Poslanec Valášek predkladá návrh zákona, ktorý umožní legalizovať na Slovensku islam, budhizmus, či hinduizmus a postihovať kresťanov -

Poslanec Valášek predkladá návrh zákona, ktorý umožní legalizovať na Slovensku islam, budhizmus, či hinduizmus a postihovať kresťanov


9. marca 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Nezaradený poslanec a člen strany Progresívne Slovensko, Tomáš Valášek, sa znova aktivizuje. Po tom, čo jeho podnet na „vyhlásenie klimatickej núdze“ zatienila vojna na Ukrajine – ktorá, koniec-koncov, len potvrdila absurdnosť podobných klimatických „problémov“ – prichádza pán poslanec s novým návrhom: požaduje radikálne znížiť počet veriacich potrebných na registráciu cirkví a „náboženských organizácií“. Informovala o tom agentúra TASR.

V súčasnej dobe treba na registráciu cirkvi či náboženskej spoločnosti minimálne 50-tisíc veriacich. V roku 2017 došlo k sprísneniu tohto zákona, keďže dovtedy bola hranica stanovená na 20-tisíc veriacich. Valášek navrhuje zmenu zákona, ktorý by po novom riešil registráciu novej cirkvi či náboženskej organizácie v tzv. „dvoch stupňoch“. V prvom by na registráciu náboženskej organizácie postačovalo 150 (!) veriacich. Takáto organizácia by si potom mohla postaviť verejnú sakrálnu stavbu.

Druhý stupeň by predstavoval nárast daného náboženstva a otváral by sa po 10 rokoch. Ak by malo náboženstvo okolo 5-tisíc nasledovníkov (1 promile z celého národa), mohlo by zakladať vlastné školy, dostávalo by príspevok zo štátneho rozpočtu (!), a bolo by prakticky rovnoprávne s ostatnými cirkvami na Slovensku.

Kto sa niekedy prechádzal po Londýne, si dokáže urobiť obrázok, ako by asi Slovensko o desať rokov vyzeralo, keby bol tento šialený návrh zákona prijatý. V Londýne sú mešity považované za tak bežné náboženské stavby ako kostoly. Nikoho neprekvapujú. Skutočne šokujúcimi sú až prapodivné pseudonáboženské chrámy hinduistov, budhistov, hare krišna a ďalších prapodivných náboženstiev, ktoré v ultramodernom vzhľade mesta pôsobia ako päsť na oko. Skrátka, uprostred klasických mestských budov stojí akási modlitebňa – na tom najviditeľnejšom mieste, samozrejme –, ktorá vyzerá, akoby bola prenesená z Indie či Tibetu.

Tento návrh zákona je vrcholom snáh o zničenie ducha slovenského národa. Nejde len o kresťanov, ale aj o obyvateľov tejto krajiny, ktorú chce zaplaviť moslimsko-hinuisticko-budhistickou kultúrou, ktorá by náš duchovne podlomený národ zdecimovala už úplne. Nehovoriac o tom, žeby sa tieto sakrálne stavby stali centrom, priťahujúcim inovercov z ďalekých krajov na naše (progresívne) Slovensko.

Ako kresťania veríme, že pohanské náboženstvá sú démonického charakteru, veď už svätý Pavol uvádza: „Ale to, čo (pohania) obetujú, obetujú zlým duchom, a nie Bohu. A ja nechcem, aby ste boli spoločníkmi zlých duchov“ (1Kor 10,20). Preto aj tieto pohanské chrámy by boli v skutočnosti magnetom nielen pre inovercov a cudzincov, ale aj pre ich démonické božstvá, ktoré by sa sem nahrnuli spolu s nimi.

Valášek však zachádza ešte ďalej. Drzo požaduje, aby sa katolícka Cirkev podriaďovala LGBT excesom. TASR uvádza:

Do zákona chce tiež poslanec doplniť formuláciu o zodpovednosti cirkví pri vytváraní tolerantnej spoločnosti. Vyznávaním viery by nesmelo podľa návrhu dôjsť k obmedzovaniu práv osôb napríklad pre ich pohlavie, rasu, sexuálnu orientáciu, rodovú identitu či náboženské vyznanie, alebo preto, že sú bez vyznania.

Ide o priamy útok na katolíkov na Slovensku, ktorým by po prijatí takéhoto zákona hrozili postihy za ich tisícročné hodnoty a postoje.

Toto je naozaj návrh zákona ako z najhlbších útrob pekla.

MG

Zdroj: TASR, titulný obrázok – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Želajú jej znásilnenie a smrť alebo Ako sa stúpenci potratov správajú k pro-life študentke

Ďalšia tradičná svätá omša zakázaná – tentokrát vo Westminsterskej katedrále

Plynutí času a věčná přítomnost

Radosť: Priateľstvo s Bohom má obsahovať aj bohatú jasnosť pravdy a aj radostné žitie v priateľstve s Ním