Nemecko: Nastal čas na III. vatikánsky koncil. Aké sú témy? Kňazstvo pre všetky pohlavia! -

Nemecko: Nastal čas na III. vatikánsky koncil. Aké sú témy? Kňazstvo pre všetky pohlavia!


5. októbra 2022
  Krátke správy

V Nemecku sa na základe Synodálnej cesty pravidelne objavujú výzvy na zmenu učenia Cirkvi o homosexualite a iných úchylkách. V Rottenburgu skupina progresívnych katolíkov vydala manifest, v ktorom vyzvala na zvolanie všeobecného koncilu, ktorý by sa okrem iného zaoberal aj témou LGBT.

Manifest bol prijatý na stretnutí 347 delegátov dvoch organizácií – pro concilio e. V. a Aktionsgemeinschaft Rottenburg. Zasadnutie sa konalo pod názvom „Koncil zdola“ na radnici v Rottenburgu. Podľa zhromaždených katolíkov by sa nový univerzálny koncil mal zaoberať „štrukturálnymi a obsahovými reformami“.

Ilustračný obrázok, zdroj: youtube.com

Okrem iného by to zahŕňalo zavedenie „novej diverzity“ do Cirkvi. Účastníci vyzývali na väčšiu slobodu teologického výskumu – a na väčšiu synodálnosť a účasť veriacich na rozhodovacích procesoch. Veriaci by tiež chceli, aby miestna cirkev mala silnejšie postavenie; okrem toho očakávajú, že sa budú môcť podieľať na voľbe miestneho biskupa.

Hlavnou požiadavkou koncilu je však – pozor! – prístup ku kňazstvu pre „všetky pohlavia“. Áno – pre všetkých, pretože iniciatíva vychádza z predpokladov gender ideológie o existencii viac ako len dvoch biologických pohlaví.

Účastníci „Koncilu zdola“ tiež vyjadrili očakávanie zavedenia plnej interkomúnie s protestantmi.

Iniciatívu podporil aj miestny biskup Gebhard Fürst, pričom hierarcha bol prítomný na mestskej radnici pri preberaní manifestu s uvedenými požiadavkami. Vo svojom prejave poďakoval za takéto iniciatívy.

MH

Zdroj: Kath.net, ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Pomocný biskup Athanasius Schneider obviňuje pápeža Františka z prenasledovania verných katolíkov

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…

Cirkev predala 500-ročný španielsky kláštor budhistickým mníchom na meditácie. Obyvatelia protestujú

Herézy a bludy, IX. časť: Donatisti, 1/2