Vatikán sa už oficiálne pripojil k Parížskej dohode o klíme -

Vatikán sa už oficiálne pripojil k Parížskej dohode o klíme


7. októbra 2022
  Krátke správy

Svätá stolica sa v júni pripojila k Parížskej klimatickej dohode. Rozhodnutie nadobudlo účinnosť 6. októbra. Od včerajšieho dňa je teda Vatikán už oficiálne zmluvnou stranou dohody.

Parížska dohoda o klíme sa teoreticky zaoberá ochranou životného prostredia a stanovuje kroky, ktoré by jej zmluvné strany mali prijať v boji proti zmenám klímy. V utorok 4. októbra sa vo Vatikánskych záhradách uskutočnilo stretnutie, na ktorom vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin spolu s ďalšími hodnostármi Svätej stolice hovorili o cieľoch Vatikánu v oblasti klímy.

Na zasadnutí sa zúčastnila aj výkonná tajomníčka Sekretariátu OSN pre zmenu klímy (UNFCCC) Simone Stiellová. Stretnutie sa konalo aj pri príležitosti výročia minuloročnej konferencie o klíme, ktorá sa konala práve 4. októbra vo Vatikáne. Toto stretnutie bolo prípravou na konferenciu OSN o klíme COP26.

Ilustračný obrázok, zdroj: youtube.com

Stretnutie viedli kardinál Peter Turkson, kancelár Pápežskej akadémie vied a spoločenských vied, a profesor Joachim von Braun, predseda akadémie. Diskusie sa uskutočnili v súvislosti s nadchádzajúcim samitom OSN o klíme COP27, ktorý sa bude konať v novembri v Egypte.

Parížska klimatická dohoda používa jazyk, ktorý je v globalistickom newspeaku úzko spojený s propagáciou potratov, antikoncepcie a rodovej ideológie.

MH

Zdroj: LifeSiteNews.com, ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Pomocný biskup Athanasius Schneider obviňuje pápeža Františka z prenasledovania verných katolíkov

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…

Cirkev predala 500-ročný španielsky kláštor budhistickým mníchom na meditácie. Obyvatelia protestujú

Herézy a bludy, IX. časť: Donatisti, 1/2