Obchod s deťmi v Prahe: Kupujú si ich aj muži a homosexuálne páry -

Obchod s deťmi v Prahe: Kupujú si ich aj muži a homosexuálne páry

Mária Magotsová
13. júna 2022
  Spoločnosť


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Vojna na Ukrajine sa postarala aj o problémy v neslávne známom biznise s náhradným materstvom. A kde sa presunul obchod s deťmi počatými a porodenými na objednávku? Do Prahy. Bez problémov si ich tam kupujú aj muži vo vysokom veku či homosexuálne páry.

Zdroj: pixabay.com

Krátko po prvom lockdowne sa v televíznych správach objavili zábery z jedného kyjevského hotela, kde bolo v jednej izbe naukladaných tesne vedľa seba niekoľko desiatok novorodencov. Ukrajinská klinika, ktorá na objednávku vyrábala tieto deti zo skúmavky, si po zavretí hraníc nevedela so svojim živým tovarom poradiť. Zadávatelia „objednávok“ zostali uväznení vo svojich domovských štátoch a deti vo svojich postieľkach v hoteli.

Vtedy si svet asi po prvýkrát uvedomil obludnosť tohto biznisu. A obzvlášť, keď sa medializoval aj prípad páru, ktorý si odmietol na Ukrajine prevziať postihnuté dieťa a ono tak muselo ostať pri žene, ktorá ho vynosila a chcela sa tak vďaka tomu finančne zabezpečiť. Stalo sa aj to, že náhradná matka porodila dievča, namiesto avizovaného chlapca a dohodnutí „rodičia“ si ho odmietli prevziať.

Medializovaný bol aj prípad istého čínskeho páru, ktorý zažaloval kliniku v Kyjeve, pretože dieťa, ktoré im odovzdali, nebolo biologicky ich. Keď opustili Ukrajinu aj s novorodencom, čínske úrady od nich žiadali test DNA a tam sa zistilo, že matkou je Ukrajinka, ktorá dieťa porodila a otec je neznámy. Žena sa totiž v procese umelého oplodnenia stretávala s inými mužmi. Vedenie kliniky odmietlo prevziať zodpovednosť…

Dieťa z Ukrajiny už za 5 000 eur

Surogátne čiže náhradné materstvo, je vynosenie dieťaťa inou ženou a takto narodené dieťa si potom prevezme pár alebo osoba, ktorá si za to zaplatila. Jeho biologická matka ho predá, pretože buď žije v biede a potrebuje nejako uživiť rodinu, alebo je pre ňu tento druh zárobku pohodlnejší ako stáť osem hodín na nohách v nejakej fabrike. Situáciu takejto matky zas zneužívajú bohaté páry alebo jedinci zo západnej Európy, ktorým sa nedarí splodiť dieťa a tak si ho skrátka kúpia. Na Ukrajine išli ceny takto vynoseného bábätka už od 5 000 eur.

Podľa štúdie v časopise Journal of Public and International Affairs má táto krajina v rukách štvrtinu svetového obchodu s náhradným materstvom. Na webovej stránke New Life Ukraine nájdete kompletnú ponuku. Dokonca aj výber pohlavia dieťaťa. Na portáli Náhradné materstvo na Ukrajine stačia dve minúty, aby ste si mohli vybrať všetko o náhradnej matke: hmotnosť, vek, farbu očí, etnický pôvod…

Niektoré štáty už museli tento nechutný biznis na svojom území zakázať práve kvôli tomu, že došlo k vykorisťovaniu žien, ktoré mali vynosiť deti bohatým ľuďom. Na Ukrajine je to však legálne už 22 rokov a  ročne sa tam podľa odhadov takýmto spôsobom narodilo 2000 až 2500 detí. Až kým tento megaúspešný biznis nenarušil vojenský konflikt a obchod si musel hľadať pokojnejšie miesto. A to miesto sa našlo pomerne rýchlo – je to Praha.

Zdroj: pixabay.com

Nikto neoveroval, kto si deti kupuje

Ako píše portál seznamzpravy.cz, česká polícia vyšetruje biznis s novorodencami, ktorý mala organizovať skupina blízka klinike v ukrajinskom Charkove. To, že situácia je naozaj vážna, naznačujú aj slová vyšetrovateľov, ktorí hovoria doslova o „cynickej výrobe a predaji detí“ s tým, že za posledné tri roky sa ich takto narodilo najmenej tridsať. Len pár dní po narodení cestovali do celého sveta.

Biznis prebiehal pomerne jednoducho. Dohodnutá žena odnosila dieťa biologických rodičov, porodila v Prahe, kde sa do záznamov uviedol ako otec jeho biologický otec – a kupec si dieťa okamžite odviezol za hranice. Cena jedného bábätka však bola nepomerne vyššia ako na Ukrajine, približne 60 000 eur.

Medzi kupcami nechýbali homosexuálne páry z celého sveta či samotní muži, bez partnerky. Kvôli nedôsledným českým zákonom nikto neoveroval, či si dieťa náhodou neobjednal nejaký pedofil. Vie sa aj o tom, že jeden z novorodencov sa krátko po svojom narodení stratil kdesi v USA a dodnes nikto nevie, čo sa s ním stalo. Iné dieťa si zas objednávateľ, muž, nevyzdvihol. Stratil záujem. Ďalší kupec mal už 66 rokov a iný muž si zas dieťa odviezol do úplne nevyhovujúcich podmienok.

Dieťa ako tovar?

Deti sú vyrábané na objednávku a za odplatu, nejde tu primárne o poskytovanie služieb pre neplodné páry, ktoré majú zdravotné komplikácie a nemôžu mať vlastné deti,“ vyhlásil na rovinu hovorca Národnej centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Najsmutnejšou časťou tohto príbehu však je, že úrady o tomto nechutnom biznise veľmi dobre vedia, ale zatiaľ nemôžu nič urobiť. Zákon to totiž vyložene nezakazuje.

Vyšetrovatelia podľa informácií portálu Seznam Zprávy dokonca priamo na pražskom letisku vypočúvali niekoľkých mužov, ktorí s takto narodenými deťmi opúšťali Českú republiku. Zisťovali, prečo si dieťa kúpili a či sa oňho vôbec dokážu postarať. Jeden Švéd odpovedal, že chcel len urobiť radosť svojej matke, Nemec chcel dcéru, Bulhar zachovať rod. Policajti si vypočuli aj takúto odpoveď: „Odvážam si cenný tovar, buďte si istí, že oňho bude dobre postarané…“

Zdroj:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-operace-spanel-v-praze-se-prodavaji-deti-vyrobene-na-zakazku-203870
http://christianitas.sk/vojna-zasiahla-aj-ukrajinsky-biznis-nahradneho-materstva/
http://christianitas.sk/miznuca-ukrajina-ako-komunizmus-zabil-zivot/


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Stop ekologickej kolonizácii. Biskupi z Tanzánie ďakujú Bohu za čínsky ropovod, ktorý kritizuje ekologicko-zelená demokratická frakcia

Na Nedeľu Božieho Milosrdenstva pokrstil vojenský ordinár Mons. Rábek 43-ročného policajta

Nemocnica v Birminghame nahnevala rodičov: Majú uviesť, či je ich bábätko transgender alebo nebinárne

Júnové výročia uhorských kráľov – František Jozef I.