M. Wahlberg a M. Gibson chystajú zaujímavý film o nezvyčajnom kňazovi -

M. Wahlberg a M. Gibson chystajú zaujímavý film o nezvyčajnom kňazovi

Matej Gavlák
10. júna 2021
  Kultúra

https://farefilm.it/sites/default/files/styles/node-detail/public/mel-gibson_2.jpg?itok=kWGB8e3Y

Mel Gibson pokračuje v rýchlom tempe natáčania a popri dlhoočakávanom pokračovaní legendárneho Umučenia Krista, ktoré má zachytávať udalosti už po Ježišovom zmŕtvychvstaní, pripravuje aj ďalší zaujímavý projekt z kresťanského prostredia. Spolu s hollywoodskym hercom Markom Wahlbergom – inak presvedčeným katolíkom – chystajú film o nezvyčajnom živote otca Stuarta Longa, ktorý sa z problémového agnostika a „nahnevaného mladého muža“ stal až katolíckym kňazom v diecéze sv. Heleny v Montane.

Mark bude hrať práve hlavnú úlohu vo filme zvanom jednoducho „Otec Stu“, kým Mel Gibson bude predstavovať otca nevypočitateľného mladíka.

Otec Bart Tolleson, kňaz v diecéze sv. Heleny a dlhoročný priateľ otca Longa, na margo filmu prezradil:

Bude podľa skutočných udalostí. Niektoré veci v príbehu budú poňaté voľnejšie, ale film bude rozprávať o jeho živote, čo je dobrá vec. Bude to skvelý príbeh… Jeho konverzia bola (totiž) fenomenálna: prešiel si od problémového agnostika, až po človeka, ktorý mal mystický zážitok s Bohom. Potom sa rozhodol stať kňazom.

Otec Long skúšal v 80. rokoch najprv kariéru boxera, potom herca, učiteľa a dostal sa dokonca až do manažmentu múzea, kde pracoval sedem rokov. V tých časoch bol Stuart značne proti kresťanom a kresťanstvu obecne a to napriek tomu, že ešte predtým navštevoval katolícku univerzitu Caroll College. Do práce chodieval na motorke a práve táto skutočnosť sa mu stala takmer osudnou, keď mal na silnom stroji ťažkú haváriu. Ako si v roku 2010 sám zaspomínal:

Jedného dňa som sa po práci viezol domov a zrazilo ma auto. Hlavou som vrazil do auta vo vedľajšom pruhu. Svedok povedal šerifovi, že som sa kotúľal cestou, kde ma prešlo ďalšie auto. No a tu som.

Otec Stuart Long
zdroj: bloximages.chicago2.vip.townnews.com/helenair.com…image.jpg

A bolo to práve v nemocnici, kde mal mať „otec Stu“ onen mystický zážitok, po ktorom sa rozhodol stať sa kňazom. V roku 2003 sa teda prihlásil do seminára a v roku 2007 bol za kňaza skutočne aj vysvätený. V tom čase však už začínal mať nepríjemné zdravotné problémy. Nakoniec pôsobil niekoľko rokov ako kňaz v štáte Montana. Pohybovať sa musel na elektrickom vozíku. Otec Stuart Long napokon zomrel v roku 2014 vo veku 50 rokov.

Nie je bez zaujímavosti, že podobná zmena, akou si prešiel hlavný hrdina, sa udiala aj v živote muža, ktorý ho bude hrať. Herec Mark Wahlberg mal rovnako tak problémovú mladosť a istú dobu mal aj vypestovanú závislosť na drogách. Najmenej 20-krát mal problémy s políciou a bol známy svojou násilníckou povahou. Istý čas strávil aj vo väzení a práve tam sa skutočne zmenil k lepšiemu. Dnes je z Marka prekvapivo vzorný manžel a otec. Je známy tým, že na svojom twitterovom účte uverejňuje príspevky s katolíckou tematikou. Mimo iného na Twitteri uviedol:

Nech sa deje čokoľvek, (spolu so ženou) nikdy nevynecháme svätú omšu,“ a ďalšie podobné správy. Na sociálnej sieti tiež uverejnil spoločnú rodinnú fotku pri príležitosti 1. svätého prijímania svojej dcéry.

Wahlberg kvôli tejto úlohe značne pribral. Sfilmovať tento príbeh sa chystal posledných šesť rokov. Scenár k „Otcovi Stu“ zas napísala dlhoročná Melova spolupracovníčka Rosalinda Rossová. A bude to práve ona, kto si sadne aj na režisérsku stoličku. Pre Rosalindu to bude jej debut na tejto pozícii.

Mel Gibson a Mark Wahlberg sú dlhoroční priatelia, ktorých okrem filmárskeho umenia spája práve katolícke náboženstvo. Osobne sa zoznámili pri nakrúcaní komédie Tatko je doma 2 (2017), kde si rovnako tak zahrali otca zo synom. Od tej doby spolu udržiavajú priateľské kontakty.

Podľa doposiaľ publikovaných zdrojov spolufinancuje film Otca Stu Mark Wahlberg z vlastného vrecka. Ak by sa film vydaril aj podľa predstáv hollywoodskych kritikov, mohla by to byť pre pána Wahlberga „zlomová rola“, uvádza Hollywood Reporter.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Synodalita – duchovní válka a globální mobilizace v Církvi

Pobožnosť na počesť piatich Kristových rán, neprávom odsunutá odpustková modlitba, I. časť

Liberálna katolícka aktivistka v rakúskom Grazi chce spojiť slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi s klimatickou agendou

Utah, USA: Biblia na zozname zakázanej literatúry