Arcidiecéza v USA skúma záhadnú krv stekajúcu zo sošky sv. Michala -

Arcidiecéza v USA skúma záhadnú krv stekajúcu zo sošky sv. Michala


8. marca 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Arcidiecéza v meste Denver oznámila, že začína vyšetrovanie podivného úkazu. 23. februára – len päť dní pred vojnou na Ukrajine – sa na soche svätého Michala Archanjela mali začať zjavovať krvavé škvrny. Majiteľkou sošky je 57-ročná Alicia Martinezová z predmestia Denveru, ktorá celú udalosť nazvala „nevysvetliteľnou“.

Podľa jej slov práve telefonovala, keď jej spolubývajúci zaklopal na dvere s tým, že sa niečo deje. „Spýtala som sa, čo sa deje, ale on tam len stál a triasol sa“, povedala pre Catholic News Agency. Následne zistila, že sa niečo deje s jej soškou sv. Michala Archanjela, ktorá pôsobila, akoby bola zakrvavená. „On (sv. Michal) neplače. Krváca z čela. Krv mu steká okolo očí a neprechádza do očí.

Podľa Martinezovej mu z čela steká krv, „ako keď sa porežete“. Podľa majiteľky, ona tiež nepociťovala, žeby išlo o niečo „explicitne zlé“, aj keď priznala, že je to „senzácia“, ale aj to, že je to „nádherné“.

Privolala tiež známeho, kňaza z Mexika, ktorý jej takisto povedal, že to nie je nič zlé, ale, naopak, že ide o niečo „úžasné“ a že je to pre jej príbytok „požehnaním“.

Podľa dostupných správ má soška 7,6 cm a krv z nej steká každý deň až do chvíle, kedy dosiahne satana ležiaceho pod nohami sv. Michala. Vtedy krvácanie prestane. Mark Haas z Denverskej arcidiecézy potvrdil, že sa arcidiecéza o úkaz už zaujíma. Vyhlásil:

O tomto úkaze sme sa dozvedeli len nedávno a budeme ho vyšetrovať.“

Na nejaké oficiálnejšie uznanie úkazu budú potrebné roky skúmaní a vyšetrovaní. Arcidiecéza je však pripravená spolupracovať s Aliciou Martinezovou a nechať podrobiť sošku niekoľkým testom, aby si ujasnila, do akej miery je táto záležitosť dôveryhodná. Po zverejnení tohto úkazu bola Martinezová obviňovaná z podvodu a zo snahy o vyvolanie pozornosti. Ona sama sa k týmto obvineniam vyjadrila nasledovne:

To, čo som videla, bolo niečo skutočné. Bolo to niečo, čo nemá vysvetlenie. Nie je to podvod. Nie je to preto, aby som sa stala slávnou. Nič z toho. Viem, že je to niečo nadprirodzené od Boha, čo sa nestáva každému.

Ako zaujímavosť možno dodať, že sv. Michal Archanjel je patrónom a ochrancom hlavného mesta Ukrajiny, Kyjeva, a v meste sa nachádza aj veľká, celosvetovo preslávená, pozlátená socha tejto nebeskej bytosti.

MG

Zdroj: National Catholic Report, titulný obrázok – facebook.com

***

Kampaň „QUIS UT DEUS! – KTO JE AKO BOH!“

„Ponáhľaj sa, nepremožiteľné knieža, na pomoc Božiemu ľudu, proti vpádom zatratených duchov a dožič mu víťazstvo. Amen“

V rámci kampane „Quis ut Deus – Kto je ako Boh!“ si môžete na stránke https://archanjelmichal.sk/ zadarmo objednať knižku s najdôležitejšími informáciami o sv. Michalovi Archanjelovi a jeho uctievaní.

V zásielke okrem toho nájdete:

– obraz sv. Michala Archanjela, ktorý môžete použiť pri každodennej modlitbe, tak ako si to prial pápež Lev XIII. Na jeho zadnej strane nájdete litánie k sv. Michalovi Archanjelovi, obraz je posvätený kňazom.

– plastovú kartičku, ktorá je vhodná napríklad na nosenie v peňaženke či dokladoch – na jej zadnej strane je modlitba Leva XIII.; modlitbu majte neustále pri sebe, modlite sa ju denne, zvlášť po svätej omši a sv. Michal Archanjel vás naisto bude ochraňovať vo všetkých duchovných nebezpečenstvách, zvlášť v pokušení! Kartička je tiež posvätená kňazom!

Všetko potrebné sa dozviete na stránke https://archanjelmichal.sk/.

***


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista

Nadužívanie a zneužívanie slova „láska“ v Cirkvi ako duchovný kastračný nástroj proti katolíckej bojovnosti

Kresťanská tradícia Európy: Procesie a vlečky v akte kajúcnosti a smútku