66 potratových kliník prestalo v Amerike od mája vykonávať potraty, úspechy pro-life však nie sú zadarmo -

66 potratových kliník prestalo v Amerike od mája vykonávať potraty, úspechy pro-life však nie sú zadarmo


7. októbra 2022
  Krátke správy

Ukazuje sa, že dlhodobý boj amerických konzervatívnych kruhov za záchranu nenarodených prináša skutočne veľké ovocie. Za necelých 100 dní po tom, ako Najvyšší súd USA zrušil potratové rozhodnutie Roe verzus Wade z roku 1973, prestalo potraty vykonávať 66 potratárskych kliník v 15 amerických štátoch. Z týchto 66 kliník ich 40 prešlo do režimu, kedy vykonávajú iné lekárske služby, ktoré nie sú spojené s potratmi, kým tie zvyšné (26 kliník) boli dokonca zatvorené.

Ilustračný obrázok, zdroj: mississippitoday.org

Správu priniesol liberálny magazín Politico, ktorý zhrnul údaje získane pro-potratovou štatistickou organizáciou Guttmacher Institute.

Portál Politico poznamenal, že od stredy je už štrnásť štátov, kde sú potraty takmer úplne nedostupné, a to: Alabama, Arizona, Arkansas, Idaho, Kentucky, Louisiana, Mississippi, Missouri, Oklahoma, Južná Dakota, Tennessee, Texas, Západná Virgínia a Wisconsin. Medzitým je prístup k potratom výrazne obmedzený v pätnástom štáte Georgia, kde sú potraty povolené až do zistenia srdcovej aktivity plodu, ktorá sa zvyčajne vyskytuje okolo šiesteho týždňa tehotenstva.

V súčasnosti je prístup k interrupciám obmedzený v 7 ďalších štátoch vrátane Indiany, Južnej Karolíny a Ohia.

Podľa analýzy Guttmacherovho inštitútu bolo len v samotnom pandemickom roku 2020 v týchto 14 štátoch vykonaných 125-tisíc potratov. V štáte Georgia bolo medzitým vykonaných ďalších 41-tisíc potratov v tom istom roku. Zatiaľ čo kostoly sa zatvárali, potratové kliniky mali žne. Teraz sú však nútené postupne ukončovať svoju vražednú činnosť.

Samozrejme, „potratári“ majú hlavy v smútku. Napríklad Rachel Jonesová, hlavná vedecká pracovníčka Guttmacherovho inštitútu, v oficiálnom vyhlásení uviedla, že sa prístup k potratom ešte výrazne znížil a na takom juhu USA je prakticky nemožné sa k nemu dostať. Aj „katolícky“ prezident Joe Biden spolu so svojou viceprezidentkou Harrisovou sršali hnevom:

Takzvaní extrémistickí vodcovia dnes útočia na slobodu a práva miliónov žien na štátnej úrovni. Napríklad v Arizone sudca nedávno potvrdil zákaz potratov z roku 1864 – to nie je číslo zákona, to je rok,“ zúrila Harrisová.

Tieto úspechy v boji proti zabíjaniu nenarodených však nie sú zadarmo. Pro-life organizácie sú pod útokmi – slovnými i fyzickými – po celej krajine. Samotná FBI každú chvíľu zatýka pro-life aktivistov protestujúcich a modliacich sa pred potratovými klinikami. Takto prišlo po zuby ozbrojené asi 25-členné špeciálne komando SWAT na 15 vozidlách zatknúť katolíckeho aktivistu Marka Houcka priamo až do jeho domu pred jeho vydesenou ženou a deťmi. Na muža pritom mierili nabitými puškami. LifeSite News k udalosti píše:

Po rýchlom obkľúčení domu s puškami v palebnej pozícii (podľa Markovej ženy Ryan-Marie)„začali búšiť na dvere a kričať, aby sme ich otvorili.

Vysvetlila, že predtým, ako otvorili dvere, sa jej manžel snažil agentov upokojiť slovami: „Prosím, otváram dvere, ale prosím, moje deti sú v dome. Máme v dome sedem bábätiek.“ Ale oni len stále búšili a kričali,“ povedala.

Keď manžel otvoril dvere, „mali veľké, obrovské pušky namierené na Marka a mierili na mňa a mierili po celom dome,“ opísala Ryan-Marie.“

MG

Zdroj: Politico, LifeSite News, ilustračný obrázok, zdroj – mississippitoday.org


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…

Cirkev predala 500-ročný španielsky kláštor budhistickým mníchom na meditácie. Obyvatelia protestujú

Herézy a bludy, IX. časť: Donatisti, 1/2

Medzi deformitas a deiformitas. Poznámky k ekleziológii Valerija Vilinského a svätého Augustína