Le Figaro: „Macron sľúbil slobodomurárom prijatie zákona o eutanázii priamo v ich sídle“ -

Le Figaro: „Macron sľúbil slobodomurárom prijatie zákona o eutanázii priamo v ich sídle“


15. apríla 2024
  Krátke správy

Existuje jedna lobistická (čiže nátlaková) skupina, o ktorej sa veľmi nerozpráva, no je vysoko pravdepodobné, že je vplyvnejšia ako všetky ostatné dohromady. Reč je o slobodomurároch. Podľa denníka Le Figaro je dlhodobou agendou slobodomurárov vo Francúzsku rozšírenie a legalizácia eutanázie.

Ilustračný obrázok, zdroj: fb Arab News

12. apríla priniesli celonárodné francúzske pravicové noviny Le Figaro nevšedný článok s nevšedným titulkom: „Eutanázia: posledná križiacka výprava slobodomurárov“ (https://www.lefigaro.fr/actualite-france/euthanasie-la-derniere-croisade-des-francs-macons-20240412)

Ako článok, ktorý je exkluzívnym obsahom, napovedá, je to práve táto 300 rokov stará nátlaková skupina, ktorá sa v krajine najviac zasadzuje za „právo na asistovanú samovraždu“. Na titulku článku je fotografia zobrazujúca francúzskeho prezidenta, za ktorého chrbtom (akoby symbolicky) stojí bradatý muž v čiernom obleku. Sprievodný text pod obrázkom uvádza:

Emmanuel Macron a Guillaume Trichard, veľmajster Veľkého Orientu Francúzska, 8. november 2023.

Článok upozorňuje, že slobodomurári „už dlhodobo požadujú liberalizáciu asistovanej samovraždy“ a po tom, čo bol potrat schválený ako ústavné právo, „chcú ovplyvniť aj nadchádzajúcu diskusiu“ práve o eutanázii.

Le Figaro ďalej upozorňuje, že „tento zákon im (teda slobodomurárom) Emmanuel Macron prisľúbil“. Stalo sa tak 8. novembra minulého roku, kedy sa prezident Francúzskej republiky „vrátil“ do sídla Veľkého Orientu Francúzska, nachádzajúceho sa na ulici Cadet v Paríži. Stojac pred mohutnou sochou Marianne – revolučným zosobnením Francúzska – miestnemu osadenstvu prisľúbil „právo zomrieť so cťou“ a „zákon slobody a rešpektu“.

Noviny upozorňujú, že E. Macron je len treťou hlavou štátu v celých francúzskych republikových dejinách, ktorý do Veľkého Orientu zavítal. Pred ním bol v sídle slobodomurárov len Francois Hollande a Émile Loubet, druhý menovaný bol v úrade medzi rokmi 1899 až 1906…

Prvýkrát bol Macron u lóžových bratov ešte v roku 2016 ako minister financií.

Ešte v roku 2011 priniesol magazín Le Nouvel Obs článok na tému francúzski slobodomurári a eutanázia. Píše sa v ňom:

V roku 2010 bolo prizvaných 50-tisíc bratov (!) v 1200 lóžach (!), aby sa vyjadrili na túto tému.

K problematike sa vyjadril aj Jean-Luc Romero, prezident Asociácie pre právo na smrť, keď po stretnutí s vtedajším veľmajstrom Veľkej lóže s potešením uviedol:

Veľký Orient s vervou pracuje na tejto téme.

Eutanázia je v príkrom rozpore s kresťanským svetonázorom, ktorý samovraždu vo všetkých prípadoch (okrem možno duševnej choroby) považuje za smrteľný hriech hodný zatratenia. V Kanade a niektorých západoeurópskych krajinách sa navyše široké sprístupnenie eutanázie zvrháva šialeným spôsobom, kedy sami lekári namiesto drahej liečby ťažko chorým pacientom vnucujú „asistovanú samovraždu“, prípadne o ukončenie života žiadajú ľudia v ťažkých životných situáciách.

Otázkou tiež je, čo ďalšie z ničoho nič vojnychtivý Macron slobodomurárom vlastne prisľúbil…

Viac o eutanázii si môžete pozrieť v staršej časti nášho programu 313 AD:

MG

Zdroj: Le Figaro, Le Nouvel Obs, titulný ilustračný obrázok, zdroj – fb Arab News


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Mária Magdaléna de’ Pazzi, panna a rehoľníčka

O Matke nášho Vykupiteľa

Sexualita ako subjektívny zážitok alebo ako súčasť objektívneho poriadku? O dvoch nezmysloch súčasnej liberálnej feministickej teológie

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, II. časť