirkev-nemoze-odopriet-lgbtq-parom-sviatostne-manzelstvo/

Teraz však nastúpil vyšší kaliber. Páter James Martin SJ, ktorý je mimochodom ešte stále jedným z poradcov pápeža Františka, je úspešný delegát októbrovej Synody o synodalite v Ríme a neúnavný bojovník za všetko, čo súvisí s LGBT vrátane rúhavých obrazov s dúhovou Pannou Máriou. Spolu s ďalším LGBT propagandistom, otcom Timothym Radcliffom OP, ktorý viedol na októbrovej Synode nesmierne inkluzívne „duchovné cvičenia“ (z ktorých citoval arcibiskup B. Bober na minulotýždňovom stretnutí synodálnych pútnikov v Nimnici), tvorí James Martin vrchol LGBT progresívneho ľadovca v Cirkvi.

Portál LifeSiteNews informuje, že James Martin SJ bol včera v Írsku, kde si ho biskupská konferencia pozvala do mariánskej svätyne v Knocku, kde sa v roku 1879 zjavila Panna Mária. Tam sa osvietený a akýchkoľvek predsudkov zbavený páter prihovoril Írskej biskupskej konferencii (!), ktorá možno potrebovala doškolenie z pokrokovosti.

Dôveryhodný zdroj, ako ho titulujú na LifeSiteNews, informoval, že stretnutie zahŕňalo diskusie o tom, ako v Írsku aplikovať požehnávanie homosexuálnych párov. To však pátrovi Martinovi evidentne nestačí, pretože podľa zdroja prezentoval pred biskupmi (!) aj túžbu zaviesť „homosexuálne manželstvo“.

Podľa zdroja sa jeden zo zúčastnených biskupov, avšak len v súkromí (!) vyjadril o Jamesovi Martinovi negatívne. Ostatní sú už zrejme dôkladne a progresívne spracovaní. Avšak prečo sa v takej „otvorenej“, „načúvajúcej“ a „sprevádzajúcej“ atmosfére niekto bojí vysloviť svoju kritiku verejne?

Portál LifeSiteNews požiadal účastníkov a členov biskupskej konferencie o vyjadrenie, nedostali však zatiaľ žiadnu odpoveď.

Ale z toho, že bol pozvaný biskupmi až spoza Atlantiku ako „školiteľ“ práve najkontroverznejší LGBT propagandista v Cirkvi, a z toho, že si pred nimi mohol dovoliť otvorene diskutovať o takej zvrátenosti, akou je myšlienka na Cirkvou požehnávané „homosexuálne manželstvá“, môžeme usudzovať, že ani trápnosti okolo Fiducia supplicans neodradili špičku cirkevného vedenia od ďalších experimentov. Ako to už býva: s jedlom rastie chuť a odpor podriadených býva v podobných prípadoch skôr motorom hnevu, ktorý býva niekedy popretkávaný zvolaniami typu: však ja vám ukážem…

Tak uvidíme…

BM

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista