Velma z rozprávky o Scooby Dooovi je oficiálne „lesbička“ -

Velma z rozprávky o Scooby Dooovi je oficiálne „lesbička“


6. októbra 2022
  Krátke správy

Scooby Doo je populárna kreslená rozprávka, ktorá sa začala vysielať už niekedy v priebehu 60. rokov. Je o partii štyroch mladých ľudí – Velme, Daphne, Shagym a Fredovi – a ich psovi Scooby Doovi, ktorí spoločne riešia rôzne záhady a nevyjasnené prípady. A teraz, po 60 rokoch, sa nová generácia autorov, ktorí už zjavne nemajú čím zaujať, keďže kvalita príbehov dlhodobo klesá, rozhodla urobiť práve z Velmy „lesbičku“.

Ilustračný obrázok, zdroj: hanna-barberawiki.com

Spoločnosť HBO Max zverejnila včera krátky klip z chystaného haloweenskeho špeciálu Scooby Dooa, ktorý zachytáva práve Velmu s jej novou „priateľkou“. Ako píše filmový web Variety:

Medzi fanúšikmi a tvorcami „Scooby Dooa“ je už dlho verejným tajomstvom, že Velma je gay. Dokonca aj James Gunn, ktorý napísal prvé hrané filmy, a Tony Cervone, ktorý slúžil ako dohliadajúci producent na sérii „Mystery Incorporated“, potvrdili sexualitu postavy, ale nikdy sa im to nepodarilo oficiálne uviesť na plátno.“

Tvorcovia sa už viackrát snažili otvorene vyhlásiť Velmu za lesbickú postavu, avšak štúdio to vždy zatrhlo. Takže sa „verejné tajomstvo“ podarilo tvorcom pretlačiť práve teraz. Nová láska Velmy, mimochodom, nesie podivné meno – jej nová priateľka sa volá… Coco Diablo. Mimochodom, keď si dnes do googlu zadáte slová scooby doo velma, vyletia vám na obrazovke konfenty a plno homo/trans vlajočiek.

Je tu isté zaujímavé porovnanie s postavou Batmana, legendárneho ochrancu mesta Gotham City. Bruce Wayne bol v niekoľkých komiksoch v 80. rokoch jemne naznačovaný ako katolík. V jednom staršom komikse dokonca mladý Bruce Wayne uvažoval, že sa stane kňazom… Toto naznačovali aj samotní autori komiksov, ako napríklad Charles Dixon, ktorý uviedol, že „žiaden protestant nikdy netrpel výčitkami tak, ako Batman“. Aj novšie komiksy vykresľovali Brucea ako človeka zápasiaceho s vierou v Boha. V komikse z roku 2018 uvažuje Batman nad svojím otcom, ktorý „bol kresťanom“ a „za posvätnú mal vieru v nesmrteľnú dušu v Nebo, v Otca i Syna“. Jeho otec chcel, aby bol aj jeho syn rovnako veriaci a Brucea táto myšlienka nikdy neopustila.

Hoci sa niektorí fanúšikovia nazdávali, že to predstavuje Batmanov „ateizmus“, tvorcovia skôr naznačili, že to predstavuje jeho „váhanie vo viere“. V každom prípade Batman dosiaľ nenaskočil na novú „woke“ vlnu, aj keď k tomu určite boli silné tlaky, na rozdiel od rozprávky pre deti Scooby Doo.

MG

Zdroj: CNN, Variety, ilustračný obrázok, zdroj – hanna-barberawiki.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“