Kardinál Gerhard Müller: „Účasť tzv. LGBT osôb na synode ničí spoločenstvo Cirkvi“ -

Kardinál Gerhard Müller: „Účasť tzv. LGBT osôb na synode ničí spoločenstvo Cirkvi“


22. marca 2022
  Krátke správy  


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Synody sa nemôžu zúčastniť osoby, ktoré sú mimo Cirkvi, a tie, ktorí sa z nej vylučujú popieraním Božieho zjavenia, napríklad pravdy o existencii dvoch oddelených pohlaví – muža a ženy, ako takzvané osoby LGBT. Ich prítomnosť by bola deštrukciou Cirkvi,“ povedal v rozhovore pre poľskú tlačovú agentúru kardinál Gerhard Ludwig Müller, bývalý prefekt vatikánskej Kongregácie pre náuku viery.

Kardinál Gerhard Ludwig Müller povedal, že „dialóg je dôležitý a treba v ňom pokračovať“, ale ako zdôraznil, „vždy sa musí uskutočňovať na základe kresťanskej viery, teda pri zachovaní Božích prikázaní a Tradície Cirkvi“.

Hierarcha zdôraznil, že „určujúcim činiteľom v katolíckej Cirkvi je Božie zjavenie obsiahnuté na stránkach Svätého písma a Tradícia Cirkvi, a nie meniace sa trendy súčasnej doby.

Schopnosť čítať znamenia čias je dôležitá, pretože nám pomáha pochopiť realitu, ale znamenia čias nie sú obsahom Božieho posolstva“ – vysvetlil.

Bývalý prefekt vatikánskej Kongregácie pre náuku viery zhodnotil, že v Nemecku tzv. Synodálna cesta viedla k „stavaniu sa nad prikázania a k odlúčeniu od Tradície Cirkvi“.

Biskupi s niekoľkými laikmi sa tam pokúšajú nanovo vytvoriť cirkevné právo, nanovo vytvoriť prikázania, čo je čosi absolútne neprijateľné. Vidíme tam teda zjavné zneužívanie“ – povedal kardinál Müller.

Hierarcha poukázal na to, že „aj z formálneho hľadiska sú kroky podniknuté v Nemecku v rámci tzv. Synodálnej cesty falošné. „V katolíckej Cirkvi majú najvyššiu autoritu pápež a biskupi. Nestoja však nad Božím slovom, ale ich povinnosťou je podriadiť sa tomuto slovu. Božie slovo je totiž vždy nadradené,“ zdôraznil.

Kardinál Müller zdôraznil, že synody sa nemôžu zúčastniť osoby, ktoré sú mimo cirkevného spoločenstva. „Synodalita je správanie v rámci Cirkvi a nie mimo cirkevného spoločenstva,“ – zdôraznil.

Kardinál Müller zdôraznil, že „propaganda LGBT je nezlučiteľná s učením katolíckej Cirkvi“. Popiera totiž pravdu Božieho zjavenia o ľudskej osobe, to znamená, že popiera pravdu o existencii dvoch oddelených pohlaví muža a ženy, povedal a nazval ju herézou. Hierarcha varoval, že umožnenie účasti týchto osôb na prebiehajúcej synode katolíckej Cirkvi o synodalite ničí spoločenstvo Cirkvi.

MH

Zdroj: PAP, titulný obrázok – wikimedia commons / Von Elke Wetzig – Eigenes Werk, CC BY-SA 4.0


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista