Christianofóbia na Slovensku: Pozrite sa, čo u nás musia kresťania znášať -

Christianofóbia na Slovensku: Pozrite sa, čo u nás musia kresťania znášať

Mária Magotsová
2. mája 2022
  Spoločnosť


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Istá kresťanská krajina s kresťanskou vládou zažíva nebývalý „boom“ urážok veriacich ľudí. A nielen to. Došlo už aj k streľbám na kostoly a fyzickému útoku na kňazov. Nehovoríme tu o žiadnej sekularizovanej krajine, hovoríme o našom Slovensku. Za necelý rok sme zaznamenali množstvo útokov na Cirkev, pričom na nasledujúcich riadkoch spomíname len medializované prípady.

Zdroj: pixabay

Ničenie kostolov

V auguste si Bratislavčania museli zvyknúť na novú „výzdobu“. V historickom centre mesta niekto posprejoval výraznými červenými nápismi „trans is beauty“, „queer power“ či „queer revolution is coming“ niekoľko kostolov a kláštorov. Polícia sa tým zaoberala, ale nevšimli sme si, žeby informovali o dochytení páchateľa.

O dva mesiace neskôr, opäť v Bratislave, niekto desaťkrát vystrelil na katolícky kostol, poškodil okná a dvere. Ani v tomto prípade sme neboli informovaní o príčinách a páchateľovi.

V januári sa útočilo aj na rímskokatolícky kostol v Senici. Počas večernej svätej omše tam začal muž s kladivom v ruke rozbíjať okná.

Útoky na kňazov

Začiatkom roka 2022 došlo k šokujúcemu útoku na gréckokatolíckeho kňaza v Bardejove, ktorého fyzicky napadol mladý muž, oblečený v čiernej mikine s vulgárnym nápisom. Stalo sa tak po týchto slovách kňaza: „Veľakrát kvôli nášmu kresťanskému postoju sme tŕňom v oku u ľudí a momentálne sme to mohli vidieť, že jednoducho človek nikomu nič neurobí a bude na neho zaútočené kvôli tomu, že je kresťan.“

Urážky sa ušli aj otcovi biskupovi Jozefovi Haľkovi, ktorý kritizoval verejnoprávnu televíziu za manipuláciu diváka a zneužitie utečeneckej krízy na homosexuálnu propagandu v seriáli Priznanie. Namiesto relevantnej diskusie však liberálni komentátori biskupa vysmiali.

Zdroj: facebook

Denník N, ktorý je spolu s denníkom Sme v téme urážok kresťanov dlhodobým lídrom, v januári naservíroval čitateľom karikatúru pápeža Benedikta XVI., ako si podáva ruku so satanom. Pekelná bytosť je na tejto kresbe s emeritným pontifikom zjavne spokojná, keďže mu na uznanie ukazuje „palec hore“.

Len nedávno sme vás informovali o tom, že mladí liberáli zaútočili aj na dvoch kňazov, ktorí si na hodinu náboženstva prizvali katolíckeho aktivistu a ten študentom prednášal o tom, aké je učenie katolíckej Cirkvi v oblasti homosexuálnych vzťahov. Liberáli si do Cirkvi poriadne kopli, aj keď každému so zdravým rozumom je jasné, že na hodine katolíckeho náboženstva sa predsa nebudú vyučovať liberálne názory k tejto téme.

Ďalší výsmech Cirkvi stále vidíme na televíznych obrazovkách v „rodinnom“ seriáli Svätý Max. Veriaci sú tu opäť vykresľovaní ako spiatočníci a ich kňazi ako falošní oportunisti.

Nie je to jediný seriál s takýmto motívom, v sérii s názvom „Horná Dolná“ sme mohli vidieť kňaza so záľubou v oslavách, ktorý si nezakrýva oči pred peknými ženami.

Liberálny Denník N zaútočil aj na českého kardinála Dominika Duku, ktorý sa postavil na obranu života nenarodených detí. Podľa denníka je tento postoj predstaviteľa katolíckej Cirkvi blízky náboženskému fundamentalizmu.

Zdroj: facebook

Útoky na Pannu Máriu

K prvému výsmechu a urážke došlo hneď v januári, kedy sa liberálna poslankyňa Lucia Nicholsonová ukázala na verejnosti v obtiahnutej sukni s podobizňou Panny Márie Guadalupskej. Bola to jej odpoveď na sčítanie obyvateľstva, podľa ktorého u nás klesol počet kresťanov. Jej odkaz znel jasne: Veriaci, dajte si pohov.

Zdroj: facebook

Krátko na to sa na obrazovkách RTVS objavila trikrát rozvedená herečka a speváčka Dorota Nvotová, ktorá prišla diskutovať o fatimských zjaveniach. Podľa jej názoru sú to, samozrejme, rozprávky a divákom prízvukovala, že ona rozhodne nie je kresťanka.

Zdroj: facebook

Výsmech veriacim ľuďom

Možno ste to nezachytili, pretože médiá hlavného prúdu tejto vete nevenovali dostatočnú pozornosť, ale predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini vo svojom novoročnom príhovore doslova uviedol, že: „Na Slovensku veriaci vedú kultúrne vojny s liberálmi.“ Kde na túto vetu prišiel netušíme, pretože aj z tohto článku je zrejmé, že ak u nás niekto vedie nejakú vojnu, tak sú to liberáli.

Zatiaľ najnechutnejšiu kauzu odštartovali členovia redakcie denníka Sme. Komentátor Peter Tkačenko označil tvorbu speváčky Simy Magušinovej za odpad a jeho kolega Rado Ondřejíček mu nahral: „Ona je kresťanka. Nemal by si sa vysmievať postihnutým.“ Urážok bolo viac a jeden z ich autorov sa speváčke stále neospravedlnil.

Progresívec Tomáš Valášek nedávno žiadal, aby sa u nás radikálne znížil počet veriacich potrebných na registráciu cirkví. Navrhol zmenu zákona, podľa ktorého by už na registráciu náboženskej organizácie stačilo len 150 veriacich a pokojne by si mohli postaviť aj verejnú sakrálnu stavbu podľa vlastného uváženia. To však nie je všetko. Do zákona chcel poslanec doplniť aj podmienku, aby sa katolícka Cirkev podriaďovala LGBT excesom.

O výsmech nielen veriacim, ale tiež našej „kresťanskej“ vláde sa postaral aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, keď bez akejkoľvek diskusie vydal odborné usmernenie uľahčujúce zmenu pohlavia.Dozvedeli sme sa, že po novom bude na úradnú zmenu pohlavia stačiť jeden rok života v niektorom preferovanom rode a hormonálna liečba. Bez akéhokoľvek chirurgického zásahu. To znamená, že niekedy v budúcnosti by ste sa mohli stretnúť aj s tehotným mužom. Zdá sa, že ani Kresťanská únia, tichučko sediaca v parlamente, o tomto jeho kroku nevedela, pretože kým zareagovali, museli si vziať na pár dní oddychový čas…

Zatváranie kostolov

Ako výsmech veriacim priamo do tváre môžeme vnímať aj uzatvorenie slovenských kostolov najprv kvôli „pandémii“ a potom pre neočkovaných. V čase, keď zvyšok Európy pokojne a bez obmedzení mohol navštevovať bohoslužby, údajne kresťanské Slovensko svoje chrámy zamklo a nedovolilo veriacim účasť na bohoslužbách. „Čerešničkou na torte“ bolo už len zamedzenie vstupu do kostolov ľuďom, ktorí odmietli očkovanie proti koronavírusu.

Facku do tváre dostali veriaci aj počas nedávnych sviatkov Veľkej noci. Aj napriek analýzam od matematikov aj samotného ministerstva sme sa dozvedeli, že bohoslužieb sa môžeme zúčastniť len s respirátorom na tvári, pretože u hlavného hygienika vzbudzujú väčšie stretnutia ľudí v kostoloch obavy.

Zdroj: facebook

A hlavný hygienik ešte raz. Krátko po tom, ako slovenskí biskupi veriacich informovali, že Eucharistiu môžu slobodne prijímať aj do úst, tak ako to bolo pred pandémiou, Ján Mikas vydal ďalšie zo svojich „odporúčaní“, kde „neodporúča“ prijímanie do úst, ani podanie si rúk na znak pokoja, ani sväteničky v kostoloch…

Situáciu s „christianofóbiou“ budeme i naďalej monitorovať a priebežne vás budeme informovať o všetkom dôležitom, čo sa u nás, na našom malom Slovensku bude diať.

Zdroje:

http://christianitas.sk/nechutny-utok-na-slovenskeho-knaza-dovolil-si-kritizovat-homosexualne-spravanie/
http://christianitas.sk/dorota-nvotova-diskutovala-na-rtvs-o-fatimskych-zjaveniach-komu-sa-toto-zda-byt-normalne/
http://christianitas.sk/robi-si-mikas-z-biskupov-a-z-cirkvi-dobry-den/
http://christianitas.sk/dennik-n-zosmiesnuje-na-karikature-benedikta-xvi-a-robi-z-neho-spolupracovnika-s-diablom/
http://christianitas.sk/je-chystany-serial-tv-markiza-o-falosnom-knazovi-dalsi-skryty-utok-na-cirkev/
http://christianitas.sk/rtvs-homosexualna-propaganda-za-peniaze-danovych-poplatnikov/
http://christianitas.sk/europoslankyna-nicholsonova-uraza-katolikov-a-vyzyva-ich-aby-si-dali-pohov/
http://christianitas.sk/dennik-n-manipuluje-s-vyjadreniami-kardinala-duku-kto-chrani-zivot-je-fundamentalista/
http://christianitas.sk/poslanec-valasek-predklada-navrh-zakona-ktory-umozni-legalizovat-na-slovensku-islam-budhizmus-ci-hinduizmus-a-postihovat-krestanov/
http://christianitas.sk/nasa-udajne-konzervativna-vlada-prijala-usmernenie-ulahcujuce-zmenu-pohlavia/
http://christianitas.sk/preco-sa-este-nezbavime-respiratorov-pretoze-na-velku-noc-pojdeme-do-kostola/


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť

Nový dokument o pápežskom úrade: I. vatikánsky koncil sa má nanovo interpretovať, dogmy nanovo vyložiť, funkcie pápeža prehodnotiť. Čo nás ešte čaká?

Brazília: V parlamente bol predložený návrh zákona, ktorý prirovnáva interrupciu k vražde

Protestanti radi opisujú Luthera ako žiaka sv. Augustína. Luther však v skutočnosti sv. Augustínom pohŕdal