Kardinál Müller varuje: Ateizmus vedie ku „kolektívnej samovražde“! -

Kardinál Müller varuje: Ateizmus vedie ku „kolektívnej samovražde“!


4. októbra 2022
  Krátke správy

Nemecký kardinál Gerhard Müller mal v Mexiku počas Svetového kongresu rodín (v dňoch 30. september – 2. október) prednášku, ktorá rozhodne stojí za zmienku. Kardinál poukázal na to, ako ateistická pseudoideológia nakoniec vedie až ku „kolektívnej samovražde“ spoločnosti a ľudstva.

Kresťanstvo podporuje civilizáciu života a bojuje proti kultúre antropologického nihilizmu, ktorý by skončil kolektívnou samovraždou ľudstva. Ateizmus je nihilizmus. Jeho ovocím je smrť,“ uviedol kardinál Müller bez servítky.

Ilustračný obrázok, zdroj: moviefail.com

Podľa nemeckého preláta je nihilizmus akýsi „pocit novej doby“, ktorá verí, že „Boh sám je mŕtvy“, a ktorá sa pridŕža učenia filozofa Hegela, podľa ktorého „v ľudskej bytosti nie je nič zlé a všetko, čo ju potešuje, je dovolené…“ Kardinál tiež spomenul Nietzscheho, „proroka postkresťanského nihilizmu“, ktorý na plné ústa vyhlásil heslo nihilistov: „Boh je mŕtvy“; ako aj ich súčasného nasledovníka, čím ďalej, tým známejšieho Yuvala Harariho, ktorého nazval „guruom trans- a posthumanizmu“. Harari ohlasuje úsvit nového typu superčloveka, v ktorého tele bude celý rad čipov a mikrosuperpočítačov

Emeritný prefekt pokračuje:

Ako historik by mal sám Harari vedieť, ako rýchlo sa môže vízia božského nadčloveka stať diabolsky neľudskou. 20. storočie to kruto preukázalo. V západnej a východnej Európe. Najmä v Nemecku a Rusku… Ak človek prestane byť tvorom na obraz a podobu trojjediného Boha, ponorí sa do hlbín antropologického nihilizmu.“

Kardinál vidí v antropologickom nihilizme snahu človeka „stať sa ako Boh“, rozhodovať o tom, čo je dobré a čo zlé, čo je pravda a čo lož.

Je to slepé šialenstvo bezbožných, ktorí vymieňajú „slávu neúplatného Boha“ za svoje vlastné ideologické predstavy. Keď človek uctieva stvorenie namiesto Stvoriteľa, stráca slávu synov a priateľov Boha,“ vyhlásil kardinál Müller rázne.

Nemecký prelát je presvedčený o tom, že nihilizmus je v skutočnosti „značne nepriateľský k životu“ už len z toho dôvodu, že vyhlasuje „zabíjanie detí v maternici za ľudské právo a prospechársky požaduje takzvanú „milosrdnú smrť“ (eutanáziu) pre „unavené“, či „viac nepotrebné“ ľudské bytosti“.

Antropologický nihilizmus je tiež jedovatou ideológiou stojacou za homomanželstvami, či ideológiou transgender.

Muž na základe svojej duchovnej a telesnej dispozície má možnosť stať sa milujúcim manželom svojej manželky a verným otcom svojich detí. Ale nemôže byť manželkou alebo matkou inej osoby bez toho, aby nezradil samého seba.

Táto ideológia tiež ohrozuje Cirkev, pretože príliš veľa teológov ju prijalo za svoju. Začali spochybňovať zázraky, znižovať Ježišovo Božstvo, kresťanstvo vyhlasovať len za „jednu z mnohých ciest“. V takom prípade by však podľa kardinála „nestálo za to bojovať, trpieť a umierať za Kristovu pravdu“.

Naša viera v Boha a Otca Ježiša Krista prekonáva kultúru smrti a antropologický nihilizmus. Viera nás otvára kultúre života v láske k Trojjedinému Bohu, pretože sme oslobodení od „otroctva pominuteľného k slobode a sláve Božích detí“,“ uzatvára svoju prednášku kardinál Müller.

MG

Zdroj: National Catholic Register, ilustračný obrázok, zdroj – moviefail.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“