Sedem bolestí Panny Márie: Prečo Slováci rozmnožujú utrpenie svojej patrónky? -

Sedem bolestí Panny Márie: Prečo Slováci rozmnožujú utrpenie svojej patrónky?

Mária Magotsová
15. septembra 2022
  Cirkev Spoločnosť

Sedembolestná Panna Mária je patrónkou Slovenska. Je to veľká výsada a česť, ale aj veľká zodpovednosť. Slovensko uctieva Pannu Máriu v podobe, v akej sa nachádzala pod Krížom, hľadiac na utrpenie svojho Syna. To na jednej strane využívame na to, aby sme sa dovolávali jej súcitu s naším vlastným utrpením, na strane druhej jej však k už prežívaným bolestiam pridávame ďalšie…

Ilustračné foto, zdroj: pixabay.com

1. Rodina stráca postavenie, do popredia sa dostáva LGBT

V našom parlamente aj mimo neho môžeme pravidelne sledovať snahy o zavedenie inštitútu partnerstva pre všetky páry“. Ide o iniciatívy liberálnych poslancov, ktorí sa týmto chcú priblížiť „vyspelým“ krajinám Európskej únie. Zažili sme to aj na tohtoročnom dúhovom pochode (Dúhový Pride), kde organizátori pripravili špeciálny program pre malé deti. LGBT aktivisti a ich hostia zabávali detské publikum pesničkami, hrami, a to všetko s pestrým dúhovým pozadím.

Snáh o manipuláciu tých najmenších pribúda, v jednom z bratislavských obchodných centier sme napríklad natrafili na tričko pre novorodencov so značkou Disney a obrázkom Mickey Mousea. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby nápis a obrázok neboli v dúhových farbách LGBT. V ďalšom z bratislavských obchodov sme krátko nato narazili na homosexuálnu sériu grafických románov pre tínedžerov.

2. Vraždy nenarodených detí

Už takmer polovica všetkých potratov na Slovensku je vykonaná rukou lekárov. Podľa aktuálnych údajov zo Štatistického úradu Slovenskej republiky došlo u nás v minulom roku k 12 105 potratom. Z toho 43,4 % tvorili umelé potraty, na žiadosť matky alebo odporúčanie lekára. Umelé prerušenie tehotenstva, aj keď výstižnejšie je uvádzať „umelé ukončenie tehotenstva“, sa na Slovensku v roku 2021 vykonalo 5249 ženám. Najviac potratov vykonali lekári ženám vo veku 20 – 24 rokov. Neuveriteľných 1261 potratov podstúpili ženy, ktoré ešte nepriviedli na svet ani jedno dieťa.

3. Už takmer polovica detí sa rodí mimo manželstva

Štatistický úrad Slovenskej republiky informoval, že „mimomanželská plodnosť mala od polovice 90. rokov evidentne rýchlo rastúci trend, ktorý sa aktuálne zastavil na hodnote 40 percent“. Môžeme teda povedať, že už takmer polovica detí sa rodí mimo manželstva.

4. Stúpa počet rozvodov

Ako informoval Eurostat, Slovensko zaznamenalo krátko po roku 1989 pokles početnosti sobášov a nárast rozvodov. Zvýšil sa priemerný vek ženy vstupujúcej do manželstva a rástol podiel detí narodených mimo manželstva. Zo štatistík Štatistického úradu SR ďalej vyplýva, že za posledných desať rokov sme najviac rozvodov zaznamenali v roku 2009, keď na 100 uzavretých manželstiev pripadlo až 48 rozvodov. Čo je už takmer polovica.

Michalengelo, Pieta
zdroj: pixabay.com

5. Sexuálne škandály v Cirkvi

Sexuálne škandály predstaviteľov Cirkvi sú veľkou ranou na jej mystickom tele. V posledných rokoch sa aj na Slovensku vyskytli viaceré prípady „vlkov v rúchu baránkovom“. S veľkou bolesťou sme sledovali informácie o týchto škandáloch a o jednom z nich nakrútil dokument náš kolega Vlado Seman. Môžete si ho pozrieť tu.

Nechceme zatvárať oči pred tým, čo sa deje, nesmie to však viesť k hádzaniu kolektívnej viny na celú Cirkev a všetkých jej kňazov.

6. Urážky Cirkvi, viery, veriacich a zasvätených osôb

Redakcia portálu Christianitas.sk vás už dlhšie informuje o tom, že na Slovensku rastie počet útokov na kňazov a Cirkev. Posprejované kostoly, slovenská europoslankyňa v sukni, ktorá uráža Pannu Máriu, nechutné karikatúry pápeža v tlači, televízne seriály zosmiešňujúce vieru a kňazov, zatváranie kostolov… Pripomeňte si to v týchto článkoch:

http://christianitas.sk/christianofobia-na-slovensku-pozrite-sa-co-u-nas-musia-krestania-znasat/
http://christianitas.sk/christianofobia-na-slovensku-utoky-pribudaju/
http://christianitas.sk/christianofobia-na-slovensku-leto-bolo-plne-utokov-na-krestanov-a-vysmechu-cirkvi/

7. Kauza Bezák

Kauza arcibiskupa Roberta Bezáka rozdelila Cirkev na Slovensku na dva tábory. Najprv pri jeho odvolaní a neskôr pri rozhovoroch, ktoré arcibiskup poskytuje médiám. V jednom z najnovších vyhlásil, že katolícka Cirkev nemá jasno v téme transgender ľudí a hovorí, že ich máme hodnotiť podľa toho, akú auru vyžarujú. To, že samotný pojem „aura“ katolícka Cirkev nepozná a jej definíciu nájdete najmä na alternatívnych a okultných portáloch, však nie je jediný problém jeho vyhlásení. Niekedy nie je jasné ani to, či Bezák vôbec odpovedá v súlade s Katechizmom katolíckej Cirkvi.

http://christianitas.sk/arcibiskup-bezak-o-transgender-ludoch-neriesme-v-akom-tele-chodia-ale-aku-maju-auru/
http://christianitas.sk/nestastne-vyjadrenia-emeritneho-arcibiskupa-bezaka-pre-liberalny-portal-keby-kuffovi-znasilnili-sestru-tiez-by-sa-pytal-co-by-urobil-jezis/
http://christianitas.sk/odvolanie-arcibiskupa-bezaka-10-rokov-po/


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.